LCD na DLP?

gummo

New member
Witam

Od okolo miesiaca posiadam projektor LCD Hitachi PJ-TX100. Wiem ze projektor jest stary i szalu nie robi ale kupilem go okazyjnie. Po poczatkowej euforii i zachwytach chyba zaczalem byc obiektywny i mam watpliwosci. Nie wiem czy doszedlem do poprawnych wnioskow (w temacie projektorow jestem nowy, oprocz mojego widzialem tylko Epsona TW-10h i odczucia mam podobne).

- kolory w porownaniu do mojego tv tylnoprojekcyjnego DLP sa szare, nudne, bez zycia. Wiem ze tv ma wiekszy kontrast (3000 vs 1200) ale chyba to nie jest przyczyna.
- filmy 720p mkv wygladaja dobrze. DVD oraz Divx (nawet dwuplytowe) wygladaja duzo lepiej na tv. Nie pisze o wielkosci artefaktow ale o kolorach i ich nasyceniu.

Czy wymiana projektora na DLP (model raczej budzetowy np. HD700x, HD65 lub podstawowe Mitsubishi) pomoze? Czy wina lezy po stronie archaicznosci projektora a nie technologii wyswietlania obrazu?

p.s. Projektor w bdb stanie.

Projektor sprzedalem. Nic nie stracilem wiec nie zaluje:)

Jaki projektor mam kupic?

Zalezy mi na rozdzielczosci 720p i lepszej jakosci obrazu niz Hitachi TJ-PX100. Raczej nie biore pod uwage projektorow LCD (nie chce klopotow z dostajacym sie do wnetrza kurzem i jego okresowym usuwaniem). Wiec kolejnym warunkiem jest DLP.

Podsumowujac Optoma, InFocus, budzetowe Mitsubishi. Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

Jeszcze jedno. Projektor ma ladne wyswietlac divx/dvd.

Nie piszemy posta pod postem!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arsenal

Moderator
VIP
Fajnie, że zgłaszasz. Tylko czemu tak nerwowo?:hmm:
Wystarczy wybrać "raportuj zły post". Nie trzeba za od razu krzyczeć. :)
 

xisio

New member
Kup Sanyo Z5 jak tylko do 720p najlepszy wybor i dobre ceny teraz sa na niego, z tym lcd przesadzasz, lcd ma wiekszy zoom zawsze i mozliwosci korekcji obrazu, a co do kurzu masz specjalną gruszkę do dmuchania jak by cos wpadlo (w co wątpie)
 

gummo

New member
re xisio

Jak sie maja kolory LCD vs DLP? Mam tv tylnoprojekcyjny DLP i kolory byly duze lepsze niz w Hitachi. Nie wiem czy porownanie trafne. Nigdy nie widzialem projektora DLP w akcji.

Co do cen... Zastanawiam sie czy nie poczekac dluzej, odlozyc i kupic Optome HD800x.
 

demografik

New member
Podłączę się do pytania!

Dziś w sklepie(co ciekawe nigdzie w Łodzi nie mogę znaleźć projektorów w akcji) z dobrej klasy sprzętem HiFi, sprzedawca powiedział mi, że do filmów to tylko DLP! DLP podobno nie ma problemów ze scenami akcji i lepiej oddaje kolory. Już zdecydowałem się prawie na Epsona TW700 ale zacząłem się zastanawiać po tych wskazówkach.

Czy gość miał rację? Czy szukając projektora do kina domowego powinienem skupić się na projektorach DLP?
 

Smartek

New member
A mnie ciekawi jak wygląda czarny w DLP?

Przez ostatnie 2 lata większość filmów oglądałem na plazmie.
Przyzwyczaiłem się do bardzo czarnej czerni ;-).
Teraz z AX200 widzę, że czerń jest lekko szara/błyszcząca (ciężko to nazwać).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To zależy, w którym DLP. Entry level czy droższe?

I zależy od tego co wyświetlasz. Czarna plansza będzie ciemniejsza w LCD (Auto Iris), ale w scenach kontrastowych czerń będzie ciemniejsza w DLP - przesłona nie może się jednocześnie zamknąć żeby wyciągnąć więcej czerni i otworzyć żeby zaprezentować jasne szczegóły.

Wiadomo że dużo można zyskać zaciemnieniem (nie tylko okno ale sufit i ściany) oraz szarym ekranem.
 

Smartek

New member
Absolutnie mi to nie przeszkadza w takim stopniu, żebym zrezygnował z projektora LCD, broń boże!
Ogląda się świetnie i jestem cholernie zadowolony z mojego Panasa! :)

Po prostu czytałem wiele opinii, że "DLP są bezapelacyjnie lepsze", więc sądziłem, że głównie w lepszym wyświetlaniu czerni.
 
Do góry