Sceny wyrywające kapcie z nóg...

Meloman69

New member
Bez reklam
Jakie macie ulubione sceny, które chętnie pokazujecie znajomym. Które po prostu zapierają dech w piersiach - jednym słowem wyrywają kapcie z nóg, szczęka opada itd...
W moim odczucie (pierwsza trójka, kolejność dowolna).
1. Judie Foster w "The brave one" - nocna scena na balkonie. Fenomenalna wręcz głębia.
2. The Contract - końcowe nocne sceny w lesie. Fenomenalna wręcz głębia.
3. Harry Porter i Zakon Feliksa- scena egzaminu z wahadłem. Fenomenalna wręcz głębia.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ja tam zawsze do screenshotowej wojny jestem gotowy, ale to temat Melomana więc niech on decyduje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dread

New member
Bez reklam
Od screenshotow chyba mamy juz osobny topic.

Proponowalbym podawac tez w miare mozliwosci namiary na scene, o ktora chodzi.

Znajomym pokazujac demonstracje sprzetu nie skupiam sie jedynie na obrazie, ale rowniez na dzwieku - dopiero polaczenie tych dwoch rzeczy sprawia pelen odjazd ;)
Na dzien dzisiejszy zwykle sa to glownie Apocalypto, Ratatouille, Beowulf oraz Piraci z Karaibow.
Kilka scen:

Apocalypto - wiele ciekawych scen, najczesciej pokazuje atak na wioske (poczatek sceny - 24:52), wejscie do miasta (1:01:50) oraz scena przed zlozeniem niewolnikow w ofierze (1:11:46).

Ratatouille - wlasciwie calosc to jest jedna wielka demonstracja obrazu, ale zawsze zaczynam od sceny z babcia z shotgunem (09:23) :)

Beowulf - spore wyzwanie jesli chodzi o poziom detali w ciemnych scenach oraz sama czern, np. poczatkowa scena z Grendelem - (07:08)
 

Deimos

Banned
No ja pamiętam jak przyjechali kupcy po mojego Denona.
Odpaliłem początkową scene z ostatniego Bonda jak goni tego "mahometa" po tym dźwigu itd.
Oczywiście poszło to poprzez dwa subwoofery i gościom szczęki opadły.
No i dzięki temu skasowałem za sprzęt więcej niż się spodziewałem:D
 

Meloman69

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
Meloman69; moze wartaloby wklejac tu jednak zdjecia na wzor SCREENSHOT WAR !!! :)?

Szkopuł w tym, że tego nie oddadzą żadne zdjęcia. Tu nie chodzi o kontrast czy głębię kolorów, ale niesssamowite wprost rodzielenie planów. Ma się wrażenie wręcz fizycznego obcowania z obrazem, który wylewa się poza granice ekranu. Można to porównać wyłącznie do tego co widać w IMAX 3D, przy czym oczywiście w tym kinie jest to zdecydowanie na większą skalę.
Ratatuj wygląda świetnie, lecz w mojej ocenie pod względem jakości obrazu (lepsza głębia) wypada tutaj Bee movie.
Beowulf rzeczywiście to kapitalny materiał do testowania ciemny scen. Ale końcowa bitwa ze smokiem również wygląda odjazdowo.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
wyłącznie pliki mkv - od 720p do 1080p.
Np. The Brave one "tylko" 720p...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomek67

New member
Dla mnie jeśli chodzi o kolory to HOUSE OF FLYING DAGGERS,
na początku jest kilka scen w pomieszczeniach.
Chińskie stroje są po prostu bajeczne.Film na Blue Rayu.
A tak ogólne wrażenia to dla mnie jednak wciąż "Władca pierścieni".
Wprawdzie tylko DVD, ale wiele scen jest dla mnie nie do pokonania.
Głównie bitwy. Na dużym ekranie robią niesamowite wrażenie.
Podobno Blue Raya w tym roku jeszcze nie będzie.
 

daszko87

New member
Bardzo bym chcial zobaczyc scene,
gdy Leonidas wybiega przed swoich spartan i zaczyna siekac samemu przeciwnikow (jedna z wielu scen walki w "300", ta w ktorej odcina jednemu z nich noge w kolanie, wyrzucajac go w powietrze od impetu uderzenia:D:D).

W kinie film wywarl na mnie ogromne wrazenie - ciarki na plecach :D,
pozycja ogladania lokcie na kolanach, glowa oparta na rekach,
szczeka luzno ku dolowi:D
Ciekawe jak to bedzie sie prezentowac przez np. w500 :hmm::D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Scena z filmu Curse of the golden flower (bd rip mkv 720p) w której tysiące żołnierzy (rycerzy?) nawala się na dziedzińcu pałacu.Absolutna rewelacja.Polecam wszystkim ogólnie ten film.

Piraci z karaibów: Klątwa umarlaka i scena na wyspie w której kanibale próbują zgrillować Sparrowa nad ogniskiem i wszystko co się dzieje potem.

