LG AF115 full HD SXRD

Bambolo82

Banned
Fajnie. To chyba debiut LG w biznesie projektorowo-kinowym. Bardzo dobrze że kolejne koncerny biorą w tym udział bo to zapowiada dalszy postęp i niższe ceny.

Szkoda że wskoczyli tylko z modelem z wyższej półki cenowej (czyli tak jak Benq, który zaczął od cholernie drogich DLP, a teraz zaskoczył w 2007 r. wszystkich swoim rewelacyjnym i przystępnym dla mas W500)

Ciekawe kiedy wejdzie w to Samsung, Philips i kilku innych dużych firm. Zwłaszcza liczę ze Samsung namiesza, bo ta firma od paru lat wymiata i dogania Sony w ogólnym starciu gigantów A/V. Mam drukarkę laserową i aparat fotograficzny tej firmy i jest więcej niż OK za rozsądne pieniądze.

PS. Bardzo fajny wygląd i procesor HQV (Silicon Reon). Co do kontrastu (30000:1) trudno coś powiedzieć, bo to tylko wrzutka marketingowa. 18db - cichutki (ciekawe ile w tym ptrawdy?). Ciekawe też ile waży i jak jest duży, bo projektory tej klasy są raczej kobylaste i ważą po kilkanaście kilogramów. Tyle mogę powiedzieć, bo nie miałem do czynienia ze sprzętem tej klasy (jadę na w500, stykalem się z tw-680 i sony vpl-10), czyli jestem low-end'owcem).

Niech się wypowiedzą inni, zwłaszcza Deimos, Meloman69...
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dla LG to tak całkiem nie jest premiera, mieli (nie pamiętam już typu) taką fikuśną płaską maszynę do powieszenia na ścianie, a w tej chwili jest do kupienia model AH115, DLP 720p za około 2 000 PLN. Ale nie wynalazłem jakiegoś sensownego opisu/testu...
 

Bambolo82

Banned
maniek750 napisał:
To jest ta fikusna maszynka o ktorej mowil wiatrak http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/827 :cool:

Wow. Naprawdę ciekawa forma! Brawo LG!!! Technologia i piękna forma. Cena wysoka jak na te parametry (tak na oko mi się wydaje), no i LG pokpiło marketing na polskim rynku, bo zupełnie nic nie słyszałem o ich sprzęcie. Mogliby narobić szumu jak Epson ze swoim TW-2000, który jest marketingowym majstersztykiem.
 

mistrz

New member
Bambolo82 napisał:
Cena wysoka jak na te parametry (tak na oko mi się wydaje)
Wysoka? Wysoka to jest mało powiedziane. 720p, 2500:1, 1000 ANSI za 8k PLN?! Ktos w LG (albo w tym sklepie) upadl na glowe. Jedyne co zwraca uwage to ta fikusna obudowa i chyba za to trzeba zaplacic taki hajs. Ale kto przy zdrowych zmyslach kupi cos takiego zamiast 1080p z "troszke" lepszymi parametrami?
 

Mario140

New member
W tym sklepie chyba powariowali do reszty. Nie wiem z kąd oni wzieli ta cene ale przecież ten LG AN215 ta sama konstrukcja lepsze parametry i dobra cena na ceneo mozna znaleśc za troche ponad 3k. Ale w sumie fajny patent że można go na scianie powiesić. A co do tego nowego co pokazali to zapowiada sie naprawde fajna maszynka.
 

Bambolo82

Banned
Parametr 1000 ansi jest fenomalny (o ile oczywiście jest prawdziwy), dlatego napisałem że cena wysoka "tak na oko". Oceniłem pobieżnie marketingowe brednie, i trudno jednoznacznie powiedzieć jak to LG świeci rzeczywiście w zestawieniu z np. tw-700 albo droższymi projektorami (nawet full hd).
 

mistrz

New member
Bambolo82 napisał:
Parametr 1000 ansi jest fenomalny (o ile oczywiście jest prawdziwy), dlatego napisałem że cena wysoka "tak na oko". Oceniłem pobieżnie marketingowe brednie, i trudno jednoznacznie powiedzieć jak to LG świeci rzeczywiście w zestawieniu z np. tw-700 albo droższymi projektorami (nawet full hd).
Skoro 1000 ANSI jest fenomenalne to co powiesz na to http://www.ceneo.pl/1172258 : 1600 ANSI + 4000:1 za prawie 3 razy mniejszą kwotę :cool:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Co do Samsunga, to proszę bardzo:

http://www.audioholics.com/reviews/projectors/samsung-sp-a800b-dlp

;);)

Może i namiesza, ale w segmencie interesującym nas raczej tylko teoretycznie...

