Moje kino - oto jak skompletowałem Cinema Paradiso

mlapaj

New member
Witam,

postanowiłem się podzielić swoją historią :) kina w domu.

Po przygodach z kinem domowym trwającym od około 2000 roku w końcu udało mi się osiągnąć zadowalający efekt. Zaczynalem od 29" Philipsa CRT i sprzętu Yamahy (ampli, głośniki i subwoofer). Potem 40" plasma, Denon, montaż w ścianie kabli i głośników efektowych B&W. Było ok, ale nigdy 100% satysfakcji. Aż w końcu po kolejnej przeprowadzce (kolejność Kraków-Poznań-Kraków-Luksemburg) trafiłem na TO. TO to taki pokój o doskonałych właściwościach akustycznych znajdujący się przy wejściu do ogrodu. Przyzwoity rozmiar (4x3m) pozwolił mi na dobranie dobrego projektora. I tu zaczyna się kolejność instalacji sprzętu:

Projektor: Panasonic PT2000 - dobra jakość, FULL HD i różnica w cenie pomiędzy Epsonem 2000 pozwalająca na zakup dobrego ekranu. Status: już jest!

Ekran: ramowy matt white 1.0, szerokość robocza 240cm, rama alu malowana. Obecnie wstęga polipropylenowa oszer. 240cm i wysokości ok. 150, matowa. Nawet nieźle jak na darmowy ekran. Status: będzie za 2-3 tygodnie

DVD: Denon 1930. Odbędzie się porównanie z BD50 jak się pojawi. Jeżeli będzie lepszy to zostaje, jeżeli tak samo jak BD50 trafi do sypialni. Obecnie gra po coax (nie mam obecnie odpowiedniego HDMI) i jest jakościowo średnio. Jeżeli oba zagrają podobnie, ale średnio zdecyduję sie na OPPO 983.

BD: Panasonic BD50 ze względu na wbudowane dekodery dźwięku HD.

HDMI: 10m Techlink. Status: będzie za 3-4 dni.

Ampli: Denon 2807 z wetkniętym TOSLINKiem od DVD.

Głośniki: Front A Dali Ikon 6. Front B Yamaha NS100. W kinie raczej grają A+B. Do muzyki tyko Ikony (A). Sub Yamahy 320. Surround: tall boy'e Panasonica.

Obecnie następuje faza dozowania doznań;) Jest projektor, ale brak kabla i dobrego źródla HD. Będzie kabel, ale muszę czekać na BD. Aż w końcu będzie ekran i Cinema Paradiso stanie się moim kinem!

Pozwolę sobie dzielić się z Forumowiczami wrażeniami z kolejnych etapów kompletowania zestawu i towarzyszących mu doznań.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Mam tylko jeden zarzut - za duży ekran na ten projektor.

Dołączam się też do prośby o zdjęcia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry