Migotanie projektora

l0st

New member
Kupilem wczoraj optome hd65 i wszystko super wyglada kolory jakosc itp ale wlaczajac jakis film/gre/przegladajac stronki ekran "migocze" szczegolnie na ciemnych tlach nie wiem czy to normalne ale troche to przeszkadza :/ projektor jest podlaczony do laptopa przez kabel vga.
Zrobilem filmik zeby wiadomo bylo o co mi chodzi, nienajlepsza jakosc ale zawsze cos chociaz w rzeczywistosci mocniej to widac, dokladniej chodzi o migoczace pasy na calej dlugosci ekranu:

vid338.photobucket.com/albums/n430/unrealos/P1060119.flv

Jesli komus nie dziala to musi zainstalowac kodek do plikow flv.

Ktos doswiadcza czegos podobnego albo wie czemu tak sie dzieje/czy to jest normalne?
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Nie jest to normalne. Na tym filmiku niewiele widac, ale spraw sobie kabel hdmi-dvi jesli masz taka mozliwosc.
Jesli to nie pomoze to prawdopodobnie cos z lampa.
 

l0st

New member
dread napisał:
Nie jest to normalne. Na tym filmiku niewiele widac, ale spraw sobie kabel hdmi-dvi jesli masz taka mozliwosc.
Jesli to nie pomoze to prawdopodobnie cos z lampa.
Kabel juz zamowilem powinien byc jutro u mnie i sprawdze tez na PC jak dziala :/
 

l0st

New member
Podlaczylem projektor do tv przez s-video i tu tych pasow nie ma! niestety kolorow tez nie wiem czemu o_O i czarnobialy mam obraz, ale podlaczylem przez ten sam kabel s-video laptopa i pasy sa ale troche mniejsze niz przez vga z tym ze jakosc obrazu jest gorsza, bardziej rozmyta ale to jest akurat normalne.
 
Ostatnia edycja:

l0st

New member
Juz jest wszystko ok, niewiem co bylo nie tak, podlaczylem dzisiaj do PC przez kabel vga-przejsciowke na dvi i zniknely te ******* pasy ;D narobie troche zdjec niedlugo i zamieszcze w odpowiednim miejscu ale na razie wyswietlam na chropowatej bialej tapecie wiec poczekam na ekran albo jutro zrobie na jakiejs lepszej powierzchni bo sie przeprowadzam.
 

Bambolo82

Banned
Migotanie jest ewidentnie zawinione przez analogowe połączenie VGA. U mnie występuje dokładnie ten sam objaw, który jeszcze nasila się po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia pod USB (pewnie to jeszcze dodatkowo wzmaga zakłócenia i przebicia na analogowy sygnał).

Jedyna rada to ucieczka od analogowych połączeń przy których trzeba wydać majątek na dobre kable bez gwarancji braku zakłóceń. HDMI lub DVI-D załatwi sprawę na dobre za cenę kilkunastu złotych za kabel z allegro.

Kupiłem PS3 i jadę już tylko na cyfrowych połączeniach. Zero zakłóceń i migotania.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Taka nieco off topowa uwaga...

Z tym analogiem to teoretycznie prawda, ale z zastrzeżeniem. Połączenie D-Sub (gniazda, wtyki i przewody) jest z reguły słabszej jakości niż komponentowe, a szczególnie na większe odległości, co w przewadze ma miejsce przy projektorze. Rzadko który przewód VGA ma odpowiedniej jakości żyły sygnałowe (pasmo przenoszenia i impedancja falowa) i ekranowanie, w połączeniu komp-monitor to jeszcze ujdzie, ale metry do proja robią kaszankę...
 

Bambolo82

Banned
Ja używałem 5 metrów całkiem drogiego kabla VGA. Migotanie było lekko widoczne. Po podłączeniu czegokolwiek do laptopa pod USB, robiła się już tragedia - bardzo uciążliwe migotanie.

Na tym polega słabość połączeń analogowych. Nigdy nie wiadomo co będzie.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Generalnie kupując projektor należy się nastawić, że producenci traktują d-sub jako któreś z kolei połączenie. 1 jest zawsze hdmi/dvi drugi jest component, a później długo długo nic.
 

l0st

New member
o widze ze sie elita forum obudzila :D ja mam teraz polaczenie projektor-pc w ten sposob ze z projektora idzie kabel vga z d-sub do grafiki przez przejsciowke vga-dvi i migotania juz nie ma na pulpicie/filmach itp ALE widze je jeszcze na grach, nie tak mocne jak to bylo z d-sub - d-sub i da sie z tym zyc ale jakotakie jest, jutro albo najpozniej w poniedzialek powinienem miec kabel hdmi-dvi wiec mam nadzieje ze to wtedy calkiem to zniknie :)
 

l0st

New member
Bambolo82 napisał:
Na HDMI-DVI nie będzie żadnego migotania. To jest połączenie cyfrowe, więc albo obraz będzie doskonały albo nie będzie go wcale.

