Rozmieszczenie kolumn 5.1 w Twoim pokoju

diespinnepl

New member
Cześć,

Mam taki problem. Nie mam pojęcia gdzie umieścić centralny głośnik! Gdzie Wy macie go umieszczonego? Przeszukałem forum i nie znalazłem :(
Czy można dać go NAD ekran? Ale co wtedy z odbijającym się światłem od półki na której stoi (lub też samego głośnika centralnego, jeżeli wisiałby na jakichś łapkach).

Czy może lepiej dać go POD ekran? Zrobić półkę w takim miejscu, żeby była tuż pod ekranem i stamtąd ładnie grał? Bo za ekran to raczej odpada taka opcja, bo dźwięk może być przytłumiony a tego bym nie chciał.

any help?

Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nad ekranem za wysoko. Lepiej już pod, ale też będzie odbijał światło... ;)
Może też być za ekranem, są specjalne akustycznie przeźroczyste...
 

diespinnepl

New member
hmmm może go wykleje jakimś zamszem czy czymś w tym stylu.

Dzieki Wiatrak za wyrażenie swojej opini. Ale czy oby na pewno nie było by lepiej pociągnać kolumny do góry nad ekran i ustawić pod odpowiednim kątem do kanapy ? Bo tak sie zastanawiam cały czas i nie wiem gdzie go wszyscy mają :) Bo domyślam sie, że jak wszyscy mają projektor to mają też zestaw 5.1 ;) Wcześniej centralka siedziała sobie na TV CRT 29" ale teraz taka opcja odpada :p

Może ma ktoś zdjęcia jak to rozwiązał?
 

Bambolo82

Banned
Głośnik centralny (dialogowy) powinien być umieszczony tuż tuż pod samym ekranem na środku.

Ponad ekranem można powiesić dodatkowo 2 głośniki dialogowe tzw. presence. Pozwala to na tzw. dialogue lift. System presence oferują lepsze amplitunery.

A co do tego światła odbijającego się od głośnika to przesadzasz. Zrobiłem sobie półeczkę ścienną pod samym ekranem na głośnik centralny i nie widzę problemu.

Tak to u mnie wygląda: http://picasaweb.google.pl/proevo82/MojSystemAV#5235582560219807538
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
U mnie odbicie od centralnego nie byłoby przesadą, górna ścianka ma wymiar 80x45 cm. To już spora powierzchnia.

A "grusza polna" ładnie odbija światło... ;)
 

dread

New member
Bez reklam
Bambolo, Twoje fronty sa tez tak przyklejone do sciany podczas projekcji ?
I co ci sie stalo z ekranem ?
 

diespinnepl

New member
Bambolo82, wielkie dzięki za kolejną cenną informację :)

W takim razie robię tak jak Ty :) Tylko że przed sofą na której wszyscy siedzą mam jeszcze ławę na której to znajdują sie wszystkie chipsy i butelki :p Ale myślę, że nie będzie przeszkadzała. Najwyżej zrezygnuje z obrusu.

Jeszcze raz - dzieki za wyczerpującą odpowiedź!
 
Do góry