Projektror Full HD do 6500zl

treumatic

New member
Witam

Panowie pomozcie w wyborze projektora w cenie do 6500 zl z malym hakiem.
Myslalem o TW 1000 lub Z2000. Ekran to okolo 92 cale. Ogladac zamierzam raczej tylko wieczorami, pokoj jest raczej jasny z bezowymi scianami + rolety na oknach. Odleglosc od projektora do ekranu to ok 3,5 m.

Edit

TW 980 Czy ktos juz widzial jakies testy,gdzie to mozna dostac w Polsce?
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
treumatic napisał:
Witam

Panowie pomozcie w wyborze projektora w cenie do 6500 zl z malym hakiem.
Myslalem o TW 1000 lub Z2000. Ekran to okolo 92 cale. Ogladac zamierzam raczej tylko wieczorami, pokoj jest raczej jasny z bezowymi scianami + rolety na oknach. Odleglosc od projektora do ekranu to ok 3,5 m.

Edit

TW 980 Czy ktos juz widzial jakies testy,gdzie to mozna dostac w Polsce?

Jeśli ekran maksymalnie 92 cale to zdecydowanie Z2000.
 

ludwickik

Member
Zdecydowanie lepszy Z2000 od Tw1000. W tej cenie mozesz dostac jeszcze Benq w5000. Warty uwagi model, ale ma kilka wad w firmware.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
ludwickik napisał:
Zdecydowanie lepszy Z2000 od Tw1000. W tej cenie mozesz dostac jeszcze Benq w5000. Warty uwagi model, ale ma kilka wad w firmware.

Wady dotyczą o ile pamiętam tylko obsługi 1080p/24. Mimo to jeśli ktoś jest w stanie załatwić sobie W5000 do 6500 zł - wtedy jak najbardziej. Kosmiczny kontrast i ostrość.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Według http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/868932_-w5000-benq.html W5000 kupisz od 1849 EUR.

Można by wziąć pod uwagę także Epsona TW980: http://www.skapiec.pl/site/cat/19/comp/330345 . Tylko uważaj z Pixmanią, koledzy odradzają, wysyła towar z Francji, to już lepiej (taniej) kupić w UK lub DE.

Albo Optomę HD800X: http://www.projektor-ag.pl/-p-13713.html
http://www.beamer-discount.de/beamer/optoma/hd800x-p-9067.html
http://www.projectorpoint.co.uk/projectors/Optoma_HD800X.html

ProjectorPoint za dostawę do PL bierze 26 GBP bez VATu. Na Optomę i Sanyo udzielają gwarancji na terenie UK (return to base). Tak mi napisali; ale z tego co wiem, to Sanyo honoruje gwarancję europejską. Za to w PP jest najtaniej.
http://www.testeo.pl/testy-produktow/epson-emp-tw980-756943.html
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Poniżej 7000pln gostek na allegro miał Epsona TW-2000:)
W TEJ CHWILI AKURAT NIE WYSTAWIA, ALE MIAŁ ZA TE KASKE I TO NIE RAZ.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
Poniżej 7000pln gostek na allegro miał Epsona TW-2000:)
W TEJ CHWILI AKURAT NIE WYSTAWIA, ALE MIAŁ ZA TE KASKE I TO NIE RAZ.

Możesz podać linka do zakończonej aukcji? Bo najtaniej w zakończonych znalazłem za 9899 zł.
 

Cezarh

New member
Witam,

Od 2 miesięcy mam Benka W5000. W UK do wyrwania jeszcze taniej niz u zachodniego sąsiada. Moim zdaniem to znakomity pj. Mam ekran 108" MW. Zabawa nie z tej ziemi. Co ciekawe Benek lepiej skaluje obraz SD niz moj Sony KDS 55". Rzeczywiscie jest w tej chwili maly problem z odtwarzaniem 24p ale ja akurat ogladam tylko dobre ripy 1080p z PC. Co do jakosci - czern na prawde bardzo dobra choc TW2000 ma lepsza. Za to kontrast w scenach mix po prostu wciska w fotel! Do tego świetna, ostra optyka. Nie mam zadnego problemu z noise/grain, no moze czasami jak wlacze BC... Ponadprzeciętna jasność. Mankamenty? Maly zoom, duza biala obudowa...

Przed zakupem robilem 3 miesieczny wywiad... wiec nie byl to strzal w ciemno. Uwazam, ze do 10000zl to najlepszy wybor pod wzgledem jakosci obrazu.

Pozdrawiam / Cezarh.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Cezarh napisał:
Witam,


Przed zakupem robilem 3 miesieczny wywiad... wiec nie byl to strzal w ciemno. Uwazam, ze do 10000zl to najlepszy wybor pod wzgledem jakosci obrazu.

Pozdrawiam / Cezarh.
Z benqowatymi DLP ciężko wygrać jeśli chodzi o ostrość, podejrzewam, że ten grain jest częściowo uwarunkowany właśnie ponadprzeciętną ostrością. A powiedz jak wygląda sprawa tarczy kolorów? Widać efekt tęczy etc. i jak sprawuje się w ultra ciemnych scenach, widzisz wtedy lekki grain?

Ja kupiłem projektor LCD tylko ze względu na warunki pokojowe - gdyby było inaczej mialbym już benqowe DLP :)
 

Deimos

Banned
Tidus1024 napisał:
Możesz podać linka do zakończonej aukcji? Bo najtaniej w zakończonych znalazłem za 9899 zł.

