Czy 3500zł wystarczy na dobry projektor?

demografik

New member
Szukam projektora do filmów. Pieniążki do wydania to ok 3500zł ale jeśli z tej kwoty zostanie coś to będę zadowolony. Jeśli jednak opłaca się dorzucić kilka groszy ze względu na dużo lepszy efekt to też nie będzie problemu.

Projektor będzie służył przede wszystkim do oglądania filmów ale i czasami fotografii lub prezentacji. Będzie podpięty do komputera, DVD lub laptopa kabelkiem HDMI-HDMI lub HDMI-DVI.
Ma wisieć do góry nogami pod sufitem na przeciwległej ścianie(teraz jakieś 3-4m później będzie ok 7-8). Puki co normalna, biała ściana. Głównie będzie pracował wieczorem ale czasami tylko przy zasłoniętych roletkach.
Zależy mi na cichej pracy urządzenia.

Pomyślałem o Epsonie TW680 lub TW700(czym one się różnią?)

Ale może w tej cenie jest coś lepszego? A może w moich warunkach lepszy będzie jeszcze inny?
Czytałem tu o Optomie HD700X którąmożna dostać jeszcze taniej od dwóch powyższych. Ew. podobny jak widzę model HD65(mniejszy kontrast, głośniejszy no i tylko rok gwarancji w porównaniu do Epsonów ale tańszy - czy obraz będzie jednak taki sam?)

Doradźcie coś proszę.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli możesz "nieco" dorzucić i nie boisz się zakupów za granicą, to polecam Optomę HD800X. Dobry obraz i 1080p, za 4400 PLN z dostawą do PL, w UK i DE.

Epsony różnią się tylko zakresem zoomu. Jakość obrazu ta sama.

Z 7m ekran będzie szeroki na 3,4...5 m dla 680 i 2,3...5 m dla 700.

Optoma 65 albo 700X to dobry i nieco tańszy (szczególnie za granicą) wybór.

Tu masz porównanie HD65 i konkurencji:
http://www.projectorreviews.com/optoma/hd65/proscons.php
Epson Home Cinema 720
to amerykańskie oznaczenie TW700.
 

demografik

New member
wiatrak napisał:
Jeśli możesz "nieco" dorzucić i nie boisz się zakupów za granicą, to polecam Optomę HD800X. Dobry obraz i 1080p, za 4400 PLN z dostawą do PL, w UK i DE.

Epsony różnią się tylko zakresem zoomu. Jakość obrazu ta sama.

Z 7m ekran będzie szeroki na 3,4...5 m dla 680 i 2,3...5 m dla 700.

Optoma 65 albo 700X to dobry i nieco tańszy (szczególnie za granicą) wybór.

4400 to już troszkę za wiele zwłaszcza, ze chciałbym dokupić za jakiś czas jakiś ekran do tego.
Zagranica też odpada bo potrzebuję mieć FV.

TW700 pasuje mi min. ze względu na długą gwarancję na samo urządzenie jak i lampę(3 lata).
Pozstawałaby tylko kwestia czy HD65 czy TW700?
 

Bambolo82

Banned
Skoro masz 3500 zł, to może uzbroisz się w cierpliwość do jesieni i kupisz za tę kasę jakiś nowy model Full HD?

Na chwilę obecną za 3500 zł możesz przebierać w Polskich ofertach projektorów 720p, które powoli odejdą do lamusa i ich ceny pospadały.
To są wszystko dobre projektory, ale lada chwilą będą jeszcze lepsze i tańsze. Taki akurat teraz moment.

Epson tw-680, sanyo z5, benq w500 i optomy są dobre, ale są to "tylko" 720p i tkwią już od roku na rynku. Lada chwila zostaną zastąpione przez nowe, tańsze i lepszde modele 1080p.

Dlatego na twoim miejscu poczekałbym 1-3 miesiące i kupiłbym FullHD z nowej serii.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Bambolo82 napisał:
Skoro masz 3500 zł, to może uzbroisz się w cierpliwość do jesieni i kupisz za tę kasę jakiś nowy model Full HD?

Na chwilę obecną za 3500 zł możesz przebierać w Polskich ofertach projektorów 720p, które powoli odejdą do lamusa i ich ceny pospadały.
To są wszystko dobre projektory, ale lada chwilą będą jeszcze lepsze i tańsze. Taki akurat teraz moment.

Epson tw-680, sanyo z5, benq w500 i optomy są dobre, ale są to "tylko" 720p i tkwią już od roku na rynku. Lada chwila zostaną zastąpione przez nowe, tańsze i lepszde modele 1080p.

Dlatego na twoim miejscu poczekałbym 1-3 miesiące i kupiłbym FullHD z nowej serii.

To nie ma problemu. Po prostu muszę kupić troszkę nowego sprzętu na firmę do końca roku.
Jeśli za tą kasę dostanę fullHD to ok. Tylko pytanie czy taki projektor bez problemów obsłuży mi rozdzielczości 720p albo mniejsze? Czy on zawsze będzie mi wszystko skalował do fullHD kosztem jakości?

Myślisz, że Optoma HD800x albo Epson TW980 osiągną przez te 3 miesiące ceny w okolicach 3500zł?
 

Bambolo82

Banned
demografik napisał:
To nie ma problemu. Po prostu muszę kupić troszkę nowego sprzętu na firmę do końca roku.
Jeśli za tą kasę dostanę fullHD to ok. Tylko pytanie czy taki projektor bez problemów obsłuży mi rozdzielczości 720p albo mniejsze? Czy on zawsze będzie mi wszystko skalował do fullHD kosztem jakości?

Myślisz, że Optoma HD800x albo Epson TW980 osiągną przez te 3 miesiące ceny w okolicach 3500zł?

