podłączenie polsatu z projektorem

kosaaro

New member
witam wszystkich
zakupiłem projektor Benq mp620c i chciałbym podłączyć go z polsatem (echostar DSB - 717), żeby oglądac mecze ME 2008 , nie wiem jakim kablem (15m) a do meczu otwarcia tylko 5 dni
prosze o pomoc
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
kosaaro napisał:
witam wszystkich
zakupiłem projektor Benq mp620c i chciałbym podłączyć go z polsatem (echostar DSB - 717), żeby oglądac mecze ME 2008 , nie wiem jakim kablem (15m) a do meczu otwarcia tylko 5 dni
prosze o pomoc
Przejściówką Scart -> chinche.
scart-comp.gif


Zółty chinch wpinasz do wejścia "video" w projektorze. A biały i czerwony do wzmacniacza dźwięku. Ewentualnie możesz wyprowadzić dźwięk cyfrowo bo ten model tunera ma takie wyjście.
scart-comp.gif
 

acton777

New member
Bez reklam
15 m takiego cuda, będzie problem...
Lepiej kup kabel koncentryczny + 2*F + 2*wtyki RCA + przejściówkę SCART-RCA i sam zrób kabel długości jakiej potrzebujesz ;)

Jak nie działa to znaczy, ze kabel walnięty- one często tak mają, moja wersja lepsza ( jeśli chodzi o obraz ;) , dzwięk najlepiej do jakiegoś innego sprzętu przez cinch podłącz)
 
Ostatnia edycja:

kosaaro

New member
próbowałem na innym kabel rca i tez nie działa nie wiem co jest (tv chodzi )(projektor z innym sprzętam przez rca też ) razem połączone nie !
 

acton777

New member
Bez reklam
Niemozliwe, te sprzęty są "głupie" i mają działać, tak jak my chcemy
Jeśli nie działają to znaczy, ze my coś schrzaniliśmy :twisted:
Opisz dokładnie jak podłączyłeś Echo z projektorem, znajdziemy błąd ;) ( jakie kable, ile RCA, jakie wyjścia itp.)
 
Ostatnia edycja:

kosaaro

New member
do polsatu dałem scart przejscówke na rca i podłączyłem jeden kabel zółty video do video w projektorze i nie działa !
 

kosaaro

New member
jutro to zakupie i podłącze narazie na krótkim kablu jak zadziała to przejde na długi
dzieki jutro napisze czy działa
 

bmw5

New member
Nie myśl o dobrym sygnale poprzez połączenie projektora z tunerem kablem composite, nie myl z component 3xRCA. Po drugie sygnał w kablu component leci po kablach 75 Ohm. Niektórzy podłączają przez pierwszy lepszy kabel i myślą, że zadziała. Najtaniej wyjdzie jak pójdziesz do sklepu elektronicznego, mają takie kable (takie same jak do podłączenia np subwoofera), sprzedadzą ci na metry i zarobią końcówki. Ewentualnie sam możesz kupić kabel np. antenowy ale wersja SAT 75 Ohm i zarobić sobie końcówki. Te kable są bardzo dobre jakościowo tylko tyle, że są trochę grube. Spory wybór jest na ww.w.dipol.com.pl Nie daj się zwieźć bełkotowi typu super kabel HIFI GOLD pozłacany za 500 zł. Taki kabel zadziała tak samo jak dobry kabel który kupisz o wiele taniej.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To prawda że najlepsza jakość będzie przy użyciu kabli komponent, ino co w Echostarze brak takiego wyjścia...
Tak więc wcześniejsze porady mają sens jeśli chodzi o szybkie podłączenie projektora przed EURO 2008...
W opisanej konfiguracji teoretycznie najlepszą jakość uzyskasz wykonując połączenie sygnałów RGB z eurozłącza Echostara z gniazdem D-Sub w projektorze i to używając dodatkowo adaptera SCART-VGA...
Problemem jest też odległość 15 metrów, obwody wyjściowe w eurozłączu mogą średnio radzić sobie z tak długim przewodem...

// i edit odnośnie do postu bmw5.

Pomysł z samoróbnym komponentem bardzo dobry (jak kupię projektor to sam tak zrobię), ale w żadnym wypadku nie nadają się przewody od np. subwoofera!!!!
Ten ostatni to pasmo akustyczne, do kilkudziesięciu kHz. Sygnał video wymaga tysiąc razy szerszego pasma, do kilkudiesięciu MHz, tak więc albo przewody do połączeń video albo sat-antenowe koncentryki...
 
Ostatnia edycja:
Do góry