Sorki, ale akurat nie zapisywałem linka do aukcji, ale myśle, że lada dzień może ponownie wystawić, bo ja go trafiłem chyba 2-3 razy.
Gdyby nie to, że kupiłem JVC-DLA HD 100 ( test ukaże się we wrześniowym wydaniu magazynu "Kino domowe") to pewnie za takie śmieszne pieniądze nie zastanawiałbym się nad TW-2000 ani chwili....
 
Ostatnia edycja:

Cezarh

New member
Witam ponownie,

Co do tęczy to musze przyznać, że chyba nie jestem uczulony. Zaden ze znajomych/domownikow tez nie zwrocil na to uwagi. Jezeli bardzo staram sie ten efekt znalesc to czasami w bardzo ciemnych scenach + jasne napisy, moge cos wylapac. Subtelne, chwilowe i raczej nie denerwujace.

Grain to dla mnie naprawde rozdmuchany temat w tym projektorze. Jezeli nawet jest go wiecej niz w LCD czy SXRD to wole jednak ostrosc i głębie / dynamike DLP. Zreszta BenQ cos tam ma wypuscic w niedlugim czasie zeby jeszcze to poprawic.

Co do ultra cimnych scen to prawdziwa bolączką jest w tej chwili moj setup. Benek wisi w salonie raczej nieprzystosowanym do projekcji (bialy sufit, niepelne zaciemnienie, no ale zainwestowalem w dobre zaslony). Wspomagacz czerni sobie cenie, widac to szczegolnie w takim Sweeney Todd'zie - sceny brudnego Londka sa naprawde spektakularne. Czern sama w sobie pewnie moglaby byc lepsza (jak w Epsonie albo JVC), ale widac to tam gdzie 75-100% sceny zajmuje "najczarniejszy czarny". Gdy scena jest juz mixem - W5000 pokazuje pazury - ostrosc, glębia, przejscia tonalne... i efekt "pop". Wielu twierdzi, ze DLP ma to cos... i ja sie z tym zgadzam.

Pozdr / Cezarh.
 

treumatic

New member
Dzieki za posty,teraz juz wiem co wybrac. Padlo na Z2000

teraz druga sprawa,przegladalem ceny ekranow i troche zbladlem :) drogie jak chol*** to jest. Co powiecie na ekran Matt White z g1,0 do tego Sanyo ? Wogole jaka to byla roznica miedzy tymi powierzchniami? Grey podbija kontrast jak dobrze pamietam a White ?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
treumatic napisał:
Dzieki za posty,teraz juz wiem co wybrac. Padlo na Z2000

teraz druga sprawa,przegladalem ceny ekranow i troche zbladlem :) drogie jak chol*** to jest. Co powiecie na ekran Matt White z g1,0 do tego Sanyo ? Wogole jaka to byla roznica miedzy tymi powierzchniami? Grey podbija kontrast jak dobrze pamietam a White ?

Hmmm... grey przede wszystkim ogranicza ilość odbitego światła. Sanyo nie emituje go zbyt wiele, ma najsłabszą lampę ze wszystkich projektorów 1080p. Tylko matt white.
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Hmmm... grey przede wszystkim ogranicza ilość odbitego światła. Sanyo nie emituje go zbyt wiele, ma najsłabszą lampę ze wszystkich projektorów 1080p. Tylko matt white.
Projecta podaje gain 1.0 zarówno dla nowych Matt White jak i HC.
HC ma tylko ciut mniejszy kąt widzenia.
A np. Optoma Greywolf ma gain ...1.8
(chyba w Polsce nie jest dostępny)
Ten ekran ma dość pochlebne opinie na necie.
Używając takiego ekranu z Sanyo Z2000 otrzymamy
jaśniejszy obraz niż z Epsona TW2000 na normalnym ekranie !!
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Projecta podaje gain 1.0 zarówno dla nowych Matt White jak i HC.
HC ma tylko ciut mniejszy kąt widzenia.
A np. Optoma Greywolf ma gain ...1.8
(chyba w Polsce nie jest dostępny)
Ten ekran ma dość pochlebne opinie na necie.
Używając takiego ekranu z Sanyo Z2000 otrzymamy
jaśniejszy obraz niż z Epsona TW2000 na normalnym ekranie !!
Tak, i zarazem zmniejszymy kąt oglądania i narobimy sobie bardzo widocznych hot spotów (miejsc odblasku). No i domyśliłem się, że kolega raczej drogiego ekranu kupować nie będzie, a te wszystkie wysoko odblaskowe grey'e mają zwykle wysokie ceny.

Treumatic: wszystkie typy ekranów, które podałeś są zbyt duże do Z2000! Ogranicz to do 90 cali.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
treumatic napisał:
Tidus: sprawdz 1 link Adeo

cena max 1400zl
Aj przepraszam przeoczyłem, nie znam firmy, ale ekran ramowy to zawsze lepsze rozwiązanie niż rozwijany.

Sorry, że tak nawijam o tych 90 calach, ale żeby nie być gołosłownym. Domyślam się, że jeśli chodzi o lampę to będziesz chciał korzystać z opcji ekonomicznej. W najbardziej kinowych ustawieniach ten projektor właśnie w eko emituje ok 250 lumenów. To dość mało, a na dodatek masz prawie 5 m od ściany do ściany więc to dodatkowo osłabia światło. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że najlepiej jest korzystać z najbardziej kinowej opcji projektora, a wtedy właśnie ilość światła jest obcinana najbardziej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry