NEC VT59, a Optoma EP721 POMOZCIE

rigo_scallars

New member
witam

no wiec przymiezam sie do kupna projektora. projektor bedzie sluzyl do ogladania filmow, do grania i to by bylo na tyle....


kwota jaka dysponuje to okolo 1600zl i wiem ze za te pieniazki da sie kupic cos z czego bedzie zadowolony zwyczajny uzytkownik....

zastanawiam sie pomiedzy NEC VT59, a Optoma EP721


do NECA sklania mie to ze ma wieksza rozdzielczosc, natomiast do Optomy to ze posiada wiecej funkcji (chodzby laser, wejscie usb itp) i w najnowszym rankingu chipa (nie moge podac linka gdyz nie mam jeszcze 5 wypowiedzi :???: ) jest o wiele lepiej oceniany niz NEC ( tylko ta felerna 800*600 :( )

z gory dzieki za odpowiedz
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Wybacz, ale zadałeś pytanie w rodzaju "chciałbym zjeść spagetti, czym można je zjeść wygodniej? Łopatą czy grabiami?". ;)
Podałeś modele do prezentacji biznesowych, nie do gier i filmów. Najtańszym sprzętem do zadań, które wymieniłeś jest Benq W500.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja do spaghetti od łopaty wolałbym jednak grabie... A przynajmniej grabki. ;)

>> rigo

Nie przywiązuj wagi do testów w CHIP'ie. Biorą tam pod uwagę parametry i przydatność do prezentacji, i przy tejże funkcjonalność. A to nijak ma się do jakości obrazu w kinie domowym.

800x600 jak Cię mogę wystarczy do DVD, szczególnie jeśli będzie to projektor z DLP. Mniejsza widoczność pixeli. Ale jakość kinowego obrazu z tej Optomy? Hmmmm.... Musiałby się wypowiedzieć "kinoman", który ją widział w akcji.

Spróbój gdzieś kupić Benq'a W500 na raty. 1300 pierwszej wpłaty, około 1000 zostanie do spłacenia. A pozostałe 300 pln przeznaczysz na chyba najtańszy ekran, Optomy. Jest o nich wątek na forum.
 

daszko87

New member
rigo_scallars

chlopaki maja racje, doloz troche, poczekaj miesiac dluzej,
wez na raty, jedz chleb bez masla cokolwiek bys nie wymyslil lepiej wyjdziesz na kupnie w500 !!
Sam planuje zakup do tego samego,
poczatkowo planowalem tez zakup jakiegos maks 1500, ale poczytalem, podowiadywalem sie troszke...
Posluchaj tych bardziej doswiadczonych...(niekoniecznie mnie;) )

pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przy obecnym kursie funta dostaniesz Optomę HD700X za 1750...1850 pln z dostawą do Polski, niemal 430 GBP w
http://www.projectorpoint.co.uk/projectors/Optoma_HD700X.html
Poważna wada tego zakupu to gwarancja - w wypadku reklamacji konieczne jest odesłanie sprzętu do UK. Ryzyk fizyk. Lepiej wyściubić 500 pln więcej i mieć spokój.
No i kwestia wrażliwości na efekt tęczy i oglądanie projekcji z DLP.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Jest jeszcze tańszy projektor do filmów niż Benq w 500. Jest to Acer H5350 za już za ok. 1850 zł (najtańsza oferta na ceneo.pl)! Ten Acer to model klasy HDReady 16:9 w technologii DLP.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Aha. w Pixmanii. Nieraz na forum czytałem "nie kupuj w Pixmanii". To może autor (-rzy) cytowanego stwierdzenia je uzasadnią? ;)

Osobiście mam nieufność do marki Acer. I to niekoniecznie do jakości i niezawodności, a do obsługi serwisowej. Gdy rok temu bujałem się po sklepach coby kupić laptopa, to parę razy mi odradzano Acera, z w/w względów. Widać sprzedawcy mieli przeboje z reklamacjami.
 

rigo_scallars

New member
ale uwazacie ze bede niezadowolony z wyboru NEC'a ??? jakosc obrazu bedzie niezadowalajaca ??

na tej stronce przeczytalem o tescie NEC'a i screeny naprawde mnie przekonuja do jego kupna....

fprojektory.pl/viewtopic.php?f=7&t=20

fprojektory.pl/viewtopic.php?f=7&t=6

nie jestem mega fachowcem i nie mam jakis mega wymagan - jesli chodzi o filmy to w zupelnosci mi wystarcza jakosc DVD ( nie musi byc HD) - a przeciez nie powiecie mi ze na tych screenach wyglada to tak tragicznie ( a tak wlasnie wywnioskowalem z waszych postow :p )

no polecany przez was W500 jest bardzo fajny ale kosztuje prawie 1000zl wiecej...
 

Bambolo82

Banned
rigo_scallars napisał:
no polecany przez was W500 jest bardzo fajny ale kosztuje prawie 1000zl wiecej...
A ile kosztuje ten NEC? 1200 zł? Coś przesadzasz. No, nie ma 1000 zł różnicy! Poza tym jest jeszcze tańszy Acer za niecałe 2000 zł

Czytałem forum które podałeś w linkach i dyskusję na temat projektorów do filmów. Powiem tak: ludzie tam udzielający się chęci mają dobre ale wiedzę i doświadczenie żadne, bo straszne brednie tam ludziska wypisują np. o jasności, kontraście projektorów. Samo forum maciupeńkie (mało postów i userów)

Zdjęcia projekcji o niczym nie świadczą. Uwierz mi. NEC to sprzęt do prezentacji i szkoda gdybyś kupił złudzenia za 1600 zł.

