Epson TW 420

sonal

New member
znalazłem na pclab_pl (nie mogę wkleić linku)

Epson wprowadza do sprzedaży nowy projektor EH-TW420. EH-TW420 jest prosty w użyciu, nadaje się do wielu różnych zastosowań i oferuje doskonały stosunek ceny do wartości, a przy tym wykorzystuje najnowszą technologię 3LCD, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu. EH-TW420 zupełnie nie przypomina typowego projektora: hałaśliwego, dużego urządzenia nadającego się do tylko do zaciemnionych sal wykładowych. Nowy projektor cechuje się wysoką jasnością 2000 lumenów i zapewnia wysoką jakość obrazu nawet w świetle dziennym. Szum wentylatora został znacznie ograniczony z myślą o warunkach domowych, a wbudowane głośniki o mocy 7 W uzupełniają obraz dźwiękiem.
Projektor jest łatwy w instalacji oraz użyciu, oferuje rozdzielczość HD Ready (720p) i jest wyposażony w liczne funkcje, które upraszczają jego obsługę. Automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych pozwala od razu przystąpić do oglądania filmu, bez uciążliwej ręcznej regulacji. Szeroka gama zewnętrznych złączy - HDMI, USB, SD i S-video - umożliwia podłączenie przystawki telewizyjnej, konsoli do gier albo aparatu cyfrowego ze zdjęciami z wakacji.
Technologia Epson 3LCD zapewnia szerszą gamę kolorów dzięki ścisłej kontroli nad ruchem mikroskopijnych ciekłych kryształów, z których zbudowane są panele 3LCD. Ta innowacja zapewnia wierną reprodukcję kolorów z wysokim poziomem kontrastu nawet w najciemniejszych częściach obrazu, a jednocześnie eliminuje rozmycie.
Projektor i lampa E-TORL są standardowo objęte trzyletnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2590 złotych (brutto).
Dowodem nacisku, jaki Epson kładzie na ekologiczność swoich produktów, jest bardzo efektywna lampa E-TORL, która ogranicza zużycie energii i koszty operacyjne - zapewniając domowe wrażenia HD bez negatywnego wpływu na środowisko. Opakowanie EH-TW420 jest produkowane wyłącznie z materiałów nadających się do recyklingu, a powłoka obudowy nie zawiera farb, odzwierciedlając dążenie Epsona do redukcji szkodliwych odpadów.
  • Projektor HD Ready 720p idealny dla entuzjastów kina domowego i gier
  • Technologia Epson 3LCD zapewnia jaśniejszy obraz, wierniejszą reprodukcję kolorów i lepsze skalowanie szarości
  • Wysoka jasność 2000 lumenów umożliwia projekcję nawet w świetle dziennym
  • Szeroka gama gniazd wejściowych: HDMI, video, S-Video, RGB
  • Wyświetlanie zdjęć na wielkim ekranie przez interfejs USB albo bezpośrednio z karty SD
  • Tryby barwne dostosowane do warunków otoczenia, w tym specjalny tryb gier optymalizujący wyświetlanie szybko poruszających się obrazów
  • Wbudowany głośnik o mocy 7 W
  • Użyteczne funkcje (automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych, szybkie uruchamianie, łatwy w użyciu pilot)

interesująca cena:cool: zakładam topik domniemując że wkrótce pojawią sie pierwsi nabywcy (może ja?) - póki co nie znalazłem go jeszcze w żadynym sklepie internetowym
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jakoś nie chwalą się kontrastem, przypuszczam że jest to maszynka do prezentacji a nie do kina domowego... Obym się mylił, cena zachęcająca.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Nie traktowałbym "liczby zer" zbyt poważnie. Pewnie ten Epson 420 fajnie świeci jak każdy tańszy 720p. Tylko kwestia ceny i walorów użytkowych.
nie wiem jak Ty, ale ja interesuje sie od kilku tyg nowymi modelami epsona i wyczytałem do tej pory że ten model przeznaczony jest głównie do konsol. 720p oczywiście też idzie ogladac ale jeśli kupuje sie projektor do hd to tw700 jest już lepszym wyborem.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Kontrast 2000:1?

