Jaki projektor do duuuuzej sali

blomkoln

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie..

Przegladajac fora nie znalazlem niegdzie watku, jaki projektor nalepiej nadawalby sie do duzej sali ( 40x15 metrow ).
Projektor przede wszystkim bedzie uzywany ( chyba tylko wtedy ) gdy beda sie rozgrywac wieksze imprezy sportowe ( ME, MS, olimpiady, mecze reprezentacji ).

Jest to sala jednostki OSP wiec o calkowitym zaciemnieniu mozemy tylko pomazyc, wprawdzie sa zaslony ktore cos swiatla zatrzymaja ale wiadomo nigdy w srodku nie bedzie ciemno jak w nocy, a imprezy czasami sa rozgrywane popoludniami, wykonczenie scian i sufitu jest drewno w ciemnym kolorze.

Srednio na kazdym "seansie" bedzie ok 50 ludzi to nie ma sie co martwic ze krzesla bada rozstawione od samego okranu przez cala dlugosc sali..

Duzo dobrych opinie zbiera Benq W500 tylko zastanawia mnie jak bedzie sie prezentowal przy niecalkowitym zaciemnieniu??

Moze doradzicie mi jakis inny projektor do prezentacji, bo w/w W500 przeznaczony jest do kina domowego..

Jesli to mozliwe to powiedzcie jaki ekran nadawalby sie najlpiej.

kasa jaka moge przeznaczyc to maks 2,5 tys zl. ( wiem wiem nie jest to duzo i zdaje sobie z tego sprawe)

dzieki serdeczne za jakakolwiek odpowiedz, bo cos musze kupic a ME sa tuz tuz.
 

Bambolo82

Banned
W grę wchodzi tylko jakiś projektor do prezentacji. Benq W500 i każdy inny projektor do kina domowego absolutnie się nie nadają się do projekcji w niezaciemnionych lub słabo zaciemnionych pomieszczeniach.

Niestety nie mam doświadczenia z projektorami do prezentacji, dlatego nie jestem w stanie konkretnie żadnego z nich Ci doradzić.

Z ekranem poszukaj w sieci lub na allegro, tylko uważaj bo w Polsce wielu handlarzy chętnie wciśnie Ci byle "markową" szmatkę za 1000 zł.

Ja kupiłem tutaj http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php i jak się przekonałem, dobry ekran można mieć już za 400 zł, a na allegro czasami jeszcze taniej.

Euro2008 tuż, tuż. Ustawienie wszystkiego z ekranem (zamówienie, oczekiwanie na realizację i przesyłkę itd.) zajmie Ci parę ładnych dni, więc to naprawdę ostatni dzwonek, że zdążyć na mecz Polska-Niemcy 8 czerwca!
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
blomkoln napisał:
Witam wszystkich bardzo serdecznie..

Przegladajac fora nie znalazlem niegdzie watku, jaki projektor nalepiej nadawalby sie do duzej sali ( 40x15 metrow ).
Projektor przede wszystkim bedzie uzywany ( chyba tylko wtedy ) gdy beda sie rozgrywac wieksze imprezy sportowe ( ME, MS, olimpiady, mecze reprezentacji ).

Jest to sala jednostki OSP wiec o calkowitym zaciemnieniu mozemy tylko pomazyc, wprawdzie sa zaslony ktore cos swiatla zatrzymaja ale wiadomo nigdy w srodku nie bedzie ciemno jak w nocy, a imprezy czasami sa rozgrywane popoludniami, wykonczenie scian i sufitu jest drewno w ciemnym kolorze.

Srednio na kazdym "seansie" bedzie ok 50 ludzi to nie ma sie co martwic ze krzesla bada rozstawione od samego okranu przez cala dlugosc sali..

Duzo dobrych opinie zbiera Benq W500 tylko zastanawia mnie jak bedzie sie prezentowal przy niecalkowitym zaciemnieniu??

Moze doradzicie mi jakis inny projektor do prezentacji, bo w/w W500 przeznaczony jest do kina domowego..

Jesli to mozliwe to powiedzcie jaki ekran nadawalby sie najlpiej.

kasa jaka moge przeznaczyc to maks 2,5 tys zl. ( wiem wiem nie jest to duzo i zdaje sobie z tego sprawe)

dzieki serdeczne za jakakolwiek odpowiedz, bo cos musze kupic a ME sa tuz tuz.

