komp do projektora full hd - pomozcie :-)

wiatrak

Active member
Bez reklam
No jak to jak?
Nie widziałeś filmiku antypirackiego przed filmem?
Nie ukradłbyś samochodu.
Nie ukradłbyś torebki.
Downloading=stealing?
;)
Chociaż to nieprecyzyjne sformułowanie, delikatnie mówiąc. Share'ing=stealing.
Przynajmniej według prawa R.P.


////edit

A propo wcześniejszego postu.
A czemu kupujesz tylko 5.0? Bez subwoofera to jednak nie to samo...
;)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
wiatrak napisał:
A czemu kupujesz tylko 5.0? Bez subwoofera to jednak nie to samo...
;)
Subwoofer mogę sobie dokupić w przyszłości. A nawet rozszeżyć zestaw do 7.1. Udało mi się kupic naprawdę fajne kolumny i jak słuchałem je na amplitunerze Yamaha to nawet bez subwoofera dudniło jak się na amplitunerze wyregulowało niskie tony (moje 2 przednie kolumny są trójdrożne - osobno tony niskie, srednie, wysokie no i jeszcze mają kopułki, ważą po 13 kg i dają niezle popalić). Do tego 2 2-drożne głośniki surround po 3 kg kązdy no i jeszcze 3 drozny glośnik centralny 5 kg. Wystarczy bo chałupa sie zawali. Na razie kupię jeszcze amplituner A/V Yamaha model 663 i z subwwooferem za 500 zł się wstrzymam.

Filmy HD Matroska z DD 5.0 na 92"....oj będzie radocha.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
armi napisał:
czy jak podłączę tą kartę pod usb to czy komp prześle mi do ampli dźwięk np DTS 5.1 przez nią ?? czy napewno ?? bo jeśli tak to z chęcią bym zakupił.

Podaj jaki masz komputer. Co do DTS to nie wiem, musiałbym jeszcze poszperać. Oprócz sprzętu, ważne jest też oprogramowanie (sterowniki).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Bambolo.

No tak. Nie wszystko na raz. Ja zaczynałem od 4.0 ;)
Ale kolumny frontowe miałem duże, 70 dm3, z dużą ilością (niekoniecznie najlepszego) basu. A mimo to, subwoofer poprawił mi odtwarzanie dźwięku, i to mimo tego iż fronty przenosiły nadal pełne pasmo.
 

armi

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Podaj jaki masz komputer. Co do DTS to nie wiem, musiałbym jeszcze poszperać. Oprócz sprzętu, ważne jest też oprogramowanie (sterowniki).

komputer to laptop acer extensa
c1.73, 2GB ramu

do odtwarzania używam KMPlayer.
Odtwarza mi wszystko łącznie z x264
Do tego mam jeszcze AC3Filter i tam jest opcja co cyfrowego wyprowadzenia dźwięku ... tylko nie wiem czy przez USB przejdzie 5.1 i czy ta karta to obsłuży i puści dalej do ampli
 

Bambolo82

Banned
armi napisał:
czy jak podłączę tą kartę pod usb to czy komp prześle mi do ampli dźwięk np DTS 5.1 przez nią ?? czy napewno ?? bo jeśli tak to z chęcią bym zakupił.
Będzie ok. Ta karta nie musi wysłać 5 kanałow dźwięku do ampli, bo rozdzielaniem dźwięku na kanały zajmuje się już amplituner (po to ma dekodery Dolby Digital i DTS). Z opisu wynika iz ta karta ma wyjście optyczne, więc wystarczy ją podłączyć do ampli kablem optycznym toslink-toslink i będzie grało cacy dźwięk przestrzenny w filmach, które oferują taki dźwięk (większość dvd, matroska, bluray, niektóre divix-y i xvid-y itd.).

AC3filter potrafi obsłużyć dźwięk przestrzenny poprzez wyjście SPDIF optyczne lub koaksjalne komputera (właśnie do amplitunera).

Armi, a sprawdzałeś czy wogóle do twojego laptopa Acer potrzeba zewnętrznej karty dźwiękowej? Może juz masz wyjście SPDIF współdzielone z jackiem słuchawkowym? Wtedy możesz tak jak ja użyć bezpośrednio kabla jack optyczny-toslink i mieć dzwięk przestrzenny w filmach z laptopa poprzez amplituner, ale bez dodatkowej karty dzwiękowej! Podaj dokładny model swojego laptopa.
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
no i super
o to mi chodziło :)

bałem się tylko że tam optycznie może póścić tylko stereo bo nie mogłem się o 5.1 doczytać

Dzięki
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z tego co widzę u Acera, nie chwalą się że jest SPDIF na minijacku.
Karta więc potrzebna.
Link do strony Creativa z kartami:
http://pl.europe.creative.com/products/welcome.asp?category=1http://pl.europe.creative.com/
Karta wypuści bitsream z DD, a jeśli będziesz miał odpowiednie kodeki to DTS też.
Na stronie Creativa piszą że SB Connect jest już nieprodukowany.
Ale kupić może jeszcze gdzieś można. I w zestawie dają kabel optyczny.

