Komputer do w500 a rozmiar obrazu

Gorheru

New member
Witam wszytkich.
Kupiłem sobie Benq w500 i jestem przeszczęśliwy. Tylko nie mogę rozwiązać jednego problemu. Mianowicie po podłączeniu projektora do komputera przez kabel d-sub i włączeniu klonowania w opcjach karty (Geforce 7600GT) obraz nie mieści się w całości na projektorze. ucięta jest prawa strona tak na szerokość systemowego zegarka i dół na pół paska zadań. Mam ustawione 1280x720 60Hz. Dopiero gdy przestawię go na rozdzielczość natywną monitora , czyli 1600x1050 to jest wszystko widoczne. Ale znowu nie jest to natywna rozdzielczość projektora i nie wszystko już się da odczytać.
Czy miał ktoś podobne doświadczenia?
 

tomek67

New member
Gorheru napisał:
Mianowicie po podłączeniu projektora do komputera przez kabel d-sub i włączeniu klonowania w opcjach karty (Geforce 7600GT) obraz nie mieści się w całości na projektorze. ucięta jest prawa strona tak na szerokość systemowego zegarka i dół na pół paska zadań. Mam ustawione 1280x720 60Hz. Dopiero gdy przestawię go na rozdzielczość natywną monitora , czyli 1600x1050 to jest wszystko widoczne.
Miałem cos podobnego na Epsonie.
Poprawiałem ręcznie w zakładce z synchronizacją.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A może lepiej ustawić w sterowniku NVidii "Tryb zwielokrotniony (DualView)" zamiast klonowania? Ja używam tego trybu jeśli laptop służy jako źródło filmów. Na ekranie lapsa mam pulpit i okno odtwarzacza a na dodatkowym wyświetlaczu (TV lub monitor) wyświetlany jest jedynie film. Oczywiście, jeśli projektor ma być także nieco większym monitorem, to musi być klonowanie... Tak czy siak popstrykaj w Display menu - PC & Component YPbPr Tuning w projektorze...
 

Bambolo82

Banned
Też mam Benq w500 podłączonego przez d-sub do laptopa z kartą graficzną GeForce Go 7400. Też miałem takie objawy (obcięty trochę pulpit z prawej strony na obrazie z projektora). Pomogło "popstrykanie tego i owego" w sterownikach GeForce'a na laptopie i w menu w500. Udało mi się po 5 min. "na chybił trafił", dlatego niestety nie potrafię Ci dokładnie wskazać co konkretnie przełączyłem.

Mam ustawienie "klonowanie" obrazu w sterownikach karty graficznej. To co pisze Wiatrak (Tryb zwielokrotniony - Dualview) jakoś nie chce u mnie poprawnie działać z projektorem (z TV faktycznie działa jak napisał Wiatrak). No szkoda, bo "tryb zwielokrotniony Dualview" jest wygodniejszy od "klonowania" (w "trybie zwielokrotnionym - dualview" można sobie pracować na pulpicie Windows i jednocześnie oglądać na drugim wyświetlaczu pełnoekranowy film).

Musi Ci zadziałać i pokazać cały pulpit. Będzie OK. :cool:
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Gorheru napisał:
Witam wszytkich.
Kupiłem sobie Benq w500 i jestem przeszczęśliwy. Tylko nie mogę rozwiązać jednego problemu. Mianowicie po podłączeniu projektora do komputera przez kabel d-sub i włączeniu klonowania w opcjach karty (Geforce 7600GT) obraz nie mieści się w całości na projektorze. ucięta jest prawa strona tak na szerokość systemowego zegarka i dół na pół paska zadań. Mam ustawione 1280x720 60Hz. Dopiero gdy przestawię go na rozdzielczość natywną monitora , czyli 1600x1050 to jest wszystko widoczne. Ale znowu nie jest to natywna rozdzielczość projektora i nie wszystko już się da odczytać.
Czy miał ktoś podobne doświadczenia?

A próbowałeś regulować overscan w projektorze?
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
A próbowałeś regulować overscan w projektorze?
Tak, spróbuj też ustawień "overscan" w menu w500 i w sterach GeForce'a.
Akurat miałem dokładanie taki sam problem jak ty i jakoś "popstrykanie" szczęśliwie pomogło w 5 min.

Czy komuś z Was udało się ustawić, tak żeby projektor i laptop (komputer) działały w "trybie zwielokrotnionym dualview", najlepiej jednocześnie z dwoma różnymi rozdzielczościami (1280x800 dla ekranu komputera i 1280x720 dla projektora)???

Ktoś kiedyś tu napisał że mu tak działa, ale pod Linuxem. Czy w Windows też to jest możliwe?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dokładnie do pstrykania w W500 są dwa parametry, jeśli chodzi o współpracę z PC (blaszanym lub podołkowym).
H. Size i Phase (w wymienionym wcześniej menu).
Też pomyślałem o overscanie, ale wydaje mi się że ten dotyczy tylko źródeł video, nie PC. Ale może w Benq'u jest inaczej...

Dualview używałem nieraz, z różnymi monitorami o różnych rozdzielczościach (nigdy z projektorem) i po odpowiednim ustawieniu parametrów drugiego wyświetlacza w NVidii było dobrze.
 

dj_cube

New member
komputer+ w500

Ja posiadam laptopa z karta graficzna GF7600GO - jedynym rozwiązaniem jest DualView - klonowanie ekranów nic nie daje - albo na jednym jest za duża rozdzielczość albo na drugim za mała ;)
Pulpit jest wyświetlany na monitorze głównym (1) - czyli laptopowym (1280x800), a ekran dodatkowy (2) czyli rzutnik (który de facto system identyfikuje sam jako W500) należało trochę ustawić inaczej - tzn w moim przypadku dodać jedną rozdzielczość czyli natywną rzutnika. Po takim ustawieniu nigdzie nic nie obcina, nie naciąga - jest piękne HD Ready, co widać na filmach przystosowanych do HD Ready - zajmują dokładnie cały ekran :)
 

Gorheru

New member
Witam,

Pomogły wasze porady, wybrałem funkcję "automatycznie" w menu projektora "ustawienia" - "ustawienia 'coś tam' i PC". Obraz poskakał i się ładnie dostosował do rozmiaru. Teraz wszystko jest cacy.

Pozdrawiam
 
Do góry