Cena z Digitalo jest faktycznie dzika, nie wiem czy w ogóle AN110 jest jeszcze w produkcji/sprzedaży, ta pozycja może wisieć w katalogu od czasów gdy Epson TW700 też kosztował około 8000 PLN... Gdzieś czytałem recenzję AN110 (AUDIO?), wrażenia były mieszane.

Ciekawa sprawa z AH 115, w skąpcu w dziale 720p nie ma.
Widziałem go za to w paru sklepach, jedyny link jaki zachowałem to:
http://www.shop.tanikomputer.net/p/pl/pklgdmah0020/projektor+lg+ah115++dmd-+720p-+1600+ansi.html

Ale łatwo go wygooglać... Parametry w miarę, cena zachęcająca, ale co z jakością obrazu? :???:
 

Bambolo82

Banned
mistrz napisał:
Skoro 1000 ANSI jest fenomenalne to co powiesz na to http://www.ceneo.pl/1172258 : 1600 ANSI + 4000:1 za prawie 3 razy mniejszą kwotę :cool:
To są wrzutki marketingowe. Mają na celu namieszać Ci w głowie. Epson tw-2000 ma ansi w "realu" na poziomie 268:1. Benq w20000 ma ciut powyżej 500:1 i uchodzi za mega rewelację w tej kwestii.

Mistrz i nie ekscytuj się "tysiącami", bo na ścianie "w akcji" inaczej to wygląda.

Dobry obraz z projektora to w większości zasługa dobrego montażu, zaciemnienia pokoju i ogolnych warunków w pokoju. "Tysiące" się tu nie liczą (no może trochę, ale grunt to "krecia nora" projekcyjna).

Projektor to nie telewizor. Inna technologia i kropka.
 
Ostatnia edycja:

mistrz

New member
Bambolo82 napisał:
To są wrzutki marketingowe. Mają na celu namieszać Ci w głowie. Epson tw-2000 ma ansi w "realu" na poziomie 268:1. Benq w20000 ma ciut powyżej 500:1 i uchodzi za mega rewelację w tej kwestii.

Mistrz i nie ekscytuj się "tysiącami", bo na ścianie "w akcji" inaczej to wygląda.
Może wyjde na ignoranta i nooba, ale to chyba kontrast podaje się w formie "xxx:1" a jasność po prostu jako wartość ANSI lumenów :hmm:

edit.
To nie chodzi o ekscytacje, ale skoro wszystkie projektory maja "marketingowo" dopakowane parametry a w realu mniej to nadal projektor ktory wg producenta ma 4000:1 bedzie lepiej swiecil niz ten ktory ma 2500:1 (zakladajac oczywiscie podobna polke cenowa, ta sama technologie etc.). Oczywiscie sam projektor to nie wszystko i wiele innych spraw ma wplyw na jakosc obrazu (chociazby prawidlowa kalibracja).
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
A przepraszam. Być może się nie zrozumieliśmy, aja niedokładnie przeczytałem co napisałeś. Przepraszam.

Ale zasada działania projektora w "realu" jest tak jak wyjaśniłem.

Nie da rady wyciągać tak dalekich wniosków na podstawie specyfikacji marketingowej projektora, obojętnie czy chodzi o tysiące lumenów czy kontrastu.

Mi też "na pierwszy rzut oka" wydaję się że ten LG jest zdecydowanie za drogi (chyba sprzedawca zapomniał zaktualizować cenę). Ma jednak ciekawy design, przyznasz?

Oczywiście że nie jesteś żadnym "noob'em". Fajnie się Tobą dyskutuje. :)

PS. tzw. "kalibracja" tez jest fetyszyzowana na tym forum. Ważna, ale trochę fetyszyzowana. Mówimy tu przecież o zastosowaniach domowych/amatorskich. Można co najwyżej pobawić się pilotem lub nawet dać zarobić Panom, którzy przyjdą z planszami i kolorymetrem. Powtarzam, grunt to "krecia nora" i pomiar pokoju.
 
