Co kupic?

gummo

New member
Witam

Obecnie uzytkuje tv tylnoprojekcyjny Sagem HD45. Jestem w 100% zadowolony z jakosci obrazu. Jednak apetyt rosnie w miare jedzenia i rozgladam sie za czyms wiekszym. W gre wchodzi tv tylnoprojekcyjny 56" albo projektor Benq W500 (+32-36" crt tv). Nie planuje wiekszego ekranu niz 60-65". Ogladam glownie DVD i DivX. Czy projektor bedzie dla mnie dobrym rozwiazaniem czy nie zawracac sobie glowy (projektor wymaga spelnienia wymogow co do ustawienia oraz przyciemnienia pokoju jak i okresowego czyszczenia).

Projektor bedzie stal na przeciwko ekranu na dole malego stolika miedzy dwoma fotelami. Moze tak byc? (raczej nie mam mozliwosci podwieszenia pod sufit).

Dzieki za odp.
 

Bambolo82

Banned
Sam zauważyłeś: albo 100" i projektor z obowiązkowym zaciemnienie, albo 50" i TV.

Ze stolikiem i projektorem przy nogach może być ciężko. Może zabraknąć zakresu regulacji lens shift jeżeli kupiłbyś projektor LCD (DLP w ogóle nie ma takiej regulacji)
 

gummo

New member
Bralbym pod uwage tylko i wylacznie W500 z uwagi na lens shift.

Poczekam na dalsze odpowiedzi. Sledze forum od pewnego czasu i niektzorzy maja relatywnie maly ekran (ok. 60" - vide Paprykarz18) i sa zadowoleni.
 

Bambolo82

Banned
Sprawdź na stronie w500 zakres regulacji lens shift w pionie. Niestety w500 świeci raczej płasko przed siebie i te kilkadziesiąt % regulacji w pionie może być za mało, jeżeli postawisz projektor nisko przy ziemi.

Postaw projektor raczej na stolik a będzie OK.

Aha, pamiętaj że maksymalna regulacja w pionie redukuje do 0% regulację w poziomie!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Lokalizacja W500 między fotelami to takie se rozwiązanie.

Po pierwsze primo blisko uszu a niektórzy Benq'a uważją za małą farelkę.
Po drugie primo, cytuję tabelkę za "BENQ W500 projector_manual_3771.pdf":
dla 60" ekranu możesz zachować odległość projektor-ekran w zakresie 1,98...2,34 m a wysokość pomiędzy dołem ekranu a osią soczewek to od
-82 do 8 cm. Dla 70" to 2,31...2,77m i -96...9 cm.

Czyli jeśli postawisz projektor na wys. 0,5 m to ekran zaczyna się niemal od podłogi, bardzo niefajnie... Minimalna wysokość dla posadowienia projektora to jakieś 70...90 cm.

Zaciemnienie w domowym kinie przydaje dię niezależnie od źródła obrazu, ja mam TV 28" i nie odlądam filmów inaczej jak przy zasłoniętych zasłonach, a i to najlepiej po zmroku bo nie są superciemne. Dla takich warunków mam ustawione kontrast i jaskrawość, gdy jest jasno to obraz jest kicha mimo że to CRT.

Jeśli tv tylnoprojekcyjny ma panele lcd to też konieczne jest czyszczenie, ale tak jak w projektorze chodzi o filtry, jest to prosta sprawa. W Benq'u od spodu jest klapka mocowana na zatrzaski, klik klik i wyjmujesz.

Ja bym se nieco zawrócił głowę, za 3000 pln (projektor i ekran) to od 60" wzwyż nico nie znajdziesz.
 

paprykarz18

New member
gummo napisał:
Witam

Obecnie uzytkuje tv tylnoprojekcyjny Sagem HD45. Jestem w 100% zadowolony z jakosci obrazu. Jednak apetyt rosnie w miare jedzenia i rozgladam sie za czyms wiekszym. W gre wchodzi tv tylnoprojekcyjny 56" albo projektor Benq W500 (+32-36" crt tv). Nie planuje wiekszego ekranu niz 60-65". Ogladam glownie DVD i DivX. Czy projektor bedzie dla mnie dobrym rozwiazaniem czy nie zawracac sobie glowy (projektor wymaga spelnienia wymogow co do ustawienia oraz przyciemnienia pokoju jak i okresowego czyszczenia).

Projektor bedzie stal na przeciwko ekranu na dole malego stolika miedzy dwoma fotelami. Moze tak byc? (raczej nie mam mozliwosci podwieszenia pod sufit).

Dzieki za odp.


Jest druga strona medalu. BenQ rzucając 60" powali na łopatki każdy telewizor.
Sam korzystam z projektora w małym pomieszczeniu, on stoi na stoliku przy fotelu. Korzystam z korekcji trapezowej, ale to zupełnie w niczym nie przeszkadza.
Nie zapomnij tylko o grubych roletach na okna.
 

gummo

New member
Witam.

Przestudiowalem tabelke z instrukcji w500 i robi sie ciekawie:) Odleglosc od oczu do ekranu w moim przypadku wynosi lekko ponad 3m co daje 80" ekran. Hmmm to juz inna ranga imprezy niz 60":) i temat jeszcze bardziej wart przemyslenia ale jak zwykle pojawiaja sie jakies "ale". Za bardzo nie mam innego pomyslu na ustawienie projektora a nie chce wydac £600 projektor + ok. £200 ekran + rolety i nie byc zadowolonym. Do telewizora 56" doplacam £300-350 i innych problemow nie mam. Jednak jesli znajde firme ktora posiada w swojej ofercie W500 (w UK wcdale to nie jest takie proste) i bedzie oferowala mozliwosc zwrotu chyba sie pokusze.
 

gummo

New member
W firmach internetowych problemu z zakupem nie ma. Mi bardziej chodzilo o Pc World, Currys, Richer Sounds itp. Tam sa z regoly projektory firmy Optoma...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
gummo napisał:
........Projektor bedzie stal na przeciwko ekranu na dole malego stolika miedzy dwoma fotelami. Moze tak byc? (raczej nie mam mozliwosci podwieszenia pod sufit).......quote]

Coś mi ten stolik utkwił i nie pomyślałem o oczywistości...

Skoro sufit odpada to może jakiś regał albo półka na ścianie za plecami?
Szkoda by było zmarnować okazję na naprawdę duży ekran... :)
 

Bambolo82

Banned
U mnie instalacja Benq w500 wygląda tak: http://picasaweb.google.pl/proevo82/EkranWERSALMW210PIBenqW500ZdjeciaDziennne

jak widać: wąski płytki regał, na półce regału na wysokości ok 120 cm Benq w500 w odległości ok 3,5 m od ekranu 91". Regulacja lens shift ustawiona na maksa w poziomie (jak siedzę na sofie i oglądam to projektor mam za plecami, na lewo o 1,5 m od ucha i środku ekranu), w pionie jest idealna pozycja obrazu do oglądania z sofy.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu i frajdę to Benq w500 + ekran Wersal + rolety podgumowane z Castoramy (całość za ok. 2900 zł) kładzie na łopatki każdy telewizor za 20000 zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry