Benq w500 ?

Status
Zamknięty.

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam Was serdecznie, bardzo zaciekawiła mnie sprawa projektorów i mam nadzieję że w najbliższym czasie dołącze do zadowolonych użytkowników projektorów ;) Mam w związku z tym pytanie, czy projektor Benq w500 sprawdzi się w moich warunkach ? A może jakiś inny byłby lepszy?
Odległość projektora od ekranu to jakieś 320-340 cm, a chciałbym żeby obraz wyświetlnay miał na szerokość ok 200 cm. Czy to wystarczy? Będzie hulać ? :D No i przedewszystkim czy z odległości z jakiej będe oglądał (300 cm) nie będzie to za duży ekran ?
Może jakiś inny projektor do obrazu HD (BD, HD DVD) i DVD. Budżet 2500 zł
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Może faktycznie tytuł nie najlepszy. Pytam też czy Benq w500 czy jakiś inny za te 2500 zł. W zasadzie jestem na niego zdecydowany, ale to dla tego że chyba innego lepszego w tym przedziale cenowym nie ma ??:hmm:
 

l0st

New member
benq w500 to projektor na technologii 3lcd, moze i obraz wyglada nieco wyrazniej ale oto co przekonalo mnie zeby lepiej kupic dlp:
w w w . ausmedia.com.au/images/reviews/dlp_vs_lcd_1.jpg
jest jakistam bajer w projektorach 3lcd - c2fine ktory podobno zwieksza "zywotnosc kolorow" ale nie sadze ze benq w500 go posiada i nie wiem czy rzeczywiscie dziala, dopiero zaczynam przygode z projektorami :p
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Po 3000 godzin to wyrzucisz proja i kupisz nowy... ;)

Akurat to porównanie do mnie nie przemawia, to marketing producenta DLP, TI. Do tego porównania używają projektorów włączonych non stop!!! Wtedy rzeczywiście z paneli LCD robi się masło. Przy normalnej eksploatacji, panele LCD też ulegają degradacji (te organiczne, używane w 720p i starszych 1080p), ale nie w takim stopniu jak na tych fotkach...

>>gadulinho

Jeśli rozpatrywać ceny tylko w PL, to za 2500...2700 PLN można dostać Optomę 65 lub 700. W UK lub DE za 1900...2300 PLN (z dostawą, po kursie sprzedaży walut a nie średnim NBP).

Na Skąpcu jest też Mitsubishi HC1100 od 2400 PLN. Właśnie niedawno zamówiłem i nieomal zakupiłem, ale był i wyszedł. Trudno powiedzieć czy jeszcze w PL będzie, model raczej wychodzi ze sprzedaży, koniec produkcji. Próbowałem jeszcze w paru sklepach i nie ma...A z kolei HC1100 w EU jakiś droższy jest...

Czy wymienione będą lepsze? To zależy na czym komu zależy... W jednych aspektach tak, w innych nie...

http://www.projectorreviews.com/benq/w500/index.php
http://www.projectorreviews.com/optoma/hd65/index.php
http://www.projectorreviews.com/mitsubishi/hc1500/index.php

http://www.projectorcentral.com/benq_w500_home_theater_projector.htm
http://www.projectorcentral.com/optoma_hd65_review.htm
http://www.projectorcentral.com/mitsubishi_hc1500.htm

edit:

"bajer w projektorach 3lcd - c2fine" - to właśnie matryce nieorganiczne.
 
