Sprzętowe roszady

mlapaj

New member
Witam,

proszę o poradę w sprawie projektora, ekranu i żródła obrazu do nich.

Udało mi się zaadaptować pomieszczenie w bejzmencie;) . Rozmiar to 3,5x3,7. Doskonała akustyka! Bedzie w nim grał Denon 2807 z Dali Ikon 6 i subwooferem Yamahy. Ew. projektor ok. 3,5 od ekranu. Pomieszczenie ma zewnętrzne rolety, więc mogę zaciemniać je niemal w 100%. Sciany pokryte jasnobeżową tapetą dodatkowo pomalowaną matową beżową farbą. Obraz o szerokości do 2-2,3m.

I tu następuje kulminacja. Ze wględu na duży koszt sprzętu zdecydowałem się na Pana 2000. Najchętniej kupiłbym TW2000 Epsona, ale jednak róznica w cenie to albo dobry Blue Ray lub DVD z upscalerem typu 2930 za ok. 600E (ten upscaler jest w Denonie 3800!).

Obecnie w sypialni gra 37 calowy Panasonic LCD karmiony Cyfra+ i upscalowym obrazem z Denona 1930. Chciałem go przenieść do bejzmentu jako źródło do projektora (mam dużo płyt DVD), ale nie chce w sypialni oglądać obrazu z ew. nowego "belejakiego" playera. W planach też mam zakup BD playera do projektora rzędu Pana 30 lub 50 ze względu na wbudowane dekodery audio HD. Myślałem. żeby na początek kupić raczej Denona 2930 ze względu na skaler i wstawić do bejzmentu i dopiero potem kupić BD playera za ok 400E.

Co radzicie w kwestii:
  • projektora (czy nie będzie za jasny? obraz mnie przekonał)
  • ekranu (będzie ramowy; myślę o matt white 1,1)
  • kolejności rozbudowy playerów wizji (przenieść 1930 czy zostawić w sypialni i kupić 2930, czy może kupić bele co do sypialni i 1930 przenieść do bejzmentu i z marszu kupić Panasa BD i parę płyt HD?)
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ta konfiguracja wydaje mi się bardzo rozsądna. Jeśli zakładasz, że będziesz oglądał dużo upscalowanych DVD, to AE2000 świetnie się do tego nadaje. Oczywiście podstawą przy fullHD jest oczywiście blu-ray. Jeśli możesz pomieszczenie dowolnie adaptować to pomaluj ściany na ciemny kolor - np. granatowy.
 

mlapaj

New member
Dziękuję.
Które w takim razie rozwiązanie uważasz za rozsądne? Nowe DVD i czekać na BD, czy od razu zaprząc do roboty posiadane 1930 i kupić BD?
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Ja bym sie nie pchal w nowe dvd za blisko 600E do projektora 1080p.
O ile na 42 czy 50 calach dobry skaler potrafi zdzialac cuda, to na projektorze + 100 cali wyjda wszelkie niedoskonalosci formatu dvd.
Bedziesz czul niedosyt po zakupie projektora karmionym jedynie plytkami dvd, szczegolnie jesli widziales wczesniej jak wyglada obraz z blu-ray'a na duzym ekranie.

Jesli brak polskich napisow nie jest dla ciebie problemem to juz teraz przesiadlbym sie na blu-ray. A jesli polskie napisy maja byc to bym sie jeszcze troche wstrzymal... zanosi sie na to, ze od pazdziernika-listopada cos u nas w koncu ruszy w hd z naszymi dystrybutorami, przy okazji na jesien wyjda nowe projektory (zarowno Epson, Panasonic i Sanyo zaprezentowaly juz nowe modele) wiec na pewno beda czyscic magazyny pod nowe modele = spadek cen obecnych projektorow.

Oby tylko polskie wydania blu-ray byly lepsze niz to co pokazal niedawno Monolith z Mr & Mrs Smith - wepchneli caly film na jednowarstwowke, obraz 1080i/50, dzwiek TrueHD to jest chyba tylko z nazwy bo ma bitrate ~1536 (amerykanskie wydanie blisko 3x wyzszy bitrate) + oczywiscie brak jakichkolwiek dodatkow i to wszystko za jedyne 107,99zl :D
 

mlapaj

New member
Dread - dzięki. To brzmi sensownie.

