podłączenie laptopa do projektora

glk44

New member
Nie mogę nigdzie znaleźć kabelka lub przejściówki.
Potrzebuję połączyć laptopa do benQ w500, w lapie mam pin 15 w projektorze wiadomo hdmi.
Wszędzie spotykam kable albo przejściówki z dziwnymi wtykami od strony laptopa.
Da się to jakoś złożyć?

Wielkie dzięki za pomoc.

Mały edit...
Przeglądnąłem troszke internet i mam jeszcze jedno pytanie, które może wszystko wyjaśnić:
Czy łącząc laptopa z projektorem przez zwykły kabel 15pin mogę uzyskać zadowalającą jakość obrazu z filmów 720p matroska?
Jeśli tak to spraw rozwiązana.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
glk44 napisał:
Mały edit...
Przeglądnąłem troszke internet i mam jeszcze jedno pytanie, które może wszystko wyjaśnić:
Czy łącząc laptopa z projektorem przez zwykły kabel 15pin mogę uzyskać zadowalającą jakość obrazu z filmów 720p matroska?
Jeśli tak to spraw rozwiązana.
Można uzyskać ok jakość.
W alptopie nie mam HDMi i też podłączam przez D-Sub.
 

Bambolo82

Banned
Też mam projektor Benq w500 i laptopa bez wyjścia cyfrowego HDMI (mój laptop ma tylko wyjścia analogowe s-video i VGA d-sub 15pin żeńskie). Połączyłem zatem te sprzęty poprzez 5-cio metrowy kabel VGA męski d-sub 15pin. Za kabel dałem ok. 40 zł. Mój kabel jest gruby, dość dobrze izolowany i ma tłumiki ferrytowe przy obu końcówkach. Jakość obrazu i rozdzielczość HD są u mnie OK z takiego połączenia. Jedyne zakłócenia obrazie projekcyjnym (delikatniutkie fale), które zauważyłem pojawiają się jak podłącze jednocześnie coś do portu USB w laptopie (np. zewnętrzny komputerowy tuner tv pod USB).

Zbyt taniego, cienkiego i długiego kabla VGA d-sub bez tłumików ferrytowych bym nie brał, bo to analogowe połączenie i dlatego mogą być zakłócenia w obrazie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry