Nowy Epson Tw5000

Bambolo82

Banned
Stawka konkurentów krystalizuje się. To jeszcze nie wszyscy zawodnicy do rundy jesiennej. Zobaczymy...

Jeżeli chodzi o postęp to zobaczymy go przede wszystkim w spadku cen i popularyzowaniu Full HD od jesieni 2008 r., co ładnie zsynchronizowało się ze zwycięstwem Bluray i spadkami cen odtwarzaczy tego formatu. Te cenniki (Sanyo, Epson) to tylko pobożne życzenia głównych księgowych... Przypomnijmy poziom cen startowych lineup'u tej klasy projektorów zeszłej jesieni i późniejszy ich poziom... A w kolejce jeszcze Panasonic, Benq, Optoma i kilka innych stajni. Biedny Epson musi mieszać z numeracją. Rynek zrobi swoje.

W Sanyo podoba mi się że są 2 hdmi (już nawet w poczciwym Sanyo z5). To się może przydać, jak ma się dvd lub bluray, konsolę do gier a do tego już coraz częściej też telewizję cyfrową.
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
dread napisał:
Dodam jeszcze tylko, ze dolar nie stoi po 2zl, tylko ponad 2.40 i ciagle idzie w gore :/

Tak, to prawda. W ostatnim roku spory udział w obniżkach cen na sprzęt audio-video miały zniżkujące kursy Euro i USD. Obawiam się, że już tak nie będzie, że np. pewne modele tv taniały po 40-50% w ciągu pół roku.

A jeśli chodzi o Full HD projektory od Epsona to jakoś nikt nie wspomina o coraz mocniej wchodzącym do sklepów internetowych modelu TW-980.
Można go teraz dostać w ok 5 - 5,5 tys.
Zapytam bardziej zorientowanych w temacie; jak ten model ma się do TW-1000 czy TW-2000?
Warto go brać? Żadnych poważnych testów/recenzji w necie nie znalazłem.
 

Fanek

New member
Bez reklam
benko z tego co mi wiadomo tw980 to lekko okrojony tw1000, ma troche konstrast zmniejszony, panele te same D6, do tw2000 nie ma juz go co porownywac bo to jednak 'wyzsza klasa' . jak w dobrej cenie to brac, ale mimo wszystko i tak lepiej poczekac do pazdziernika na pojawienie sie nowych modeli i spadek cen starszych.
 

benk07

New member
Fanek napisał:
benko z tego co mi wiadomo tw980 to lekko okrojony tw1000, ma troche konstrast zmniejszony, panele te same D6, do tw2000 nie ma juz go co porownywac bo to jednak 'wyzsza klasa' . jak w dobrej cenie to brac, ale mimo wszystko i tak lepiej poczekac do pazdziernika na pojawienie sie nowych modeli i spadek cen starszych.

Pamiętaj jednak, że ten sprzęt, który teraz jest na stocku był kupowany przez dystrybutorów min. 1 -2 miesiące temu i ceny transakcyjne opierały się na absolutnych minimach kursowych USD i EUR.
Mam po prostu obawy, czy te nowe modele Full HD, które pojawią się za 2 miesiące będą takie tanie jak niektórzy prognozują.
Cienko to widzę przy USD za 2,5 zł. czy EUR za 3.5 (a są przewidywani, że będzie jeszcze drożej).
 

Fanek

New member
Bez reklam
osobiscie nie sadze by kursy tych walut poszly znaczaco w gore, jeszcze na poczatku tygodnia dolar byl po 2.15zl, wystepuja wachania tak jak z funtem ktory w ciagu 3 dni potrafi spasc/skoczyc w gore nawet 30gr ostatnimi tygodniami. interesuje sie tym gdyz obecnie znajduje sie poza granica Polski.
uwazam ze dolar nie dojdzie do 2.5zl tylko cagle bedzie oscylowal w okolicach 2.10zl tak samo jak euro 3.15zl.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Projektory LCD będą ścigać się na zera dodawane do kontrastu a przyjdzie nowy JVC DLA-HD750 i jak zwykle rozpędzi to towarzystwo.
 