Albo nie ma Auto-Iris i nowe panele 720p o zwiększonym kontraście albo to chwyt marketingowy... ;)
 

Bambolo82

Banned
Fanek napisał:
nie wiem jak Ty, ale ja interesuje sie od kilku tyg nowymi modelami epsona i wyczytałem do tej pory że ten model przeznaczony jest głównie do konsol. 720p oczywiście też idzie ogladac ale jeśli kupuje sie projektor do hd to tw700 jest już lepszym wyborem.
Uważam że nie warto kupować teraz tw-700 za ponad 3000 zł. Przeczytaj wątek o tw-5000 i nowej linii tanich projektorów Full HD.

Jeżeli ten Epson 420 kosztuje poniżej 3000 zł to można się nad nim zastanowić.

Po kija DVD w projektorze, skoro piszą że idealnie nadaje się on do konsoli, która przecież sama ma odtwarzacz DVD, albo nawet Bluray.
 
Ostatnia edycja:

Coroon

New member
Wlasnie. Sam jestem ciekaw jak to jest z tym Epson'em TW420. Mam 2500zl i moge kupic albo Epson TW420 albo Benq W500. Jedyne roznice w 'tresci' to roznica w kolorach - Benq ponad 1mld, Epson jest troszke mniejszy, Epson ma mniejszy kontrast (ale mozliwe ze te 5000 w Benq to duze zawyzenie i wychodzi na to samo co w Epson'ie), generowany halas jest taki sam 28dB, Epson wyglada solidniej, trwalosc lampy w Epson'ie jest wieksza 3000/4000eco wobec Benq 2000/3000eco, Epson ma wejscie na kart SD Benq nie ma, przekatna obrazu z Epsona to ~750cm a w Benq ~300cm, jasnosc w Epsonie jest 2x wieksza niz w Benq, Epson ma wbudowane glosniki stereo 7w.
I teraz nie wiem czy roznica w ilosci kolorow do 1mld dla Benq jest az tak powalajaca?
Czy kontrast 2000 epsona a 5000 benq jest az tak diametralnie gorszy?
Jak jest z generowanym halasem?
Pozdrawiam i mam nadzieje, ze ktos odpisze.
A.
 

tomek67

New member
Coroon napisał:
Wlasnie. Sam jestem ciekaw jak to jest z tym Epson'em TW420. Mam 2500zl i moge kupic albo Epson TW420 albo Benq W500. Jedyne roznice w 'tresci' to roznica w kolorach - Benq ponad 1mld, Epson jest troszke mniejszy, Epson ma mniejszy kontrast (ale mozliwe ze te 5000 w Benq to duze zawyzenie i wychodzi na to samo co w Epson'ie),
Kontrast to jednak podstawa.
Mój Epson TW680 ma 10 000,
byłem z tego zadowolony do ...zeszłego tygodnia.
Kupiłem TV LCD Samsunga, ma kontrast 30 000.
Być może producenci naciągają te dane,
różnica jest naprawdę spora.
Na tym TV czarne pasy na dole i górze ekranu przy filmach
panoramicznych są naprawdę czarne.
Na projektorze szare, siostra ma roczny TV też jest szary.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam raczej tego nowego epsona nie zaliczyl bym do projketorow kina domowego producent raczej wyznaczyl mu przeznaczenie ogolne sam fakt ze posiada on wbudowane glosniki to nie jst to projektor do kina domowego bo jakos si enie spotakelem z takim projektorem najprawdopodobniej ma starszy panel z tad niska cena.
 

Buti

New member
tomek67 napisał:
Kontrast to jednak podstawa.
Mój Epson TW680 ma 10 000,
byłem z tego zadowolony do ...zeszłego tygodnia.
Kupiłem TV LCD Samsunga, ma kontrast 30 000.
Być może producenci naciągają te dane,
różnica jest naprawdę spora.
Na tym TV czarne pasy na dole i górze ekranu przy filmach
panoramicznych są naprawdę czarne.
Na projektorze szare, siostra ma roczny TV też jest szary.

Pierwsze słyszę, żeby ktoś był zadowolony z kontrastu telewizora LCD. Sprawdzałeś w domu przy zgaszonym świetle? Jak ze szczegółowością w ciemnych partiach? Aż trudno uwierzyć, że proj ma gorszą czerń niż tv lcd...
 

