Kolor ściany

binblady

New member
Witam,

wlaśnie jestem w trakcie remontu pokoju i zastanawiam się na jaki kolor pomalować ścianę na której wyświetlany będzie obraz z projektora, biały czy może lepiej szary? Zakup ekranu projekcyjnego nie wczodzi na razie w grę.

Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Jeżeli sobie chociaż nie namalujesz czarnego bordera o szerokości min 5 cm to kiepsko widzę Twoje kino bez ekranu.

Ponadto jeżeli już musisz mieć jasną ścianę, to przynajmniej pomaluj na jakiś kolorowy matowy pastel. Ważne: MATOWY.

Jezeli nie zapewnisz dobrych warunków do projekcji (pełne zaciemnienie, border czarny, rozpraszające światło ściany matowe), to lepiej kup fajny telewizor a projekcje odłóż na przyszłość.

Szkoda pieniędzy na taką byle jaką projekcję.
 

binblady

New member
Tidus1024 za odpowiedzi typu tapeta w groch "serdecznie dziękuję" - szkoda zaśmiecać forum, nikomu się to nie przyda.

Bambolo82 co do koloru ściany na której ma być projekcja to mogę ją pomalować na dowolny kolor, który bedzie sie to tego najlepiej nadawał. Ze zrobieniem załkowiitego zaciemnienia nie bedzie problemu, chce kupic gumowane rolety, ktore nie przepuszczaja swiatła

Czy biały mat na pozostałych scianach również zastosowć?

Na tą chwilę chcę wykorzystać sciane do projekcji, w przyszłości pewnie zastąpie ją ekranem, ale do tego czasu chciałbym z niej korzystac a ze robie remont moge ja pomalowac na najbardziej do tego odpowiedni kolor/

Pozdrawiam
 

demografik

New member
Ja się podpinam pod temat. U mnie też biała ściana musi wystarczyć do przeprowadzki do nowego domku. Chyba, że w miedzyczasie uda sie kupić jakiś wysuwany ekran ale chciałbym jakiś automatyczny min. 250x170 a to już ceny w okolicach 1500zł :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

diespinnepl

New member
Też o tym myślę aby wykorzystać ścianę jako miejsce gdzie będzie rzucany obraz.

Na razie mam ścianę w kolorze ecru ale mogę dowolnie ją przemalować.
Mi odpowiada akurat rozmiar 110 cali. Koszty takich ekranów są potężne.
Osobiście w ogóle nie zależy mi na tym, aby ekran był zwijany. Wręcz przeciwnie wolałbym go mieć na stałe zamontowanego. Stąd pomysł o odpowiednim przygotowaniu ściany.

Na ten pomysł wpadłem po tym, jak znajomy zakupił tani zwijany ekran za 270zł (biały) bo nie był zadowolony z czerni. I nadal po zakupie tego ekranu nie był zadowolony i kupił farbe i pomalował go na szaro i mówi ze jest lepiej. Mam mętlik w głowie. Pakować kupe kasy w ekran czy sie nie opłaca i lepiej sie postarać nad ścianą ?

aha oboje benq w500
 

tomek67

New member
Miałem kilka ekranów po 300-600 zł. Najlepsze były te allegro. Moim zdaniem o oczko obraz był lepszy jak na ścianie.
Teraz mam ekran Projecty i on bije go o klasę lub dwie.
Tylko niestety kosztuje sporo ponad 1000 zł.
 

diespinnepl

New member
Nie. Kupa kasy to dla mnie 1500zł.

Najtańsze jakie znajduje np na allegro są po 600zł Wysokość 135 cm Szerokość 240 cm Format 16:9
ale to sa rozwijane a ja bym chciał na stałe. Tak "na chłopski rozum" nie rozwijane wg mnie powinny być tańsze bo nie trzeba ani tego box'u gdzie wchodzi ekran, ani mechanizmu rozwijania/zwijania a tu ja coś nie mogę znaleźć ekranu nie zwijanego żeby był w podobnej cenie do tego :hmm:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Zauważyłem ciekawą rzecz: na pomarańczowej/brzoskwiniowej matowej wyblakłej ścianie obraz wygląda dużo lepiej niż na białym grubym płutnie. Czy na prawdę ekran do projekcji (taki za 500 zł) polepsza dużo obraz ?
Jest sens kupować go ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
diespinnepl napisał:
Też o tym myślę aby wykorzystać ścianę jako miejsce gdzie będzie rzucany obraz.

Na razie mam ścianę w kolorze ecru ale mogę dowolnie ją przemalować.
Mi odpowiada akurat rozmiar 110 cali. Koszty takich ekranów są potężne.
Osobiście w ogóle nie zależy mi na tym, aby ekran był zwijany. Wręcz przeciwnie wolałbym go mieć na stałe zamontowanego. Stąd pomysł o odpowiednim przygotowaniu ściany.....

A słyszał kolega o Screen Goo? ;)
Podobno bardzo dobre rezultaty, taniej od ekranów...

http://www.cinematic.pl/index.php?grupa=5&podgrupa=59&doc=46
http://www.cinematic.pl/index.php?grupa=5&podgrupa=59&doc=46
 
Do góry