Ostatnia edycja:

l0st

New member
tak sie zaczalem zastanawiac jakto mozliwe zeby dawac 3 lata gwarancji na lampe skoro jej zywotnosc wynosi do ok 3000 h? jak sobie obliczylem to ja te 3000 h w rok zjade uzywajac projektora 8 h dziennie wiec chyba tu chodzi o to ze 3 lata gwarancji jesli sie wlaczy projektor na 2 h dziennie? :|

dla mnie chyba sie bardziej bedzie dlp nadawal bo na razie prznajmniej nie bede mial zadnego monitora TYLKO projektor ^_^ a siedze przed kompem z 8h dziennie, dlatego jak na razie jestem za optoma hd65 ale do jutra wszystko sie moze jeszcze zmienic ;)

wiatrak napisał:
"bajer w projektorach 3lcd - c2fine" - to właśnie matryce nieorganiczne.

ale to chyba w drozszych modelach? benq w500 tego nie ma?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
3000 godzin trwałości lampy nie oznacza, że po tym czasie lampa się spali, a że jej światłość spadnie o połowę... No i kolory też nie będą jak na początku, biel z lampy nabierze jakiś odcień...

Jeśli masz zamiar 8h patrzeć na obraz z projektora to sprawdź najpierw jak odbierasz DLP - efekt tęczy i zmęczenia projekcją...
 

l0st

New member
wiatrak napisał:
3000 godzin trwałości lampy nie oznacza, że po tym czasie lampa się spali, a że jej światłość spadnie o połowę... No i kolory też nie będą jak na początku, biel z lampy nabierze jakiś odcień...

Jeśli masz zamiar 8h patrzeć na obraz z projektora to sprawdź najpierw jak odbierasz DLP - efekt tęczy i zmęczenia projekcją...

A jest jakas roznica w zywotnosci lampy w dlp i 3lcd?
czytalem jakies artykuly o lampach i tam pisalo ze to iz pisze ze max zywotnosc lampy wynosi 3000h nie znaczy ze wytrzyma ona tyle ale moze tez sie spalic po 1000h i mniej a sa tez przypadki jej "wybuchow" :eek:

co do tego efektu teczy to nie wiem jak bedzie ale az taki wymagajacy nie jestem, poza tym podobno nie wszyscy go dostrzegaja wiec mam nadzieje ze jestem 1 z nich ^^ a co do zmeczenia oczu to latami siedzialem przed crt 17" kilkanascie godzin dzien po dniu i NIC mi nie bylo, moi rodzice usiedli na 2h i przy wstawaniu im sie w glowach krecilo xD pewnie to zadne porownanie do projektora no ale coz zobaczymy niedlugo jak sie w koncu na ktorys zdecyduje ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jak kto bardzo pechowy, to i po 300 godzinach lampę może trafić szlag. ;)

Żywotność lampy nie zależy wprost od zastosowanych przetworników obrazu (DLP lub LCD) ale od tego jak zaprojektowany i wykonany jest układ jej chłodzenia oraz od tego czy eksploatacja jest prowadzona prawidłowo...
 

l0st

New member
wiatrak napisał:
Żywotność lampy nie zależy wprost od zastosowanych przetworników obrazu (DLP lub LCD) ale od tego jak zaprojektowany i wykonany jest układ jej chłodzenia oraz od tego czy eksploatacja jest prowadzona prawidłowo...
Eksploatacja czyli?

Teraz sie zaczalem zastanawiac nad tym benq w500 tez <sciana> ale on nie ma c2fine prawda? wiec mi "wyblaknie" a ja chce miec projektor na dluzej niz rok :|
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Eksploatacja, czyli zapewnienie właściwego chłodzenia (przestrzeń wokół projektora) i jeśli są (LCD) to czyszczenie filtrów. I wyłączanie proja pilotem, a nie "wtyczką z gniazdka"... ;)
 

l0st

New member
Czytam calymi dniami informacje / testy / porownania projektorow i ciagle sie czegos nowego dowiaduje, teraz wpadle na typy lamp niektore projektory maja UHP inne UHE jaka jest ich roznica?:hmm:
 

diespinnepl

New member
to nie jest temat do tej rozmowy !

Masz temat o benq w500 !!

Bardzo proszę moderatora o usunięcie tego tematu. Wysyłam właśnie PW moderatorowi ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry