Acer P5370W DLP vs Benq W500 3LCD

adin

New member
Witam

Tak jak w temacie chciałbym poznać Waszą opinię na temat tych 2 projektorów, przeszukałem to forum i znalazłem bardzo dużo zadowolonych włascicieli Benqa i tylko kilku od Acera. Porównując dane techniczne P5370W wypada lepiej + dłuższa żywotność lapmy, większa rodzielność natywna. Projektora bedę używać w połączeniu z PS3, raczej wieczorami w calkowicie zaciemnionym pokoju, odleglość ok 3,2 m. Który projek nada się lepiej??

poniżej linki z danymi technicznymi obu projków:

za młody jestem aby wklejać linki:/
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Owo "lepiej" jeśli chodzi o rozdzielczość, nic Ci nie da. Chyba że będziesz przeprowadzał prezentacje multimedialne przy użyciu laptopa, z rozdzielczością matrycy 1280x800... ;)

Raczej nie znajdziesz nikogo kto porównywał oba projektory. Wspomniany Acer to maszyna do prezentacji, trudno powiedzieć jak odtwarza kolory.

Benq to maszyna do kina w domu, jeśli PS3 posłuży także jako odtwarzacz to W500 może być bezpieczniejszym wyborem...
 

Bambolo82

Banned
Potwierdzam po 2 tygodniach testów: PS3 jest dobrym odtwarzaczem zarówno zdjęć, muzyki (AAC, WMA, MP3 i CD), filmów (Divx, WMV, DVD jak i Bluray, a nawet - po pewnych zabiegach - matroski .mkv)! PS3 ma wszystkie cechy dobrego nowoczesnego odtwarzacza: ma wyjście optical, czyta wszystko z USB, łączy się z siecią domową (po kablu, WIFI LAN) oraz z internetem (przeglądarka z zakładkami i obsługą JAVA), HDMI 1.3 (HD audio over HDMI, deep color, cinema 24p, lip sync), upscaling DVD w wielu opcjach do 1080p, video i audio processing (np. audio adaptive dynamic range), PS3 ma własne dekodery HD Audio 7.1 (DD TrueHD oraz nawet DTS Master Audio) dzięki czemu można zaoszczędzić parę stówek na amplitunerze (PS3 może puścić audio Bitstream albo LPCM!!!), obsługuje BD 2.0 "live content", a także przyszłe wersje Bluray dzięki aktualizacjom (!!!!), bardzo szybko wczytuje i startuje płyty DVD oraz Bluray (potęga 8 rdzeni procesora Cell, ktory potrafi dekodować jednocześnie 12 strumieni 1080p z audio), w przyszłości dysk twardy PS3 może posłużyć do nagrywania wideo, a bezprzewodowy Pad całkiem się sprawdza jako pilot.

No i cena 1199 zł to niedużo jak za taki kombajn do internetu, filmów i do gier, skoro najtańszy i pozbawiony połowy bajerów odtwarzacz BD Sharp kosztuje ponad 700 zł.

Zdecydowanie warto kupić do PS3 projektor do kina domowego, a projektor do prezentacji raczej należy sobie odpuścić.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Fanek napisał:
ps3 posiada kodery dolby true hd i dts hd ? ja czytałem kiedyś że właśnie nie.

Masz nieaktualną wiedzę.

PS3 posiada i samodzielnie dekoduje od mniej więcej pół roku dźwięk Dolby Digital TrueHD oraz DTS Master Audio po zaktualizowaniu firmware konsoli.

Potrafi to robić samodzielnie i wysłać LPCM do ampli bez własnych dekoderów HD audio, albo też wysłać Bitstream.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wyjść analogowych 7.1 to nie ma. Ale wypuszczenie po HDMI wielokanałowego PCM wymaga procesu dekodowania. W dziedzinie cyfrowej tylko... ;)

edit

Gdzie jest niemalowane drewno???!!! ;)
 

Bambolo82

Banned
wiatrak napisał:
Wyjść analogowych 7.1 to nie ma. Ale wypuszczenie po HDMI wielokanałowego PCM wymaga procesu dekodowania. W dziedzinie cyfrowej tylko... ;)
Dźwięk HD 7.1 (kilkanaście mbit/s!!!!!) możliwy jest tylko poprzez HDMI 1.3. PS3 je ma.

Poza tym PS3 oczywiście ma wyjście audio optyczne, którym puszcza do amplitunera cyfrowe audio SD, czyli DTS oraz Dolby Digital do maksymalnie 5.1 (6 kanałów,1.5 mbit/s)

Mój amplituner Yamaha RX-V663 akurat też ma dekodery HD audio na pokładzie, dlatego mogę wybrać czy ma to robić PS3 (LPCM) czy mój amplituner (Bitstream).

Najtaniej kupić PS3 oraz amplituner bez własnych dekoderów HD audio, ale za to z obsługą 7.1 oraz "audio LPCM over HDMI" np. Yamaha RX-V661, która jest tańsza o 500 zł od mojej Yamahy.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
PS3 posiada i samodzielnie dekoduje od mniej więcej pół roku dźwięk Dolby Digital TrueHD oraz DTS Master Audio po zaktualizowaniu firmware konsoli.

Potrafi to robić samodzielnie i wysłać LPCM do ampli bez własnych dekoderów HD audio, albo też wysłać Bitstream.
PS3 nie pusci TrueHD i DTS-HD MA jako bitstream.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Ustawiajac bitstream na PS3 w przypadku dzwieku TrueHD i DTS-HD MA amplituner dostaje DD 5.1 640kbit lub DTS 5.1/6.1 1536kbit.

PS3_Audio_Table.jpg
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja byłem "ze słyszenia" przekonany, że nowe FW w PS3 umożliwia wypuszczenie bitstream w DTS HD MA i DD TrueHD...

Może to nieporozumienie i błąd, a chodziło o przekodowanie tych formatów do MC LPCM...
 

adin

New member
Jak zobaczyłem ilość odpowiedzi do pomojego pytania dot. projków, myślałem że rozwieją się moje wątpliwości:(. jedyne co wiem teraz że warto bylo kupić playke. W poście napisałem że chciałbym używać projka tylko w połaczeniu z peeska, tak naprawde chciałbym zacząć bawić sie wizualizacjami i nie wiem czy właśnie Acer nie byłby lepszy do tego typu zadań.
Podsumuje moje przemyślenia co to tych 2 projektorów.

Beng W500 kosztuje 2200 - dobra firma i sprawdzony sprzęt przez forumowiczów - idealny do playki, krótka żywotność lampy i dosć droga w zakupie

Acrer P5370 - technologia w której oczy bolą po 4 godz patrzenia się na ściane, duża rodzielczość natywna, zamiast standardowych 16mln kolorów do dyspozycji jest 130mln, na eko lampa pociagnie 4000 godz czyli 2 razy dłużej niż Benq, kosztuje 2600, róznica między nimi to dobry ekran.

Jesłi macie jakieś własne spostrzeżenia zapraszam do dyskusji
 

Bambolo82

Banned
wiatrak napisał:
Ja byłem "ze słyszenia" przekonany, że nowe FW w PS3 umożliwia wypuszczenie bitstream w DTS HD MA i DD TrueHD...

Może to nieporozumienie i błąd, a chodziło o przekodowanie tych formatów do MC LPCM...

Muszę to sprawdzić u siebie. Bo niby jest tabelka, ale nie wiem czy jest ona aktualna bo Sony kilkakrotnie wypuszczało nowe firmware, które rozszerzało możliwości audio PS3.
 
Do góry