Z drugiej strony mając dajmy na to 200 płyt DVD i nie oglądać ich na projektorze to tak trochę szkoda:( Zakładając nawet zakup 5-10 płyt BD razem z odwarzaczem to nastąpi szybkie "wystrzelanie" i co wtedy? Nie będę przecież w kółko oglądał tych samych pozycji. A niestety żaden BD player nie skaluje tak dobrze jak Denony. Chyba że Denon 3800, który jest połączeniem upscalera z 2930 i BD klasy Pana 55. Kupując te dwa klocki osobno będziemy "do przodu" i to nawet sporo.

Więc może niepotrzebny mi projektor Full HD? Może Pasikonik 200 byłby wystarczający? Nawet za około rok proporcje w posiadanych płytach będą się przedstawiały powiedzmy 30 płyt BD do 200 DVD nie licząc min. 100 bajek moich smykow. Panas 200 uciągnie BD, a 2000 może ukazać słabość materiału wejściowego (tu DVD). Czy tak to rozumieć?

Wszystkie Wasze uwagi będą więcej niż mile widziane.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Na Twoim miejscu kupiłbym fullHD nawet do oglądania DVD. Przyczyna jest prosta, projektory tej klasy są z reguły lepsze jakościowo w wielu rozmaitych parametrach.
 

marek301

New member
mlapaj napisał:
...A niestety żaden BD player nie skaluje tak dobrze jak Denony. Chyba że Denon 3800, który jest połączeniem upscalera z 2930 i BD klasy Pana 55...
Jesli chodzi o "skalery" w "klockach" to zapomnij, kazdy
to wielkie g..no w porownaniu do PC z dobrym oprogramowaniem- FFDShow itp.
amen

Ps.
Klocki sa dobre tylko dla video-analfabetow:)
co to kupuja "filmy DVD w gazetach":roll::mrgreen:
 

mlapaj

New member
Marek! Jak Ty mi "amen" to ja Ci "nie bluźnij"!:p

Znam oba rozwiązania i w Twoim poście jest bluźnierstwo. I jeszcze płyty z gazet. No nie:(

Ale jeszcze możesz sobie popiołem głowę posypać;)

No chyba, że to był taki żart o DivX, a ja nie zrozumiałem:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Widać, że kolega marek301 nie słyszał chociażby o skalerach firmy Oppo. Nie mówiąc już o sprzętach dużo droższych.
 

dread

New member
Bez reklam
30 tytulow blu-ray na rok daje jakies 2-3 filmy miesiecznie... nie jest to tez az tak malo. I z tego tez powodu szarpnalbym sie na fullHD, tak jak Tidus pisze... nie chodzi tylko o wyzsza rozdzielczosc, ale sa to sprzety przewyzszajace swoich 720p braci w prawie kazdym aspekcie.

Tylko nie wiem czy akurat AE2000 skoro na razie dvd bedzie tematem przewodnim... slyszalem opinie, ze starszy model AE1000 radzil sobie lepiej z dvd, ale absolutnie cie do niego nie namawiam bo poza tym to nie ma porownania miedzy tymi sprzetami. TW2000 tez raczej nie nalezy do gigantow w tym wzgledzie... ale tutaj za bardzo ci nie doradze bo nie jestem w temacie jak sobie inne projektory radza z dvd. W kazdym razie avsforum kopalnia wiedzy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Plotki głoszą że Oppo przymierza się do odtwarzacza BD. Oczywiście z wcześniej stosowanymi skalerami do DVD. Nie głoszą tylko (plotki), kiedy i za ile to Oppo będzie do kupienia... Christmass? Jeśli się nie spieszy warto by było poczekać...
 

mlapaj

New member
Poznałem OPPO dopiero z opinii z tego forum. Wypada w testach imponująco. Czy ktoś z Was widział OPPO w akcji?

Jeszcze jedno pytanie - czy OPPO to część jakiegoś większego koncernu, czy wolni strzelcy?
 

mlapaj

New member
Trochę głupio odpowiadać samemu sobie, ale: "Based in the heart of Silicon Valley, award-winning OPPO Digital, Inc., manufactures and markets high quality digital electronics that deliver style, performance, innovation, and value to A/V enthusiasts and savvy consumers alike. The company's attention to core product performance and strong customer focus distinguish it from traditional consumer-electronics brands."Czyli wolni strzelcy dzieci kwiaty:bober:
 
Do góry