Nowe Sanyo 720p we wrześniu

wiatrak

Active member
Bez reklam
Obok zapowiadanego budżetowego 1080p, modelu Z700, Sanyo wypuszcza także nowość w HD ready.

http://www.electronichouse.com/article/sanyo_adds_720p_plv_z60_projector_to_lineup/

Ciekawe czy czymś poza nazwą będzie się różnić od Z5? W specyfikacji jest 1200 ANSI lumenów, niecałe 10% więcej niż Z5. Mam nadzieję że nie będzie jak z Mitsubishi, gdzie nowy model HC1600 jest oceniany gorzej od poprzedników, koło barwne kręci się tylko z 2-krotną prędkością...
 

ra74

New member
z700

Najnowszy projektor Full HD marki Sanyo ma pomóc stworzyć kino w domu. Model PLV-Z700, najnowszy - i najbardziej przystępny cenowo - członek rodziny projektorów kina domowego Sanyo ma bogaty zestaw funkcji. Dysponuje największym na rynku zakresem regulacji funkcji odchylenia obiektywu, udoskonaloną przysłoną, cichym systemem wentylacji oraz 3DColour Management System.
Ostatnia z wymienionych funkcji jest rozwiązaniem opracowanym przez firmę Sanyo odpowiedzialnym za uzyskanie jak najlepszego nasycenia barw. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki aż 1100 razy lepszemu odtwarzaniu kolorów podstawowych (w używanych przez projektor w sumie w 2,16 miliardach kombinacji) w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. Daje to zauważalnie lepsze odwzorowanie barw filmów i zdjęć przy projekcji ze źródeł Full HD.
Panel Full HD projektora PLV-Z700 pracuje w podstawowej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli może wyświetlać dane z wielu różnych źródeł działających w tym standardzie, np. z odtwarzaczy Blu-ray.
Funkcja odchylania obiektywu pozwala entuzjastom kina domowego dostosować obraz do wymiarów pokoju w pionie o współczynnik trzech pełnych ekranów i w poziomie - w zakresie dwóch ekranów. Szerokokątny obiektyw 2x z funkcją regulacji powiększenia umożliwia korzystanie z urządzenia nie tylko w przestronnych, dużych salonach, ale także w mniejszych pomieszczeniach.
Zmienna przysłona, w jaką wyposażono model PLV-Z700, co 1/60 sekundy przystosowuje się do intensywności światła lampy, gwarantując w ten sposób wyższą dynamikę czerni i odcieni szarości. Tak krótki czas reakcji optyki projektora przydaje się w szczególności przy oglądaniu filmów i transmisji sportowych, docenią go także miłośnicy gier.
Amatorzy kina domowego mają do wyboru aż pięć różnych trybów obrazu (Brilliant Cinema / Creative Cinema / Natural / Living / Dynamic). Wentylator uzyskuje wysoką wydajność chłodzenia przy pracy z głośnością 21 decybeli. Naturalną kolorystykę obrazu gwarantują dwa złącza DeepColor HDMI (wersja 1.3b), jasność jest równa 1200 ANSI lumenów, zaś kontrast 10 000:1. W trybie gotowości PLV-Z700 pobiera prąd o mocy jedynie 0,5 W.
Producent zadbał również o ochronę przed kurzem i zarysowaniami elementów optycznych wyposażając urządzenie w automatyczną osłonę obiektywu, zamykająca się samoczynnie, gdy projektor nie jest używany.
Firma SANYO udziela na ten projektor trzyletniej gwarancji, a także gwarancji na lampę w wymiarze 90 dni lub 300 godzin pracy.

Projektor będzie dostępny w Polsce od października 2008 r. w sugerowanej cenie detalicznej 4999 złotych (z VAT).
 

Fanek

New member
Bez reklam

dread

New member
Bez reklam
Na zdjeciach moze tak wygladac (pewnie dlatego, ze mitsu jest jasniejszym projektorem), z kolei jesli skupimy sie na tekscie to nigdzie nie ma slowa o problemach z700 z gubieniem detali na czarnym tle. Co wiecej, w podsumowaniu tej recenzji skad pochodza te fotki czarno na bialym stoi: Really good shadow detail, a autor pisze, ze w tym wzgledzie Z700 ma niewielka przewage nad Epsonem 1080UB.