tomek67

New member
Buti napisał:
Pierwsze słyszę, żeby ktoś był zadowolony z kontrastu telewizora LCD. Sprawdzałeś w domu przy zgaszonym świetle? Jak ze szczegółowością w ciemnych partiach? Aż trudno uwierzyć, że proj ma gorszą czerń niż tv lcd...
Nie oglądałem przy zgaszonym świetle.
Na siostry rocznym Philipsie (1: 5000) czarny jest nieporównywalnie gorszy.
Gorszy niż na moim projektorze (1: 10 000).
Nie mam porównania z droższymi modelami,
ale te 1:30 000 Samsunga na mnie zrobiło wrażenie.
Po prostu tegoroczne modele mają faktycznie
sporo lepszą czerń niż porównywalne modele sprzed roku.
Trudno mi mówić o szczegółowości w ciemnych scenach,
bo na razie bawiłem się nim tylko dwa dni.
Ale ogólnie to zrobił na mnie duże wrażenie.
Całkiem poważnie się zastanawiam czy za rok kupić
projektor Full HD czy większy TV.
Nawet jeśli bym kupił projektor co ma kontrast np. 1:50 000
to chyba miałbym problem żeby go wykorzystać w praktyce.
Musiałbym ściany pomalować na czarno ;)
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Kupiłem TV LCD Samsunga, ma kontrast 30 000.
Być może producenci naciągają te dane...

Na cyferki nie ma co patrzeć. To tylko chwyt marketingowy. Ile to już telewizorów jest reklamowanych jako wspaniały TV z mega kontrastem 1 000 000 : 1, a "świeci" gorzej niż te, które mają podane tylko 50 000 : 1 :-D
A co do zachwytu kolorem czarnym, to jest tak jak już pisał ktoś wcześniej. Oglądnij sobie film w nocy, zobaczysz jak czarny traci na "czarności", a jak zyskuje gdy z boku świeci lekko lampka. Kolory nabierają barw. Zupełnie inaczej niż w projektorach ;)
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
gadulinho napisał:
Na cyferki nie ma co patrzeć. To tylko chwyt marketingowy. Ile to już telewizorów jest reklamowanych jako wspaniały TV z mega kontrastem 1 000 000 : 1, a "świeci" gorzej niż te, które mają podane tylko 50 000 : 1 :-D
Jasne, ze producenci często naciągają dane.
Ale jednak porównując na własne oczy to te nowsze urządzenia mają
dużo lepsze parametry niż starsze.
W pracy kupujemy często monitory,
co roku widać poprawę jakości obrazu.
Po prostu matryce LCD są coraz lepsze.
W telewizorach też to widać.
Roczny Philips HD Ready a nowy Samsung to po prostu przepaść
jak dla mnie jeśli chodzi o oddanie czarnego.
 

Smartek

New member
Z tym, że czarny w LCD nigdy nie będzie idealny.
Bo musi świecić "sam z siebie" (podświetlanie matrycy) ;-).
Tak ja to rozumiem...
 

Coroon

New member
Wszystko okey Panowie ale dalej nie wiem czy zaryzykowac i kupic Epson EH-TW420. Cena jest niska bo mozna go zdobyc za 2100zl wraz z przesylka.
Dzieki Koledze internetowemu sprawdzilem testy CHIP'a. Wg CHIP'a najlepsze (stosunek jakosci do ceny itp) wypadl Acer H5350 ale on swieci w technologii DLP a boje sie jednak, ze moze to byc problem.
Wlasciwie sam nie wiem bo jak patrze na stary tv 50Hz to nie moge wytrzymac.. w laptopie mam 60Hz ale to jest LCD wiec nie mozna tego porownac.
Mam tez tv 100Hz kineskopowy i.. i tez cos mi przeszkadza. Ekran i tak miga lekko.
Niestety nie mam gdzie przetestowac DLP (z tych nowych 720p). Sasiad ma Epsona z wbudowanym dvd i jakosc jest okey.
Myslicie, ze warto zaryzykowac na Epsona TW420? Najwazniejsza dla mnie jest cisza i jakosc..
Pozdrawiam

a wlasnie. moze jeszcze ktos jest w stanie mi pomoc.
Czy przez USB - podlaczone z laptopa do projektora bede mogl ogladac filmy i projekcje? czy bede zmuszony z miniDVI na hdmi?

i co jeszcze wazne Epson nie ma lens shift (chyba)..
Artur
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja osobiście z tych dwóch to wziąłbym Benq'a. Według specyfikacji poziom głośności mają ten sam. Za to W500 ma AutoIris i zapewne lepsze poziom czerni i kontrast.

Gniazda USB w projektorach mają zastosowanie kontrolno - serwisowe, obrazu z filmu tym połączeniem nie uzyskasz. W specyfikacji EH-TW420 stoi napisane, że z gniazd SD i USB można wyświetlić pokaz slajdów. Czyli do filmów DVI-HDMI.
 
Do góry