Piąty element:pościg taksówkami

Jakieś dwadzieścia scen z filmu Jestem legendą
Film Shootem up i scena w której Clive Owen trzymając na rękach (joysticku?) Monicę Belucci rozwala kilku ziomków z pistoletu.

Scenka ze skorpionem na pustyni w filmie transformers i na końcu w centrum miasta w której nawalają się wszyscy ze wszystkimi
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Baraka - kolejny kandydat na plytke demo.
Praktycznie przez caly czas trwania filmu musialem zbierac szczeke z podlogi. Wizualnie wysoki, rowny poziom od pierwszego ujecia do samego konca. Ciezko sie do czegokolwiek doczepic - chlopaki z avsforum pisza o widocznym wyostrzeniu krawedzi w niektorych scenach, ale to chyba analizujac material pod lupa i to taka wielgachna ;)
Dzwiekowo tez nie najgorzej - DTS HD-MA 24bit ze srednim bitrate blisko 9000kbps.

Tutaj jest pare screenow z wydania blu-ray.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
może film nie wyrywa kapci ze stóp, ale jakość ma naprawde obłędną, Burn.After.Reading 2008 , oglądałem rip 720p BluRay DBO [to dobry encoder]
obraz ultra ostry, wszelkie włosy zmarszczki niesamowicie wyraźne, mało kiedy spotyka sie takie filmy.
choć sam film tematycznie do kitu.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam wersję 1080p Eureki i potwierdzam że jakość jest git. Tropic Thunder i pierwsza scena (parodia słynnej sceny z Plutonu). Jeśli chodzi o wizualia to polecam obczaić film Death Race...jest więcej niż dobrze.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Fanek
Ja bym nie skreślał tak od razu ostatniego filmu braci Coen. Na pierwszy rzut oka to głupia komedyjka, ale jednak to inteligentna gra z widzem.
Co do jakości - mimo, że oglądałem 1080p to, ani ostrość, ani kontrast nie są szczytowe. Powiedziałbym, że ciut powyżej średniej.
 

matias2004

New member
Rock`n`rolla i burn after reading to dwa lepsiejsze filmy mijajacego roku ," temaycznie " jak to napisal przedmowca.Najlepsza rola Brada Pitta od johny suede`a.
W sumie to miedzy innymi przez ten film i rowniez przez mamma mia kupilem projektor.
Bylo to tak ze pojechalem sobie do kina 1 dzien po premierze burn after reading , a tu suprise , na wszystkich salach graja 007 , a na jednej mamma mia a wspomnianego wczesniej juz nie bo nie kasowy.Wkurzylem sie zdeczko (wczesniej juz cos podejrzewalem przykrego , bo na parkingu same suvy staly) , powiedzialem ok , pojde na mamma mia .Wytrzymalem 25 minut z czego 20 min to reklamy i malo co nie rzygnalem , na poczatku filmu myslalem ze to zart jakis ale nie , wtedy to zdecydowalismy ja i moja malzonka ze nie pojdziemy juz wiecej do kina , i ogladniemy sobie burn after ... w domu jak wyjdzie na dvd/blu ray.W drodze do domu narodzil sie pomysl projektora wlasnie.Pozatym w kinie jest za glosno , slaba jakosc dzwieku za duzo reklam , rażąco duze gaże aktorów , reklamy trwajace 30 minut , nieznosni ludzie ,gadajacy , mlaskajacy i wogule wszystko to zachecajace do piractwa .
Jakosc projekcji domowej jest superowa , repertuar bogatszy , popcorn tanszy.
 

maxkien

New member
Absolutnie się zgadzam z kolegą matiasem... To równierz był jeden z powodów dla którego zdecydowałem się na proja... W kinie jest absolutnie za głośno, chyba chodzi po prostu o ogłupienie i ogłszenie gawiedzi.....Ja osobiście oglądam mnóstwo starego kina, które ciężko znaleźć w repertuarze kin...a pozatym komentarze ludzi są po prostu nie do strawienia....ile to razy napsułem sobie nerwów uciszając..prosząc, o nie gadanie....basta koniec!! mam w domu kino niech się pocałują w du....!!!!!!
 

ewasz57

New member
Baraka - potwierdzam. Super jakość video z Blueraya. Sam film też wart oglądnięcia. Niektóre zestawienia, choćby "metro - kurczaki" -mistrzostwo. Kto widział, ten wie.

Koncert Celine Dion z Las Vegas - perfekcyjne zdjęcia zarówno koncertu jak i materiałów dodatkowych. Nawet dla tych co nie przepadają za taką muzyką będzie to film o tym jak się robi wspaniałe przedstawienie.
Pokazuję znajomym fragmenty - kopary opadają.

Animowane Bee Movie - Tylko trailera z PS Store widziałem, ale jakość bezbłędna.
 
Do góry