Ostatnia edycja:

mistrz

New member
Design jest wporzadku, ale przy zakupach takich jak projektor czy w ogole elektronika użytkowa, zdecydowanie na pierwszym miejscu powinna stac wydajnosc, funkcjonalnosc itd. Jesli przy okazji mamy też do czynienia z ładnym opakowaniem to tym lepiej, ale to napewno nie powinien być wyznacznik przy zakupie. W innym przypadku jest to zwykly przerost formy nad trescia.
 

Bambolo82

Banned
mistrz napisał:
Design jest wporzadku, ale przy zakupach takich jak projektor czy w ogole elektronika użytkowa, zdecydowanie na pierwszym miejscu powinna stac wydajnosc, funkcjonalnosc itd. Jesli przy okazji mamy też do czynienia z ładnym opakowaniem to tym lepiej, ale to napewno nie powinien być wyznacznik przy zakupie. W innym przypadku jest to zwykly przerost formy nad trescia.
Full zgoda. :)

Wydajność owszem, ale nie na ulotce marketingowej tylko w pokoju w którym oglądasz.

Może mieć projektor za 10 tyś zł i szaro-burą plamę na ekranie z kontrastem 1:10, jeżeli nie zrozumiesz na czym projekcja polega i nie stworzysz dla niej warunków.

Benq w500 pobije na łeb w dobrych warunkach RS2 w złych warunkach. Dużo, dużo zależy od warunków instalacji projektora.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
To są wrzutki marketingowe. Mają na celu namieszać Ci w głowie. Epson tw-2000 ma ansi w "realu" na poziomie 268:1.

Hm ? Skad wziales te 268 ? 8)
TW2000 w/g producenta ma 1600 ANSI lumenow i w rzeczywistosci ma nawet troszke wiecej... tyle, ze w trybie dynamicznym.
W trybach typowo filmowych tez jest tego sporo wiecej.
 

Bambolo82

Banned
Pomyliłem się. Myślałem że chodzi o kontrast dynamiczny ansi. Jasność maksymalna projektorów do kina domowego jest sprawą drugorzędna, przynajmniej o ile chodzi o tryby filmowe.

Bardziej interesujące jak wypada kontrast dynamiczny tego LG.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Pomyliłem się. Myślałem że chodzi o kontrast dynamiczny ansi. Jasność maksymalna projektorów do kina domowego jest sprawą drugorzędna, przynajmniej o ile chodzi o tryby filmowe.

Bardziej interesujące jak wypada kontrast dynamiczny tego LG.

Moim zdaniem jasność jest sprawą pierwszorzędną - cały problem leży właśnie w tym by rzucać maksymalnie dużo światła przy zachowaniu maksymalnie dobrego kontrastu. Od tego zależy przecież dynamika i możliwość uzyskania ekranu o dużych rozmiarach.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Moim zdaniem jasność jest sprawą pierwszorzędną - cały problem leży właśnie w tym by rzucać maksymalnie dużo światła przy zachowaniu maksymalnie dobrego kontrastu. Od tego zależy przecież dynamika i możliwość uzyskania ekranu o dużych rozmiarach.

Nareszcie mądre słowa w tym wątku. W mojej ocenie o klasie projektora decyduje dynamika i głębia obrazu. Aby to uzyskać muszą być spełnione kryteria:
- wysoki kontrast on/off i świetnie by było gdyby także wysoki kontrast ANSI. Przeż wartości kontrastów rozumiem wartości pomierzone (natywne). Dla on/off powyżej 2000:1, dla ANSI - powyżej 400:1.
- wysoką jasność, na poziomie minimum minimorum 500 Lum w trybie skalibrowanym do D65,
- wysokiej klasy optyka urządzenia.
W technologii LCD na chwilę obecną najlepsze parametry spełnia TW2000 - odpowiednio on/off - ok. 3000:1, ANSI - ok. 350:1, jasność - ok. 550 lumenów.
High-endowe projektory te parametry mają z reguły nie mniejsze niż odpowiednio - >6000:1, >500:1, >800.
Większość projektorów LCD ma bardzo słaby kontrast ANSI, niewystarczający kontrast on/off oraz co najważniejsze - słabą jasność.
Z własnego doświadczenia nawet TW1000 czy testowany HC5000 nawet nie próbował się zbliżyć charakterem obrazu, do tego co potrafi już TW2000.
Dopiero mając TW2000 jestem w stanie stwierdzić co to jest dynamika obrazu. Z całym szacunkiem, ale w budżetowych produktach można tylko o tym pomarzyć.
 
Do góry