A może to:
http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=16642
Jeśli masz wolne gniazdo ExpressCard.
 

armi

New member
Bez reklam
jako trzecie mam jakieś wejście liniowe ...

to użądzenie na ExpressCard jest fajne ale ponad 200 na allegro a Connecta można mieć za 100 :) i dodatkowo zamirzam kupić w przyszłości stacjonarny i zrobić jako media center to sobie pod USB będę mógł podpiąć jakby co
 

mispaf

New member
A jaka konkretna karte polecilibyscie z wyjsciem HDMI do stacjonarnego kompa by plynnie chodzila matroska .mkv a w przyszlosci o blue ray??
Ktory chipset lepszy ATI czy nVIDIA?

Konkretne przyklady mile widziane:)
dzieki z gory
 

Bambolo82

Banned
mispaf napisał:
A jaka konkretna karte polecilibyscie z wyjsciem HDMI do stacjonarnego kompa by plynnie chodzila matroska .mkv a w przyszlosci o blue ray??
Ktory chipset lepszy ATI czy nVIDIA?

Konkretne przyklady mile widziane:)
dzieki z gory

Teraz chyba ATI najnowsza seria 4850 za mniej niż 500 zł. Ta karta nie tylko ma HDMI i pełne wsparcie dekodowania video (i to 2 strumieni Blu-ray na raz!!!!). Ona jako pierwsza i jedyna na razie ma HDMI którym idzie nie tylko obraz ale również dźwięk 7.1 prosto do wzmacniacza i kolumn (karta dekoduje Dolby Digital i DTS!!!!!, niestety nie DD HD i DTS Master).

Ponadto jest bardzo dobra jako sprzęt do gier (jezeli ktoś lubi grać na PC-cie).
 

mistrz

New member
Bambolo82 napisał:
Teraz chyba ATI najnowsza seria 4850 za mniej niż 500 zł. Ta karta nie tylko ma HDMI i pełne wsparcie dekodowania video (i to 2 strumieni Blu-ray na raz!!!!). Ona jako pierwsza i jedyna na razie ma HDMI którym idzie nie tylko obraz ale również dźwięk 7.1 prosto do wzmacniacza i kolumn (karta dekoduje Dolby Digital i DTS!!!!!, niestety nie DD HD i DTS Master).

Ponadto jest bardzo dobra jako sprzęt do gier (jezeli ktoś lubi grać na PC-cie).
Jestem calkiem pewien, ze moja karta (HD3870) tak samo moze przesylac rowniez audio przez HDMI. Z tego co pamietam to nawet poprzednia generacja (HD2x00) miala juz taka możliwość.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przydałby się post kogoś kto te możliwości wypróbował w praktyce.
AMD/ATI chwali się tą możliwością, producenci kart też, ale z tego co szperałem to chyba wszyscy używają gniazd DVI i dodają przejściówki DVI-HDMI.
A teoria mówi że przez DVI nie wyprowadzisz dźwięku, ten standard przewiduje tylko transmisję sygnału video.
Albo coś kręcą, albo może DVI (i przejściówki DVI-HDMI) na tych kartach nie są standardowe i dźwięk jednak wychodzi przez DVI.
Zamieszanie.
:eek:k:
 

dread

New member
Bez reklam
Sa i tez karty z hdmi na sledziu.
Przez przejsciowke dvi-hdmi tez leci dzwiek, tak przynajmniej pisza zagraniczne serwisy.
Podobno tez 4850 w polaczeniu z powerdv8 ultra (ma wyjsc w tym miesiaciu, a moze i juz wyszedl) moze przepuscic sciezke DTS-HD MA do amplitunera jako LPCM 7.1. Czyli dokladnie tak jak to robi Playstation 3.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
dread napisał:
Sa i tez karty z hdmi na sledziu.
Przez przejsciowke dvi-hdmi tez leci dzwiek, tak przynajmniej pisza zagraniczne serwisy.
Podobno tez 4850 w polaczeniu z powerdv8 ultra (ma wyjsc w tym miesiaciu, a moze i juz wyszedl) moze przepuscic sciezke DTS-HD MA do amplitunera jako LPCM 7.1. Czyli dokladnie tak jak to robi Playstation 3.
A który pin w DVI służy do przesyłania dźwięku? :)

Nie, DVI nie może przesyłać dźwięku.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Cholera wie, może to DVI nie jest jednak standardowe ino zakombinowane jakieś?

Podobno ostatnio producenci kart wycofują się z HDMI na rzecz DVI, może chodzi o opłaty licencyjne?

Oczywiście karty z HDMI też są. Te kilka sztuk 4850, które znalazłem przez google miały tylko DVI.

>> Tidus

Może tu nie chodzi o piny, bo to cyfrowa magistrala, i całość transmisji idzie tymi samymi pinami.

Coś mi świta, że cyfrowe DVI są dwóch rodzajów, ten drugi to Dual channel czy jakoś tak, ma więcej pinów do transmisji od zwykłego, i może to jest wykorzystywane do kombinacji z dźwiękiem.

Gdybanie. Gdzie jest praktyk?! ;)

//edit

DVI-D single link
DVI-D dual link
Tak to się zwie.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Piszemy o 4850. Nie wiem, moze te ich zlacze jest jakies magiczne ;) ale przez ich przejsciowke dvi-hdmi leci i dzwiek i obraz. Czeknij avsforum :)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
A ja głupi myślałem, że DVI to standard przesyłu danych video. Bo tak niby nazwa wskazuje, nie?

Zaraz rzucę okiem, bo to mi się wydaje wprost nieprawdopodobne.
 
Do góry