Nie widzę żadnego problemu ze spadkiem cen FullHD, ani też z oglądaniem 720p na projektorze FullHD.
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie nastawiałbym się jednak na lawinowy spadek cen full HD do końca roku, może 20% w dół. Co do różnic między 680 a 700 to ponoć optyka poza tym, że zoom jest wiekszy jest po prostu lepsza. wszyscy piszecie, że nie widzicie różnicy, ale kto tak naprawdę porównywał coś poza danymi technicznymi z tabelki.
 

demografik

New member
lepp napisał:
Nie nastawiałbym się jednak na lawinowy spadek cen full HD do końca roku, może 20% w dół. Co do różnic między 680 a 700 to ponoć optyka poza tym, że zoom jest wiekszy jest po prostu lepsza. wszyscy piszecie, że nie widzicie różnicy, ale kto tak naprawdę porównywał coś poza danymi technicznymi z tabelki.

To by oznaczało, że w cenie TW680 dostanę 700tkę. Więc warto choćby o tyle jesli i tak m i sie nie spieszy...
 

Bambolo82

Banned
20% z 4800 zł (Mitsubishi HC4900) to prawie 1000 zł taniej, czyli cena poniżej 4000 zł!!!

A poczekajmy jeszcze na nowe modele FullHD Mitsubishi, Benq, Optoma itd.

Wkrótce wszystko będzie jasne.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
20% z 4800 zł (Mitsubishi HC4900) to prawie 1000 zł taniej, czyli cena poniżej 4000 zł!!!

A poczekajmy jeszcze na nowe modele FullHD Mitsubishi, Benq, Optoma itd.

Wkrótce wszystko będzie jasne.

4800 to najtaniej w necie jest też cena 7000 zł nie spodziewał bym się ze aż tyle potanieją za 2 m-ce .Ja za mojego epsona emp tw700 dałem w 04.07r . 4600zł to było prawie 1,5 roku temu a teraz kosztuje 3200 to wcale dużo za tak dłógi czaz nie potaniał. 4600 na tamten czas było najtańszą ofertą jaką znalazłem w necie.
 

Fanek

New member
Bez reklam
ja mysle podobnie jak bambolo, 1.5 roku temu projektory hd to byla ' innowacja' , na jesieni bedzie duzy wysyp nowych modeli roznych firm, jak liczylem pojawi sie okolo 20 nowych projektorow.
 

demografik

New member
Spokojnie moge poczekać do grudnia.

Staram się w Łodzi znaleźć sklep gdzie można zobaczyc jakiś projektor w akcji na żywo. I co ciekawe bezskutecznie jak na tak duże miasto!
Dzisiaj w sklepie HiFi gdzie można np przebierać w kolumnach za 5,8 czy 10tys za parę nie mają żadnego projektora. Do tego powiedzieli mi, że jeśli do filmów to tylko DLP!

A może jest tu ktoś z Łodzi kto posiada w domu kino domowe z projektorem?
 

pawp81

New member
Obserwuję od kwietnia ceny Panasonica AX-200E i muszę przyznać że nie było żadnego znaczącego spadku ceny tego projektora. Tak jak wcześniej dalej kosztuje 3500zł. Podobnie wygląda to w przypadku Epson TW700
 

tomek67

New member
pawp81 napisał:
Obserwuję od kwietnia ceny Panasonica AX-200E i muszę przyznać że nie było żadnego znaczącego spadku ceny tego projektora. Tak jak wcześniej dalej kosztuje 3500zł. Podobnie wygląda to w przypadku Epson TW700
Moim zdaniem ani jeden ani drugio projektor nie jest wart swojej ceny.
Jeśli ktoś chce LCD HD Ready to moim zdaniem albo Benq W500 za około 2100 zł lub Epson TW680 za około 2800. W tej chwili Full HD zaczynają się od około 5 tys. i nie ma sensu pakować dużej kasy w projektor HD ready.
 

Bambolo82

Banned
tomek67 napisał:
Moim zdaniem ani jeden ani drugio projektor nie jest wart swojej ceny.
Jeśli ktoś chce LCD HD Ready to moim zdaniem albo Benq W500 za około 2100 zł lub Epson TW680 za około 2800. W tej chwili Full HD zaczynają się od około 5 tys. i nie ma sensu pakować dużej kasy w projektor HD ready.

100% zgoda. Od dawna promuję taki pogląd.
 

Smartek

New member
Ja za to promuję lekko odmienny: teraz kupić dobry HDReady do około 3,5k zł, a za 2 lata jak np. wyświecimy lampę/skończy się gwarancja - kupujemy FullHD prawdopodobnie również z dobrej półki i również za około 3,5k zł.

Po co na siłę kupować specjalnie taniej, tylko dlatego, bo zaraz jest przewidywany drastyczny spadek cen? '
Idąc takim tokiem rozumowania nie kupiliśmy nigdy niczego.

Jako przykład można podać mój zestaw Sony (słabe głośniki 5.1, słaby amplituner i dvd-recorder BEZ HDD) kupowany za czasów, gdy to dopiero wchodziło na rynek. Kosztował mnie około 7000zł. Rok później był wart 1/3 tej ceny. I co? Mam się powiesić? Czy miałem wtedy kupić coś gorszego (np. nagrywającego mniej formatów), bo za rok miało stanieć? ;-)
Co sobie pokorzystałem i nacieszyłem się to moje.
To samo będzie z projektorem.

Pomijając wszystko... jak Wam wystarcza obraz z gorszych HDReady to po co Wam w ogóle FullHD? ;-)
Oczywiście każdy zarabia sam i sam decyduje na co ciężko zarobione pieniądze wyda :).
 
Do góry