zew blue ray po USB

tomek67

New member
mispaf napisał:
2. Co z regionalizacja blue ray? Da sie to obejsc softwareowo?
Da się
a) http://www.dvdfab.com/
Na tej stronie jest darmowy soft.
Tylko tak jak patrzyłem to filmy Blue Ray on czyta tak na oko co drugi.
b) Any DVD działa super, ale kosztuje całkiem sporo.
(jest darmowy trial bodajże na 30 dni)
Przerobiłem ten temat bo miałem film "King Arthur" z blokadą,
nawet na pudełku pisało, że jest bez blokady.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Mispaf: a nie myślałeś o combo? HDDVD jeszcze długo będzie krążyć w niskich cenach.
Z tego co widziałem na amazonie to sporo pozycji z HD-DVD
wprowadzają teraz na BR.
W tym miesiącu ma być Mumia, za 2 miesiące Transformers itp.
Fakt, że ceny czasem są wyższe jak za HD-DVD.
 

mispaf

New member
powiem szczerze, mam dylemat po tym jak kupilem Tw2000 i sprzedalem mojego Denona 1930.

Rozwazam:
1. Matroska (*.mkv) na stacjonarnym kompie z radeonem 4580 i odtwarzaczem blue ray/hd-dvd na pokladzie (musialbym kupic, koszt ok 1500zl)
2. Dokupienie do laptopa zew napedu blue ray po USB
3. Kupno PS3 w usa

Filmy i tak kupowane bylyby w usa

doradzicie?:)
 

tomek67

New member
mispaf napisał:
1. Matroska (*.mkv) na stacjonarnym kompie z radeonem 4580 i odtwarzaczem blue ray/hd-dvd na pokladzie (musialbym kupic, koszt ok 1500zl)
2. Dokupienie do laptopa zew napedu blue ray po USB
3. Kupno PS3 w usa
1. Najbardziej uniwersalne. Jak nie musisz przenosić sprzętu to super rozwiązanie.
W stacjonarnym kompie każdy element możesz sobie dobrać.
2. Jak masz dobrego laptopa to też fajne rozwiązanie.
Tylko nie wiadomo jak się sprawują te napędy przez USB.
3. Tylko czy wtedy będziesz mógł oglądać filmy z naszego regionu ??
W Polsce jest mało filmów i są drogie, ale czasem na allegro się coś trafi w naprawdę dobrej cenie. No i może nasze wypożyczalnie się obudzą i wreszcie będą miały filmy HD.
 

dread

New member
Bez reklam
Na Playstation 3 z USA filmow z naszego regionu nie obejrzy, ale jesli to nie jest problemem oraz brak polskich napisow to nie ma sie nad czym zastanawiac. Tanie i bardzo dobre rozwiazanie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>mispaf

Za 1500pln kupić kompa czy napęd?
Gdybym składał peceta pod kątem odtwarzania HD, to wziąlbym płytę główną z chipsetem AMD 780G (zintegrowana grafika Radeon 3200) i gniazdem HDMI, np ASUS M3A-H/HDMI.
 

Bambolo82

Banned
wiatrak napisał:
>>mispaf

Za 1500pln kupić kompa czy napęd?
Gdybym składał peceta pod kątem odtwarzania HD, to wziąlbym płytę główną z chipsetem AMD 780G (zintegrowana grafika Radeon 3200) i gniazdem HDMI, np ASUS M3A-H/HDMI.
Wczoraj wpadłem na genialny rekwizyt na allegro, który rozwiąże wszystkie moje problemy z odtwarzaczem materiału HD na lata. Genialny gadżet na lata zupełnie przemilczany przez prasę A/V - pewnie żeby nie namieszać i nie narazić się firmom które się w niej reklamują. Co nieco jest na forach dla zapaleńców A/V. Na forum Google ustawia się kolejka po niego u producenta.

Z uwagi na to że ten gadżet jest b. trudno dostępny, sprowadzany z nadmorskiej chińskiej mieściny zwanej Shenzen, jest tylko kilka jego aukcji na allegro co jakiś czas i dużo chętnych to nie zdradzę o co chodzi do momentu aż uda mi się wygrać aukcję.

Razem z cłem, vatem i kurierem UPS kosztuje 272 $. Na allegro biorą dodatkowo parę stówek więcej bo chcą sobie zarobić, ale i tak super sprawa.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Cos a'la popcorn hour albo tvix 6500 ? Chociaz napisz jak on sobie radzi z dzwiekiem bo z tych mi znanych to o TrueHD czy DTS-HD MA mozna zapomniec, nawet ze zwyklym DTS'em maja problemy. Chyba, ze cos sie ostatnio zmienilo...
 

