Upscaling z dvd do projektora HDready.. jest sens ?

luuzak

New member
Mam do was pytanie związane z Upscaling'iem .. Mam DVD z wyjściem HDMI (upscal) podwyższa ono rozdzielczość do 720p i 1080p . Jeżeli będę miał projektor HDready o podstawowej rozdzielości 720p to czy jest sens puszczać sygnał poprzez HDMI z upscal ? Drugie pytanie brzmi czy jeżeli chcę otrzymać najlepszą jakość obrazu to muszę puścić sygnał do projektora kablem HDMI czy może być component-component.. ? dla mnie było by to najlepsze rozwiązanie ponieważ niemam wyjść HDMI w amplitunerze tylko component i chciałbym do wejść component podłączyć dvd i tuner zewnętrzny , a potem jednym kablem component od ampli puścić sygnał do projektora.. bo jeżeli jest różnica duża pomiędzy HDMI, a component to w takim razie muszę dwa kable ciągnąć do projektora... Niby HDMi to przesyłąnie sygnału cyfrowe ale chcę jak najmniej kabli prowadzić do projektora..
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Powiem tak. Mam Benq w500 i Toshibe HD-E1 (HD-DVD). Puszczam film w HD-DVD i zwykle DVD przez ten odtwarzacz i jakość jest o dziwon porównywalna więc myśle że warto przez HDMI ;)
 

marek301

New member
gadulinho napisał:
Powiem tak. Mam Benq w500 i Toshibe HD-E1 (HD-DVD). Puszczam film w HD-DVD i zwykle DVD przez ten odtwarzacz i jakość jest o dziwon porównywalna więc myśle że warto przez HDMI ;)

To swiadczy BARDZO!!! BARDZO!!! ZLE!!!
o Benq w500 lub o Toshiba HD-E1 :confused:

Wiem, ze to przykra prawda, ale takie sa fakty ktore opisales :)

A skalowac jak najbardziej warto, ale nie przez "badziewne skalery"
wbudowane w "DVD-y" czy rozniste "Benki" :D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tu się kolego z lekka pomyliłeś... ;)

W500 ma całkiem dobry skaler. Wątpię aby była to pełna wersja HQV, ale od konkurencji 720p z tego zakresu cenowego sporo odróżnia się na plus...

Jeśli już skalować, to właśnie w W500 a nie w jakimś DVD. No chyba że to Oppo 983 albo Denon 2930 (3930)...

Któraś z Tosiek HD DVD też miała na pokładzie Reona, nie pamiętam symbolu...
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Nie wydaje mi się by to świadczyło o słabość HD na Benq lub o slabosci HD-DVD. Puściłęm dziś film Cars z Nki na HBO HD - jakos naprawde swietna, potem przeskoczylem na zwykle HBO i jakoś .... mizerna.

pozdrawiam
 
Do góry