projektor + plazma - jednoczesne podłączenie via HDMI

brombers

New member
mam taką zagwozdkę:
jest sobie HTPC z jednym wyjściem HDMI, oraz plazma i projektor, podłączane też przez to wejście

czy istnieje jakaś metoda (splitter, trójnik, ...) pozwalająca połączyć te 2 odbiorniki do jednego źródła bez przepinania kabli za każdym razem ?

(oczywiście nie zachodzi problem, że te 2 urządzenia są włączone jednocześnie - ale pytanie czy tak się da i czy będzie działać, celuję, że nie, pewnie to wynika ze sposobu działania hdmi - no ale może jest tool, który to umożliwia)

pzdr
 

batalona

New member
zastosuj splitter hdmi 1 < 2, ja mam taki firmy digitus za jakies 150 pln i dziala to super, uwazaj na "fachowcuff" z allegro i innych sklepow bo sprzedaja oni switche jako splittery, moze nie wszyscy ale wiekszosc z nich nie widzi chyba zadnej roznicy albo po prostu nie wiedza co sprzedaja..
 

Pit80

New member
Mam ampli Pioneera VSX 917 i on ma wbudowany przełącznik-swich HDMI. Chciałem podłączyć dekoder N-ki i Xboxa do Benq W500 ale nic z tego nie wyszło. Ani jedno ani drugie nie działa bo występuje problem zabezpieczenia HDCP.Pisałem o tym w dziale amplitunerów ale odpowiedzi nie było.
Może mój egzemplarz jest wadliwy, nie wiem. Każde z ww urządzeń podłączone bezpośrednio działa.

Wiem że są dostępne na rynku swiche HDMI ale jak ktoś Ci nie poleci sprawdzonego konkretnego mofelu to kupuj tylko w takim miejscu gdzie będziesz mógł oddać bez problemu w razie W.
 
Do góry