Kilka razy juz to bylo pisane, ale powtorze raz jeszcze - wyciaganie jakichkolwiek wnioskow na podstawie jedynie zdjec jest z gory skazane na porazke.
 

Bambolo82

Banned
rrt napisał:
No i jest .Cena 4399zl
Czy ktoś się tu ze mną nie zakładał, a nawet trochę wyśmiewał i się sprzeczał kilka miesięcy temu??? :p:p:p

Mamy jesień 2008 i mamy projektor full hd za 4000 zł na wiele tygodni przed gwiazdką! I to Sanyo! To dopiero początek, bo zaraz wejdzie pewnie jakiś nowy tani 1080p Benq i Mitsu.

Miałem rację :D. Logika, cierpliwość i wolny rynek znowu górą!

PS. Ciekawe ilu nie zorientowanym osobom wciśnięto w Polsce rzutem na taśmę zalegające w magazynach resztówki projektorów 720p Sanyo z5 i tw700 za blisko 4000 zł???
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Czy ktoś się tu ze mną nie zakładał, a nawet trochę wyśmiewał i się sprzeczał kilka miesięcy temu??? :p:p:p

Mamy jesień 2008 i mamy projektor full hd za 4000 zł na wiele tygodni przed gwiazdką! I to Sanyo! To dopiero początek, bo zaraz wejdzie pewnie jakiś nowy tani 1080p Benq i Mitsu.

Miałem rację :D. Logika, cierpliwość i wolny rynek znowu górą!

PS. Ciekawe ilu nie zorientowanym osobom wciśnięto w Polsce rzutem na taśmę zalegające w magazynach resztówki projektorów 720p Sanyo z5 i tw700 za blisko 4000 zł???
nie miałeś racji bo 4399zł to prawie 4400zł co jest bliżej 4500zł niż 4000zł.
to jest najtańszy, najbardziej okrojony, ekonomiczny model 1080p, nawet tw1000 najtaniej w Polsce można dostać za 5750zł.
Co do benq i mitsu, to i widze, że nie jesteś zupełnie w temacie gdyż modele 1080p tych firm już wyszły i ceny kształtują sie 5k -10k zł.
To tyle z twojej logiki, cierpliwości i 'zasad wolnego rynku' w twoim mniemaniu.
A wszystko za sprawą wysokiego kursu dolara, nawet dyski twarde podrożały.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Fanek napisał:
nie miałeś racji bo 4399zł to prawie 4400zł co jest bliżej 4500zł niż 4000zł.
to jest najtańszy, najbardziej okrojony, ekonomiczny model 1080p, nawet tw1000 najtaniej w Polsce można dostać za 5750zł.
Co do benq i mitsu, to i widze, że nie jesteś zupełnie w temacie gdyż modele 1080p tych firm już wyszły i ceny kształtują sie 5k -10k zł.
To tyle z twojej logiki, cierpliwości i 'zasad wolnego rynku' w twoim mniemaniu.
A wszystko za sprawą wysokiego kursu dolara, nawet dyski twarde podrożały.
4400 bliższe 4500? No to już przekręcasz kota ogonem. No, ale powiem Ci że latem (nie było Ciebie jeszcze na forum) jak pisałem i sprzeczałem się że na jesień kupimy projektor full hd za ok. 4000 zł to kpiono ze mnie i odżegnywano od czci i wiary. Dostałem nawet maila od pewnego zakamuflowanego sprzedawcy z tego forum, z życzliwą sugestią żebym się odp#&e*lił...

4399 zł za z700 to cena startowa. Lada tydzień cena i tak zjedzie na skapiec.pl lub ceneo.pl

Wysoki kurs dolara raczej potwierdza moją teorię, że projektory Full HD bardzo szybko tanieją i zwyczajnie nie warto było inwestować w HD Ready za prawie 4000 zł, a osoby które jeszcze parę tygodni temu popychały - mimo moich szczerych sugestii - inne osoby do takich zakupów, powinny połknąć teraz swój język.

Dla Twojej informacji, mialem na myśli nie obecne projektory DLP Benq full hd, a raczej następcę LCD W500 z panelem Full HD.