Ten NEC kosztuje pewnie z 1600 zł. Lepiej dodaj z 300-400 stówki i kup Acera PH5350 albo Benq W500. Bo inaczej sam się oszukasz...

PS. Jak nie jesteś wymagający i starcza Ci DVD, to po co chcesz kupić projektor do filmów? DVD na 32'' a DVD na ekranie projekcyjnym 92'' to nie to samo. Na dużym ekranie HD naprawdę ma znaczenie, w to też mi lepiej uwierz!
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
rigo_scallars napisał:
ale uwazacie ze bede niezadowolony z wyboru NEC'a ??? jakosc obrazu bedzie niezadowalajaca ??

Jeśli cieszysz się dobrym wzrokiem to będziesz bardzo niezadowolony. Projektory do prezentacji ma wyróżniać jedna cecha - moc lampy. Wszystkie inne czynniki są tam drugorzędne. Lampy są więc bardzo drogie - ta do Neca kosztuje ok. 1500 zł. W modelach do prezentacji nie stosuje się żadnych dodatkowych funkcji obróbki obrazu czy automatycznych przesłon. To ma być po prostu armata świetlna i tyle. Chcesz grać i oglądać filmy w ludzkich warunkach, kup projektor do kina domowego, a nie prezentacji.
 

tomek67

New member
wiatrak napisał:
Aha. w Pixmanii. Nieraz na forum czytałem "nie kupuj w Pixmanii". To może autor (-rzy) cytowanego stwierdzenia je uzasadnią? ;)
Po pierwsze ta firma przysyła towary z Francji.
Nie zawsze mają polską gwarancję. Jakby co to musisz odsyłać do Francji.
Po drugie informacje o gwarancji na ich stronie są czasem niezbyt ścisłe.
Poziom kompetencji obsługi jest zerowy.
Ogólnie to tak jakbyś kupował projektor w warzywniaku ;)
Naprawdę niewiele przesadzam.
Kupowałem raz tam coś i więcej się nie odważę.
 

rigo_scallars

New member
dzieki chlopaki za rade i powiem wam szczerze ze ostro mnie zniecheciliscie do tego zakupu :cool: ale wlasnie chodzilo mi o krytyczne opinie....

niestety nie posiadam 2300zl na W500, na maxa moglbym skombinowac okolo 2000zl (jestem tylko biednym studentem i najlepiej zeby to bylo gdzies 1800zl ;) ) i chyba bede musial narazie zmienic troche wybor

czy dalbym rade za ta kwote kupic LCD ktory spelnialby moje wymagania ktore wymienialem wczesniej:

- duzo grania przez laptopa (strzelanki) - wazne zeby nie bylo zadnych, ale to zadnych problemow z FPS bo nie normalnie nie moge grac kiedy gra zacina :???:

- filmy z DVD i laptopa

jesli znow przesadzilem z wygorowanymi kryteriami, a za mala cena to przepraszam, jestem tylko amatorem
 

Indy01

New member
chłopaki mocno zniechęcają ;)
hmm ja kupiłem NECa 590 jakieś parę miesięcy temu i szczerze mówiąc jestem super zadowolony :)
Może mam słaby wzrok ;) oglądam filmy na ekranie zrobionym z podobrazia malarskiego 90 - 110" z odległości około 3m. Głównie divx ,ripy ,sport i zwykła tv. Jak dla mnie super. Jeśli chodzi o porównania to już gdzieś tu pisałem ,że oglądaliśmy u kumpla dvd divx i tv na jego Sanyo Z5 i niedawno przywiezionym Z2000. Jeśli chodzi o jakość materiałów jw dla nas nie było różnicy (jedynie Sanyo buły widocznie ciemniejsze). Różnica pojawiła się przy matrixie na FullHD. Ciemne sceny miały więcej szczegułów ,można było podejść bliżej niż 2m i obraz nadal wyglądał dalej ok.
Dobra za bardzo się rozpisałem ale to dlatego ,że ja też szukałem kiedyś podobnych informacji a rynek projektorów jest u na s jaki jest ;)
Więc konkludując jak masz dużo materiału HD to dozbieraj jak nie to nie ;) kupisz to będziesz zadowolony bo to spora przesiadka z każdego TV.
Ja pewnie za jakiś czas jak HD będzie bardziej popularne to kupię Epsona TW2000 co do Benq to miałem lapki i monitor i jakoś nie mam zaufania do jakości i danych jakie podają...

pozdrawiam
Konrad
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Hmmm...

Taka dygresja na temat ślepoty lub sokolich oczu...

Swego czasu nabyłem DVD "Alexander".
Zanim obejrzałem film, kolega poprosił mnie żebym mu nagrał kopię.
Nie pamiętam już jaki był stopień kompresji na DVD 4,5, ale spory bo film długi. Koleś ma plazmę PanaSłoika 42PV60 i był zadowolony z projekcji.
Ja natomiast na swoim poczciwym Thomsonie CRT 28" byłem lekko zirytowany jakością obrazu (artefakty), oglądając oryginał. Aż z ciekawości wypożyczyłem ten tytuł coby sprawdzić na innym egzemplarzu płyty. Też kicha. Niech żyje Monolith!!!

;)

P.S. Wzrok mam nietęgi, mimo czterech oczu... :cool::cool::cool::cool:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Wystarczy jedno, żeby dostrzec różnicę
cyclop176mb1.gif
 
Do góry