Ochrona i konserwacja projektora - kilka pytan.

gummo

New member
Witam.

Od poniedzialku jestem szczesliwym posiadaczem projektora Hitachi PJ-TX100. Sprzet nie jest jeszcze zainstalowany, jestem wtrakcie przemeblowywania pokoju, kupna nowych mebli itp. Jak sie z wszystkim uporam zamieszcze fotki mojego zestawu.

W zwiazku z tym ze w temacie projektorow jestem raczej zielony mam kilka pytan. W instrukcji doczytalem ze co 100h trzeba czyscic filtr powietrza a co kilka czyszczen wymieniac - przezyje. Nurtuje mnie jednak jeszcze jedna sprawa co z kurzem dostajacym sie do srodka projektora. Czy da sie zapobiec lub skutecznie ograniczyc to zjawisko np. przez przykrywanie projektora kawalkiem plotna gdy jest nieuzywany?

P.S. Mozliwosci umiejscowienia projektora mam ograniczone. Bedzie stal wysoko na polce albo na szafie. Czyli na brak kurzu nie bede mogl narzekac.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Możesz tylko ograniczyć ilość kurzu, który tak czy siak dostanie się do środka. Często odkurzaj filtr, często przecieraj mokrą szmatką półkę (nie wzniecasz wtedy kurzu). Dowiedz się czy serwis Hitachi bezpłatnie wykonuje czyszczenie projektora - jeśli tak, odwiedź ich co kilka miesięcy. Nic więcej poradzić się nie da.
 
Do góry