Ekran do rzutnika Panasonic PT-AX200e

pawp81

New member
Potrzebuję kupić ekran do rzutnika PT-AX200E.
1. Rzutnik będzie znajdował się w odległości 3,5m od ekranu
2. Widzowie będą znajdować się w odległości 3,5m od ekranu na wprost i pod kątem 30 stopni.
3. Rzutnik będzie służył do oglądania filmów a także od czasu do czasu do pokazów zdjęć z laptopa
4. Potrzebuję ekran elektrycznie zwijany

Myślałem o ekranie z gainem 1 lub 1,2 w kolorze matt grey ale o taki ciężko bo wszystkie jakie do tej pory znalazłem są matt white.
Czy szerokość 240cm będzie odpowiednia?
Zastanawiam się czy zakup ekranu w formacie 4:3 rozwiąże mój wymóg z pkt 3.

Co moglibyście polecić?
 

tomek67

New member
Używam Matt Grey Projecty, właśnie o tej szerokości tylko bez zwijania elektrycznego.
Jestem bardzo zadowolony.
Jak oglądam z odległości około 3.5 metra to wykorzystuje obraz o szerokości około 2m góra 2.2(z Blue Ray) . po prostu dla mnie już jest za duży.
 

pawp81

New member
Rozumiem że wybór za dużego ekranu spowoduje, że obraz nie będzie wchodził na bordery i co za tym idzie pogorszy kontrast. Czy tak?
 

tomek67

New member
pawp81 napisał:
Rozumiem że wybór za dużego ekranu spowoduje, że obraz nie będzie wchodził na bordery i co za tym idzie pogorszy kontrast. Czy tak?
Teoretycznie tak, ale mi to nie przeszkadza. Zwłaszcza, że ten ekran z tą powierzchnią poprawia o oczko kontrast.
Jest też mniej wrażliwy na odbicia światła od ścian,
i ogólnie lepiej się sprawuje gdy w pokoju nie zupełnie ciemno niż Matt White.
Na początku gdy go kupiłem miałem spore wątpliwości czy Matt White nie jest lepszy, ale teraz już sobie nie wyobrażam innej jak Matt Grey.
Chociaż to pewnie kwestia gustu.
Mam dwie elektryczne Projecty Matt White w pracy więc mam porównanie.
 

pawp81

New member
Kurcze strasznie drogie te Projecty i nie widzę rozmiaru pomiędzy 240 a 200cm.
Moje pomieszczenie będzie dobrze zaciemnione (szczelne rolety), ale duże 4,5mx7m. Część do projekcji będzie się znajdować w jednej połowie pomieszczenia.
A jaki gain ma twój ekran? Czy w ogóle gain powiązany jest z materiałem projekcyjnym, Matt White, Matt Grey?
 

pawp81

New member
Zastanawiam się nad tym ekranem:
SUPREMA ANDROMEDA 203x114cm Matt Grey
Z tego co wyczytałem to aby uzyskać z 3,5 metra obraz szerokości 2,4m musiałbym używać powiększenia 1,9 (90%) a to chyba nie jest zalecane.
 

tomek67

New member
pawp81 napisał:
Kurcze strasznie drogie te Projecty i nie widzę rozmiaru pomiędzy 240 a 200cm.
A jaki gain ma twój ekran? Czy w ogóle gain powiązany jest z materiałem projekcyjnym, Matt White, Matt Grey?
W materiałach Projecty podawali gain 1.0 zarówno dla Matt White jak i Matt Grey.
trochę różnią się kątem pod jakim można je oglądać bodajże 35 dla Matt Grey i 45 dla Matt White.
 

Smartek

New member
A ja mam problem...
Szukam ekranu ręcznie zwijanego do 1000zł i nie mogę nic znaleźć.
Na ekrany-projekcyjne ekrany ręcznie zwijane nie są polecane do kina domowego (pytałem nawet sprzedawcy mailowo), a u mnie ramowe i półramowe odpadają.

Znajdzie się coś o szerokości 260cm (realnej projekcji) do 1000zł ręcznie zwijanego?
 

pawp81

New member
No i nabyłem Panasonica AX-200E. Czekam teraz na przesyłkę.

Chciałbym teraz kupić ekran z maksymalnie dużym górnym borderze ponieważ ekran mocowany będzie do sufitu a pomieszczenie jest wysokie. Szerokość 220 do 240cm
Czy znacie takie ekrany projekcyjne?
 

pawp81

New member
pawp81 napisał:
No i nabyłem Panasonica AX-200E. Czekam teraz na przesyłkę.

Chciałbym teraz kupić ekran z maksymalnie dużym górnym borderze ponieważ ekran mocowany będzie do sufitu a pomieszczenie jest wysokie. Szerokość 220 do 240cm
Czy znacie takie ekrany projekcyjne?
Zastanawiam się na ekranami firmy Taga:

- Taga Harmony Rubin RB14

- Taga Harmony Harmony Karbonada KR5

Czy ktoś z was zna i ma praktyczne doświadczenie z firmą Taga? Szukałem w internecie ale nie mogę nawet znaleźć strony takiej firmy.
Czy są to ekrany godne polecenia?
 

python636

New member
Tez nabyłem Panasonica Pt AX 200E, czy dobry wybó okaże się .
Co myślicie na temat ekranóe AVTEK, sa w bardzo przystępnej cenie, i czy kupić mat grey czy white ??
Projektor będzie połaczony z PS 3, Cyfra+ oraz DVD.
Orientuje sie ktoś jaki można uzyskać z tego Panasonica obraz w odległości 4,5 metra od ekranu - od tego uzależniam wielkość ekranu??
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Kolega widzę strasznie leniwy, odpowiedzi na (niektóre) powyższe pytania nie raz padały na forum...

Co do wielkości ekranu: zapewne coś na ten temat wspominają w instrukcji obsługi (piszesz że nabyłeś)... ;-)

A skoro nabyłeś a może jeszcze nie dotarł, to nieraz cytowany kalkulator z Projector Central:
http://www.projectorcentral.com/Panasonic_Home-PT-AX200U-projection-calculator-pro.htm

Poza tym, najpierw zamontuj w docelowym miejscu projektor, i nieco wyświetl na ścianie, wtedy się zorientujesz jaka wielkość obrazu jest najlepsza. O tym też nieraz już było.... ;-)
 

Fanek

New member
Bez reklam
panas świeci bardzo jasno, jeśli masz ciemne ściany i sufit bierz white, jeśli masz jasne pomieszczenie bierz grey.
albo, jeśli używasz tylko ciemnych trybów proja bierz grey.

pozdro Fan ;)
 

marek301

New member
python636 napisał:
Jaki ekran do projekcji domowej bedzie lepszy _ matt white czy matt grey ???
Żródło sygnału to cyfra+, PS3, DVD.
DVD???? Czlowieku w jakich czasach ty zyjesz???? :roll::roll::mrgreen:;)
Radze filmy TYLKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 720p lub 1080p

Gry z PS3 to totalne dno, jesli porownamy z "piecykiem" !!! :)
Ale jak ktos "mlotkowy jest" to i "dziwiksy" bedzie "oglondal" :)

BTW
"syfra" to tylko przez "filtry" na "piecyku". :)
 

python636

New member
Kolega bardzo szczegółowy widze. Chodziło mi o BR oraz Cyfrę w jakości HD, a gierki z PS3 po kablu HDMI wyglądają bardzo fajnie tak więc nie wiem o co chodzi.
Zadałem pytanie odnośnie ekranu jakby co ??
Pozdrawiam.
 
Do góry