Mitsubishi HC1500

luuzak

New member
Hej, mam okazję kupić Mitsubishi HC1500 z przebiegiem 75h za 2000tys, brać czy nie ? co lepszeMitsubishi HC1500 z 75h przebiegu czy nowa Optoma HD700x ???? Proszę was o szybką odpowiedź :))
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Oooo! Dopiero co była cena 1900, jeśli to ta sama aukcja na Allegro... ;)

Hc jest lepszy. Ale czy te 75 godzin to prawda?
 

luuzak

New member
Na allegro :p hehehe.. tak przypadkowo sobie zobaczyłem.. ale wydaje mi się że lampa jest po regeneracji i to jest ściema, więc stwierdziłem że niewarto się zastanawiać.. pozatym coś za tanio jak na ten projektor :)
 

luuzak

New member
a USA :) ?? ok 200$ z tego co patrzyłem :) A w czym Mitsubishi HC1500 jest lepszy od Optoma HD700x ?? i BenQ W500 ?? Sory że tak zawracam głowę , mniej więcej wiem w czym jest lepszy ale chciałbym usłyszeć bardziej precyzyjną wypowiedź od kogoś kto zna lepiej temat projektorów odemnie :)
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Mam takie pytanie czy jeśli będzie telewizja za jakiś czas nadawana w 1080p to czy np Mitsu. HC1500 wyświetli mi obraz w 720p ? czy wogole nie pójdzie ?? bo tak się zastanawiam bo jest napisane że obsługuję rozdzielczości od 1280x768 do 1280x1024 .. a 1080p to 1920.... Może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie? i czy ten hc1500 jest dobrym projektorem w KD ???? niema zabardzo o nim w necie i pytam tutaj..
 

luuzak

New member
Dużo czytałem na temat HC1500 i porównywałem go do Optoma HD700x i wyczytałem ze Mits. HC1500 ma duży efekt tęczy, czy ktoś to może mi potwierdzić ?? Mits rzeczywiśćie mają tak widoczny efekt tęczy ? kolega wraca ze stanów i może mi go przywieść, dużo czytałem o nim i jest dużo lepszy od hd700x ale ma podobno ten efekt tęczy widoczny i już sam niewiem :( dajcie mi szybko znać bo to jest pilne.. :) wiem że go nie produkują w polsce no ale może na przykładzie HC1600 albo HC1100 .. będę wdzięczny :))) !
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy ja wiem, efekt tęczy jak efekt tęczy... HC1100 i 1500 mają koło barwne o 4-o krotnej prędkości, co teoretycznie ten efekt zmniejsza... Może ewent. większa widoczność RBE w 1500 może wynikać z jego większej jasności, jest to w pewnym stopniu skorelowane...

Za to nowy HC1600 ma kółko o tylko 2-krotnej prędkości, i RBE jest znacznie bardziej widoczny...

A jak bardzo? Jest to jak wiadomo indywidualna sprawa, ludzie na to różnie reagują...
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Czyli kupować w USA, Mits hc1500 i się nie zastanawiać :)) ? non stop zmieniam zdanie z pomiędzy hd700x a hd65 a teraz Mits hc1500.. ale chce kupić jak najlepszy jak na tą cene projektor :) Poczytałem na angielskich stronach dużo o tym HC1500 i jest podbno bardzo dobry, ma ostry obraz i dobry kontrast i jasność :))
 

Bambolo82

Banned
Luuzak...załamujesz mnie...

Najlepiej zakręć butelką i zobacz na co wypadnie.

Nie traktuj mojej uwagi jako złośliwość. Po prostu uważam że dobrze Ci zrobi zakup WRESZCIE jednego z nich i oglądanie filmu.
 

luuzak

New member
No spoko :) mnie już boli głowa już od tego wszystkiego bo czytam i czytam i już sam niewiem, uwierz mi że nie sprawia mi przyjemności ciagłe myślenie jak najlepiej tą kasę wydać by projektor byl najlepszy w tej kwocie.. Kupuję już ten projektor, tylko czekam aż dojdzie przelew zwrotny z PIXmani ( gdyby w tedy nie okazało się że niemają tej HD700x na stanie to bym już pewnie ogladał jakiś film i bym się cieszył :D ) ... napisali mi przed wczoraj że do 8 dni czeka się :| trzymają kasę na koncie i odsetki im idą i się cieszą ;/ a w FAQ piszą znowu że od 3 do 5 dni idzie przelew zwrotny..
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A wróbelki ćwierkały, nie kupuj w Pixmanii... ;)

To stara reguła, że im więcej czytasz i wiedzy przyswajasz, tym mniej wiesz... ;)
 

luuzak

New member
Wiatrak ma racje :mrgreen: Ostrzegał mnie przed PIXmania a ja go nie posłuchałem:twisted:! Teraz mam za swoje :(
Dlatego stwierdziłem, że już nie czytam nic na ten temat tylko kupuje pierwszy lepszy z tych trzech co wymieniłem jak tylko będę mógł ale na pierwszym miejscu stawiam na hC1500 :)
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
To moje ostatnie pytanie w tej sprawie. Chciałbym wiedzieć co wy byście brali ze wzgl na jakość obrazu itd.. Mitsubishi HC1500 czy Optome HD700x ??? Proszę was o odpowiedzi ponieważ dzisiaj zamawiam i chce być pewny co do wyboru a waham się niestety pomiedzy tymi dwoma modelami.. będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi.. i bez porównań cenowych bo cena akurat w tych modelach nie gra roli tylko jakość obrazu, ostrość, żywsze kolory itd... czytałem dużo an teamt tych modeli i chce teraz znać waszą opinie :) Mam nadzieję że będzie się wam chciało napisać chociaż po 2 zdania na te moje pytanie wyżej. Dzięki :)
 

Bambolo82

Banned
W Europie i Polsce masz Mitsubishi hc1100 (odpowiednik hc1500 za Oceanem), starszą Optomę 700x, nowszą Optome hd65 już hdmi 1.3 za ok. 2000 zł. To są dobre budżetowe projektory DLP do KD, które świecą TAK SAMO w 99%.

Mam nadzieję że jesteś świadom braku regulacji Lens Shift w DLP i konsekwencji tego braku...

Chce Ci się bawić w zamawianie w USA sprzętu za ledwie 2000 zł, co jest równoznaczne w praktyce z brakiem serwisu i gwarancji?!? Zupełnie nie widzę tutaj sensu. Przemyśl to sobie jeszcze raz i zacznij logicznie kombinować.

Widzę sens zakupów za Oceanem, ale tylko w przypadku drogiego sprzętu, powyżej powiedzmy 10000 zł. Oszczędności rzędu 5000-7000 zł na takim np. Epsonie tw-2000 uzasadniały ryzyko i zrzeczenie się serwisu.

Utrudniasz sobie i mieszasz jak tylko można, dodatkowo już przynudzasz tutaj tym marudzeniem (czytanie pytań typu: "czy warto dopłacić 200 zł do hc1500" zaczyna już mdlić skoro napisałem Ci że te maszyny świecą w 99% identycznie; na tak absurdalne pytanie nikt nie udzieli Ci odpowiedzi...). Weż się w garść. Bądź mężczyzna. Kup projektor. Oglądaj filmy. Dużo się uśmiechaj. I temat skończony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry