Kupowanie projektora w USA

luuzak

New member
Mam pytanie, kupował ktoś może projektor z USA ? Bo chciałbym zakupić przez kolegę który tam mieszka na zasadzie żeby on kupił i mi wysłał. Ale nie wiem jak wygląda sprawa z cłem itd czy są jakieś dodatkowe koszty na granicy .. ? Będę wdzięczny za informacje, jak by to kupić żeby jak najwięcej zaoszczędzić ;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Oszczędność jest pozorna, bo kupując projektor z USA pozbawiasz się serwisu gwarancyjnego (okresowe czyszczenie itd.). Zapłacisz też 22% Vatu od kosztów projektora, kosztów wysyłki i ubezpieczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

luuzak

New member
A gdybym paczkę ubezpieczył na 20$ tak jak podobno robia , to podobno nie sprawdzają przesyłek o takiej wartości i w tedy Vatu bym też nie płacił . No ale jak by paczka zginęła to miał bym z tego 20$ tylko ;] więc co wy na to ?
 

Buti

New member
Ja jestem za, ale to w końcu twoja kasa. Czytałem, że ktoś tu z forum tw-2000 tak sprowadził tyle, że jednak zapłacił vat od zaniżonej kwoty.
 

luuzak

New member
Czyli jest prawdopodobieństwo że jednak nawet jeśli jest zaniżona kwota to że mogą sprawdzić .. ?? trochę lipa by była jak by mi tak sprawdzili bo przymierzam się do zakupu Sony Bravia aw-15 i jak przyjdzie mi zapłacić zamiast 2.100 zł tylko jeszcze to tego 22% vatu to nie wiem....
 

mispaf

New member
Ja bralem TW2000 z USA.
Przesylka $120
Projektor $3000

Sprzedawca wystawil fakture na niespelna $1000 i od tego zaplacielm 22% VAT. NIE MA CLA NA PROJEKTORY. Platnosc przez Google Checkout (Paypal nie lyknal takiej kwoty).
Po 8 dniach w Polsce.

Sprzet I-sza klasa!! :)
 

ludwickik

Member
W ten weekend lecę z żonką do USA na tydzień. Nie wiem czy sobie nie kupić tam projektora.

Chciałem może JVS rs1 (Około $3500) ale jest chyba za duży i za ciężki do podręcznego. Więc odpuszczam.

Myślałem też o TW2000, ale nie wiem czy wywalać te $3000 skoro mam Z2000. No i zaraz ukaże się nowa generacvja projektorów, więc TW2000 w polsce stanieją. Przy kupowaniu w USA ewentualny gwarancja jest ciężka do zrealizowania.

Tak więc nie wiem czy kupić projektor czy nie. Jakieś sugestie od doświadczonych użytkowników:grin: czy warto wykorzystać okazję i kupować?
 

ludwickik

Member
Ty, dziesięciu tysięcy dolarów to ja na projektor wydawać nie zamierzam. Mam inne priorytety na taką kasę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
To był tylko przykład cenowy;)
Ja bym taki kupił, przywiózł do nas i zarobił na tym spokojnie na kupno Epsona 2000 np....
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
mispaf napisał:
Ja bralem TW2000 z USA.
Przesylka $120
Projektor $3000

Sprzedawca wystawil fakture na niespelna $1000 i od tego zaplacielm 22% VAT. NIE MA CLA NA PROJEKTORY. Platnosc przez Google Checkout (Paypal nie lyknal takiej kwoty).
Po 8 dniach w Polsce.

Sprzet I-sza klasa!! :)

A mógłbyś mi podać namiary przez jaką stronę kupowałeś ten projektor ?? I jak wygląda sprawa z Google Checkout , na czym to polega? Będe wdzięczny za info ;)
 

luuzak

New member
A może być obojętne jaka karta kredytowa ? Bo ja mam kartę w mBanku VISA , i nie wiem czy google obsługuję taka kartę , niby pisze że Visa jest ale czy mBank może być..
 

ludwickik

Member
Deimos napisał:
To był tylko przykład cenowy;)
Ja bym taki kupił, przywiózł do nas i zarobił na tym spokojnie na kupno Epsona 2000 np....

Pewnie tak, ale nie chce podejmować ryzyka, że nie sprzedam, albo coś się popsuje itp. Myślałem raczej z myslą o upgradzie, ale w rozsądnej cenie.
 
Do góry