Bambolo82

Banned
dread napisał:
Cos a'la popcorn hour albo tvix 6500 ? Chociaz napisz jak on sobie radzi z dzwiekiem bo z tych mi znanych to o TrueHD czy DTS-HD MA mozna zapomniec, nawet ze zwyklym DTS'em maja problemy. Chyba, ze cos sie ostatnio zmienilo...
Wszystko zależy od firmware, a te jest nowe co dosłownie co tydzień i dodają coraz to nowe obsługiwane formaty. Chipset Sigma jest w pełni programowalny i na tyle mocny że radzi sobie z dekodowaniem Full HD (bez problemu z bitrate ok. 40 mbit/s). Problem tylko że montują na razie HDMI ver. 1.1 może mu brakować trochę przepustowości do DD TrueHD i DTS Master.
 
Ostatnia edycja:

Pit80

New member
Czy mógłby ktoś podać linka z przykładowym napędem combo HD/Blue ray?
Nie musi być jakieś super hiper najlepszejsze , ot średnia półka.
Narazie używam Xboxa z napędem HD ale może bym go sprzedał, dołożył i kupił odtwarzacz combo.

pzdr
 

Bambolo82

Banned
Pozbądź się najszybciej tego HD napędu do Xpudła bo to przyszłości nie ma.

Przyszłość to Bluray i Matroska (tak, właśnie rosyjska Matroska! nie dziwię się że w PS3 Sony sztucznie blokuje jej odtwarzanie bo jego Bluray byłby w poważnych opałach).

Słyszałem, że Toshiba chce się zemścić na Sony i zbudować oficjalny odtwarzacz jak to określili w news'ie "formatu filmu o jakości HD, ktory dzięki zaawansowanej kompresji (x264??? kontener Matroska???) zmieściłby się na tradycyjnej płycie DVD Double Layer".
 

dread

New member
Bez reklam
Bambolo - sam myslalem nad takim rozwiazaniem, ale na razie za duzo ograniczen i zabawy...

Pit80 - LG GGC-H20L, okolo 400zl, dokladasz 300zl i masz nagrywarke blu-ray z odtwarzaczem hd dvd (LG GGW-H20L).
 

Pit80

New member
Sprzedam cały zestaw Xbox i napęd, tylko nie wiem który odtwarzacz wybrać.
Chciałbym combo bo filmów na HD w Ukejowskich wypożyczalniach jest od ciula i szybko nie wyjdą.
Ponieważ format BD wygrał więc nowości będą na BD natomiast ja będę sobie pożyczał starsze pozycje HD bez kolejek, jak do tej pory.

Jakby ktoś jeszcze wytłumaczył mi łopatologicznie o co chodzi z tymi regionami bo ''dzwonili w którymś kościele'' ale tak do końca nie kumam :(

Postawie za to virtualne piwko póki co :eek:k:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo: odtwarzać do X-a ssie, ale samo HDDVD jest naprawdę znakomite i warto je zostawić. Pisałem już o przecenach, można dorwać filmy po 18 zł za sztukę.

Pit80: nie wiem czy dokładnie o to pytasz, ale jeśli chodzi blokady regionalne to HDDVD nie ma ich w ogóle, a Blu-ray jest podzielone na strefy. Wszystko jest dokładnie na wikipedii opisane.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Też się zastanawiam nad jakimś Media Player'em. 1 GB na twardzielu potaniał na tyle, że może to mieć sens. Ja jeśli nie kupuję filmu na DVD, a tylko go wypożyczam, to nagrywam go na DVD R, coby poczekał aż będę miał czas obejrzeć. No i głupie kolekcjonerskie zacięcie, pudełka z płytami na regale.
Nieobejrzane filmy liczę już w metrach (jewel case box-ów na regale). HDD jest o tyle lepsze że co się obejrzy i nie zasługuje na archiwizację, można skasować.

Gadżety te nie są przemilczane przez prasę. Po prostu są pewne przyzwyczajenia do sprzętu RTV, dystrybucja nie idzie przez normalne kanały dla RTV a przez firmy komputerowe. I różnie było (jest?) z funkcjonalnością tych gadżetów, lubi toto się wieszać itp.

Jest dvd Toshiba SD 580ETKB z portem USB, szukałem sporo po Googlach, ale nie dowiedziałem się czy da radę z podłączonego do USB twardziela odtwarzać pliki VOB lub VTS (pliki DVD) czy tylko divx'y, jpegi i mp3.
 

dread

New member
Bez reklam
Pit80 napisał:
Dzięki Dread, a jeszcze jakiś odtwarzacz ''wolnostojący''?

Jesli pytasz o stacjonarke to sie nie orientuje - wiem tylko, ze kosztowaly majatek i zaprzestano ich produkcji wraz z wygrana blu-ray.
 
Do góry