Logika, cierpliwość i wolny rynek górą!
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
4400 bliższe 4500? No to już przekręcasz kota ogonem. No, ale powiem Ci że latem (nie było Ciebie jeszcze na forum)
4399 zł za z700 to cena startowa. Lada tydzień cena i tak zjedzie na skapiec.pl lub ceneo.pl
no ty napisałeś, że 4399zł to bliższe 4000zł :D
ja na tym forum jestem od ponad 2 lat, tylko w projektorach od niedawna, btw. w końcu złożyłem swoje kino, dziś wieszam ekran ramowy na ściane, ramki pokryte aksamitem super :D zapodam fotki w następnym tygodniu.
to nie jest cena startowa, bo trwa już ponad 3tygodnie.
a reszte wypowiedzi komentuje jako .... :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Żeby dobrze się orientować w cenach i w tym jaki projektor warto kupić, trzeba rozumieć nowe trendy A/V, śledzić trendy cenowe w USA i Niemczech oraz czytać zagraniczne fora np avsforum.

Prawidła rynkowe i postępu technologicznego są niepodważalne i warto z rozsądkiem wydać swoje pieniądze na sprzęt A/V.

Szczególnie w Polsce warto być rozsądnym i zorientowanym klientem.
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
Z700 jest jedynym nowym modelem Full HD, którego cena jest teraz w ok. 4,4k -4,5k zł. Nie mam niestety większej nadzieji, że do końca roku jakieś inne nowe Full HD zejdą w rejony 4-4,5k zł (tym bardziej bliżej 4k).
Monitorując ceny projektorów w necie widzę, że raczej stoją w miejscu. To co producenci obniżają pewnie pożera droższy $.
Również nadzieja, że Z700 za chwilę ("lada tydzień") będzie za 4k też jest raczej płonna. Gdyby $ był cały czas po 2,2 - 2,3 zł to co innego.
Czytałem rcenzje Z700 i mam mieszane uczucia. Tym bardziej, że za ok. 1 tys. zł więcej można mieć Z2000, który jest jednak modelem z innej ligi.
 

Fanek

New member
Bez reklam
benk07 tu widać wypowiedź człowieka z głową na karku ;) jakiś czas temu po 4200zł był jeszcze mitsu 5500 ale tylko kilka dni i poszedł w góre, to był moment gdy dolar raptownie skoczył z 2.5zł na 3zł. Obniżka cen full hd była ale dolar wszystko zjadł tak jak napisałeś.
ja 10dni temu kupiłem tw700, przy zakupie zastanawiałem sie czy nie dołożyć do z700 ale przeważyły dobre opinie epsona, to projektor sprawdzony przez wiele osób. czytałem recenzje z700 i czuje pewnie to samo co ty.
jeśli stoisz przed zakupem projektora i masz do wydania określoną sumę, która nie siega na sprawdzone full hd, bierz coś z hd ready i tak bedziesz zadowolony.
Ja jestem :)
 

Smartek

New member
Bambolo - ja dwa(?) miesiące temu kupiłem Panasa AX200 za równo 3500zł. Ani złotówki nie żałuję, co obejrzałem i co obejrzę to moje. Ja już NIE CHCIAŁEM czekać, a ten projektor jest wart każdej wydanej na niego złotówki.
Zwróć też uwagę na to, że 4400zł to ciąle prawie tysiąc złotych drożęj...
 

lepp

New member
Bez reklam
Powiem szczerze, że się nie spodziewałem, że to tak szybko nastąpi.
Spodziewałem się raczej czegoś ze startową ceną w okolicach 6-7 tysięcy. A tu miłą niespodzianka. Pewnie poczekałbym ten niecały rok, ale z drugiej strony ile można czekać. Za 2-3 lata na pewno wymienię znowu projektor i będzie o niebo lepszy od w.w. modelu. Tak więc ze spadku cen również jestem zadowolony.
 

sunmoon

New member
niestety wszyscy piszecie nie na temat :-(. aby do niego wrócić, pytam: czy w Polsce można już kupić Sanyo PLV-Z60, a jeśli tak, to gdzie i za ile, a jeśli nie, to kiedy będzie? :)

--
sunmoon
 
Do góry