3D w domu tanim kosztem

timbot

New member
Bez reklam
panowie, prosze nie gniewac sie na hans68, nie kazdy posiada zdolność widzenia stereoskopowego po prostu i wbrew pozorom jest to dość duży procent populacji :) np. wielu kierowcow oblewa psyhotechnikie najczesciwej wlasnie na ustalaniu odległości (czyli ustawianie prętów w jednej odległości :)
co do Imax-u to jest to najlepsze z możliwych symulacji 3D, co więcej w Imaxie widzimy nawet 3d badziej niż w "realu" (no widzą ci, którzy mają zdolność widzenia stereoskopowego) - robi się to dwoma sztuczkami - kręci się specjalnie sceny o dużej głębi z wyraźnym rozróżnieniem poszczególnych planów i zwiększa się bazę obrazowania- obie kamery (prawdziwe w filmach fabularnych, lub środki rzutów dla filmów renderowanych komputerowo) są rozsunięte w stosunku większym niż baza oczna człowieka, dzieki czemu głębia filmu IMAX jest jeszcze większa niż głebia naszego codziennego świata :)
co do porównania z systemami anaglifowymi (niebiesko czerwone okularki) to jest to nieporównywanie gorszy system, jednak nie jest on taki zły, już o jego wadach pisałem, więc nie będę sie powtarzał, jednak przy odpowiednim sprzęcie nie jest on tylko "zabawką dla dzieci"
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jakby dało się w domu zrobić efekt choć 30% tego co jest w Imaxie to ja łykam taki sprzęt. Kiedyś, jak byłem w imaxie jakaś pani siedząca obok złapała mnie za rękę, bo się tak wystraszyła że samolot na nią "wleci". Mąż siedział na szczęście dalej:D A Ci z was którzy twierdzą że w Imaxie jest lipa, to tak jak napisał Timbot czyli jak widać nie każdy ma taki wzrok by się do tego nadawał. Nawet na Supermanie te krótkie wstawki z np. wylatującym Clarkiem z ekranu i przelatującym się po sali ZABIJAJĄ.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
To są specjalne filmy lub materialy filmowe które są robione pod 3D ,warto obejzeć je w kinie ale w domu po co z powodu 3 czy 5 filmow?
 
Do góry