dread

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
osobiscie nie sadze by kursy tych walut poszly znaczaco w gore, jeszcze na poczatku tygodnia dolar byl po 2.15zl, wystepuja wachania tak jak z funtem ktory w ciagu 3 dni potrafi spasc/skoczyc w gore nawet 30gr ostatnimi tygodniami. interesuje sie tym gdyz obecnie znajduje sie poza granica Polski.
uwazam ze dolar nie dojdzie do 2.5zl tylko cagle bedzie oscylowal w okolicach 2.10zl tak samo jak euro 3.15zl.
Oj watpie. Wiadomo bylo, ze mocna zlotowka kiedys w koncu musi sie zaczac oslabiac, a slaby dolar, umacniac. Od miesiaca mamy obie te rzeczy na raz i chyba nikt nie wie na jakim kursie sie to wszystko w miare ustabilizuje.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
ehtw28005000_916.jpg
 

Bambolo82

Banned
Epson jest skąpy, jeżeli chodzi o wyposażenie elektroniczne swoich zabawek. Dlaczego tylko najdroższy model ma kości HQV Reon VX, skoro np. Benq oraz Mitsubishi montuje HQV nawet w projektorach za 2000 zł!?!?!

Ciekawe po ile będzie chodził tw-2800 opisany na ulotce jako "super affordable" (tł.: "super przystępny cenowo")? Pewnie na początku powyżej 4000 zł, ale Epson jest drogą marką i zapewne zostanie znacznie przebity cenowo w segmencie Full HD przez nowe modele Benq, Mitsubishi, Optoma.

Myślę że na gwiazdkę w sklepach w Polsce będzie cała gama modeli Full HD 1080p nawet wyraźnie poniżej 4000 zł.

Ceny spadają nie tylko z powodu umacniania się złotówki (choć akurat to zjawisko w Polsce jest wyjątkowo mocne i gwałtowne; myślę że złotówka nadal będzie się umacniać, choć nie tak szybko jak przez ubiegły rok; recesja mocniej dotknęła USA i "starą" Europę, a w Polsce recesja będzie raczej łagodna). Ceny spadają także w wyniku postępu technicznego, wprowadzania nowych modeli na rynek, konkurencji między producentami oraz cięcia przez nich kosztów.

Pamiętam jak kilka miesięcy temu ostro mi się dostało na tym forum za przewidywanie takiego spadku cen Full HD do poziomu ok. 4000 zł. Fani oraz posiadacze Epsona i Sanyo 720p ostro po mnie wtedy jeździli...prawie jak podczas "wojny ekranów projekcyjnych markowych vs. niemarkowe" na tym forum. Tymczasem nie trzeba było być wróżką, żeby przewidzieć że już jesienią lub najpóźniej na gwiazdkę łatwo będzie, nawet w Polsce, dostać projektor Full HD za 4000 zł i mniej. Mając na uwadze taki rychły spadek cen Full HD radziłem innym nie kupować modeli 720p marek Sanyo i Epson (tw-700 oraz z5), ponieważ uważałem że w takiej sytuacji, ich ceny oscylujące w okolicach 3500-4000 zł są mocno przeszacowane i zwyczajnie nie warto było i jest ich kupować. Warto było wtedy i jest teraz: albo się wstrzymać i kupić na jesień Full HD za 4000 zł, albo kupić teraz najtańsze 720p, czyli Benq w500, ewentualnie Epsona tw-680 z wyprzedaży albo Optomę HD65 za ok. 2000 zł, a zaoszczędzone 1500-2000 zł przeznaczyć na książki do szkoły dla siebie lub dla swoich dzieci ;).

Tidus1024, Wiatrak, zakładaliśmy się wtedy o coś? :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie zakładałem się... :( A trzeba było... ;)

Jak na razie to tendencje w kursach się odwracają... :(

Ale póki co jeszcze lato jest, a dyskusja była o cenach na jesień. Trza troszkę poczekać... ;)
 
Do góry