Potwierdzam, podlaczylem przez HDMI-DVI i zero migotania ^^
Ale teraz sie zastanawiam nad kolejna sprawa a mianowicie temperatura projektora, nastawilem wiatrak na lepsze chlodzenie bo mi halas nie przeszkadza ze sluchawkami na uszach ale mimo to dosc mocno sie nagrzewa i jak do tej pory mi bylo zimno w mieszkaniu w bluzie to teraz mi za cieplo w koszulce, tak goraco wieje ze ogrzewania nie potrzebuje xD
az sie go boje wylaczyc bo przeciez wtedy wiatrak tez staje :hmm:
 

Bambolo82

Banned
l0st napisał:
Potwierdzam, podlaczylem przez HDMI-DVI i zero migotania ^^
Ale teraz sie zastanawiam nad kolejna sprawa a mianowicie temperatura projektora, nastawilem wiatrak na lepsze chlodzenie bo mi halas nie przeszkadza ze sluchawkami na uszach ale mimo to dosc mocno sie nagrzewa i jak do tej pory mi bylo zimno w mieszkaniu w bluzie to teraz mi za cieplo w koszulce, tak goraco wieje ze ogrzewania nie potrzebuje xD
az sie go boje wylaczyc bo przeciez wtedy wiatrak tez staje :hmm:

Idzie jesień i zima... Ekstra dogrzewanie chyba nie zaszkodzi...

A tak, na poważnie: czy czasem nie przesadzasz? "za ciepło Ci w koszulce" z powodu pracującego projektora!? Siedzisz na nim jak oglądasz, czy jak!?

I co z tego że wiatrak staje, skoro żarówka nie pracuje.
 

luuzak

New member
Hahahahahahaha...... jak to przeczytałem to myślałem że padne :mrgreen: Nie wieżę, że, aż tak ten projektor grzeje w pokoju ;) może jak oglądniesz film 2h a on stoi przed Tobą to Ci wieję rozgrzanym powietrzem ;) jak miałem poprzedni projektor to duszno miałem w pokoju i tyle a też się trochę grzał ;) Jeżeli masz go zamontowanego na suficie to być może jest za blisko tylnej ściany i ciężko pracuję wentylacja.. jest też możlwość taka , że w Twoim pokoju panuje wyższa temperatura niż powinna panować jak pracuję projektor, jeżeli tak jest to robi się duszno w pokoju. Otwórz okno w czasie projekcji lekko i sprawdź czy się grzeje.. Jeżeli to Twoj pierwszy projektor to może trochę przesadzasz :) ale naprawdę projektory się grzeją dość, i wydaję mi się że na początku bardziej ;) więc się niczym nie przejmuj :eek:k:

Napisałeś że jak go wyłączasz to wiatrak przestaję działać.. hmm.. jeżeli wyłączysz projektor normalnie z pilota albo przyciskiem tak jak się powinno to wiatrak powinien jeszcze chłodzić chwilę projektor.. Chyba że wyłączasz go całkowicie z prądu co jest zabronione! jeżeli projektor chodził dłużej!
 
Ostatnia edycja:

l0st

New member
Bambolo82 napisał:
Idzie jesień i zima... Ekstra dogrzewanie chyba nie zaszkodzi...

A tak, na poważnie: czy czasem nie przesadzasz? "za ciepło Ci w koszulce" z powodu pracującego projektora!? Siedzisz na nim jak oglądasz, czy jak!?

I co z tego że wiatrak staje, skoro żarówka nie pracuje.
Wynajmuje mieszkanie w anglii (north west) a tu tak cieplo nie jest jak w polsce tym bardziej ze ogrzewanie jak chce to sobie mobe podlaczyc przedwojenny grzejnik elektryczny ktory zjada prad jak 10 projektorow ;) moze to przypadek ale naprawde do czasu jak nie wlaczalem projektora to czasem pod kocem musialem siedziec ^^ projektor jest z poltora metra ode mnie, stoi na stole i jest moim pierwszym, z tad te wszystkie pytania, obserwacje itp ^^
 
Ostatnia edycja:
Do góry