Pytanie z cyklu jak podlaczyc

treumatic

New member
Witam

W dziale kino domowe nikt mi pomoc nie moze wiec moze w tym dziale. Prosze o nieusuwanie postu,badz skasowanie tego w dziale KD.

Wiec tak co mam:

Projektor Z2000 wyjscia HDMI 2x,1x component
Philips HST 8100 (multibeam + DVD razem) wyjacia coaxial,HDMI,component,optic
Tvix 6500A Wyjscia HDMI,component,optic,coxial
Subwoofer do tego HST8100 osobno z wyjsciem Czincz i Coaxial



Teraz jak to widze
Mam zakupione 2x HDMI 10m,1xcomponent 10m.
Podlanczam multibeam za pomoca HDMI do projektora czyli mam dzwiek i obraz odrazu.( HDMI w dwusygnalowe tak?)
Tvix podlanczam HDMI do projektora czyli idzie wizja. Z Tvix podlanczam przez optyczne do multibeam.
Pytanie dotyczy subwoofera Laczyc go przez coaxial czy przez czincz? Czy przy podlaczeniu przez czincz dzwiek bedzie lecial z Tvix ze sciezkami 5.1? I na odwrot co da mi podlaczenie sub'a przez coxial? Tutaj wlasnie nie wiem co i jak odnosnie tego subwoofer'a.Co daje same podlaczenie suba przez czincz a co przez coxial?

1x component 10m zamierzam podlaczyc do jakiegos tunera SAT wtedy bedzie szla mi wizja a dzwiek przez analog czincz bo ianczej juz chyba nie da sie tego dzwieku cyfrowo przeslac:(
Pomoze ktos mi z tym subwooferem ? Pozdro


EDIT

Kabel nieekranowany do subwoofera tak?
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Rozumiem że masz Amplituner 5.1 zcalony z dvd ? Więc aby CI chodził subwoofer w odpowiednich momentach w czasie filmu tzn w czasie jakiegos np wybuchu to sygnał wychodzący do subwoofera musi byc rozkodowany przez Amplika czyli musisz go podłączyc cyfrowo czyli z wyjścia coaxialnego w Amplika podłączasz kabel ekranowany cyfrowy i wpinasz go do subwoofera do wejścia cyfrowego. Z tego co się orientuje to niektóre subwoofery mają 2 wejścia coaxial jedno jest sub input 500mV a drogie sub input 200mV, jeżeli masz takie cos to podepnij najpierw pod 500mV jeżeli sygnał będzie za słaby to w tedy podepnij do 100mV . Pamiętaj żeby podpiąc amplituner do subwoofera ze specialnego wyjścia SUB OUT albo PRE Out i włączyc w ampliku subwoofer .Aha i nie podpinaj subwoofera analogowo bo po pierwsze chyba sie tak nieda a po drugie jeśli by się dało to subwoofer by Ci chodził jako tak jak by 'skrzynia basowa'. Projektor najlepiej podłącz HDMI-HDMI . Mam nadzieję że w miare logicznie to napisałem ;)
 
Do góry