He. O ile dobrze zrozumiałem potrzebujesz projektora do prezentacji, który oświetli 300" albo i większy ekran... Takie maszyny kosztują 100 tys. zł :p
Za 3k zł dostaniesz jeden z najtańszych projektorów do prezentacji, który poradzi sobie w miarę dobrze z ekranem góra 100-150".
 

blomkoln

New member
obraz 100" wystarczy, nie bedzie tam az tyle ludzi a 100" to przekatna ponad 250 cm..

wiem ze 3 tys to nie duzo jednak naprawde zalezy mi zeby cos kupic (oczywiscie nie byle co ) i jakos w gronie znajomych i kolegow wspolnie ogladac mecze.
 

tomek67

New member
blomkoln napisał:
obraz 100" wystarczy, nie bedzie tam az tyle ludzi a 100" to przekatna ponad 250 cm..
wiem ze 3 tys to nie duzo jednak naprawde zalezy mi zeby cos kupic (oczywiscie nie byle co ) i jakos w gronie znajomych i kolegow wspolnie ogladac mecze.
Epson EMP-TW680 jest podobno jaśniejszy jak Benq,
ale jest ciut droższy.
100 cali powinien bez problemu wytrzymać,
tylko w tej sekcji sali gdzie będziesz miał ekran,
spróbuj jakoś dodatkowo zasłonić okna,
żaluzje, dodatkowe rolety czy coś w tym stylu.
Jak będzie zbyt jasno to nic z tego nie będzie.
 

projektor

New member
projektor do dużej sali

Epson EMP-TW680 to nie jest dobry wybór do takiego akurat zastosowania. Ma lampę o jasności 1600 ANSI, a to może być za mało. Poza tym w 2,500 PLN się z nim nie zmieścisz.
W tej kwocie wybierz projektor XGA (1024x768),lampa minimum 2000 ANSI. Ze sprawdzwonych modeli polecam EPSON-a EMP-X5, 2200 ANSI, XGA, LCD. Na te warunki na pewno się sprawdzi. Do 2500,00 zmieścisz się z ekranem.
 

projektor

New member
projektor do dużej sali

Epson EMP-TW680 to nie jest dobry wybór do takiego akurat zastosowania. Ma lampę o jasności 1600 ANSI, a to może być za mało. Poza tym w 2,500 PLN się z nim nie zmieścisz.
W tej kwocie wybierz projektor XGA (1024x768),lampa minimum 2000 ANSI. Ze sprawdzwonych modeli polecam EPSON-a EMP-X5, 2200 ANSI, XGA, LCD. Na te warunki na pewno się sprawdzi. Do 2500,00 zmieścisz się z ekranem.
 

paprykarz18

New member
projektor napisał:
Epson EMP-TW680 to nie jest dobry wybór do takiego akurat zastosowania. Ma lampę o jasności 1600 ANSI, a to może być za mało. Poza tym w 2,500 PLN się z nim nie zmieścisz.
W tej kwocie wybierz projektor XGA (1024x768),lampa minimum 2000 ANSI. Ze sprawdzwonych modeli polecam EPSON-a EMP-X5, 2200 ANSI, XGA, LCD. Na te warunki na pewno się sprawdzi. Do 2500,00 zmieścisz się z ekranem.

Ja bym dodał, że Epson X5 wydaje mi się również za ciemny. Potrzeba coś jeszcze mocniej świecącego.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Benq SP820 - 4000 ANSI Lumen da radę w każdej sali prezentacyjnej i nie zbankrutujesz przy wymianie lampy.
 

projektor

New member
Tidus1024 napisał:
Benq SP820 - 4000 ANSI Lumen da radę w każdej sali prezentacyjnej i nie zbankrutujesz przy wymianie lampy.
o

Ok, ale ten Benq nie mieści się w zaplanowanym budżecie. Do 2500,00 PLN ciężko znaleźć coś dużej jasności. Ponadto jak producent poda w parametrach jasność np. 3000 ANSI, to wcale nie znaczy, że projektor tyle ma. Czasem projektor,który ma w parametrach mniejszą jasność, w rzeczywistości świeci lepiej od tego, który w parametrach ma mocniejszą.

Epson EMP-X5 nie ma jakoś super mocnej lampy, ale na te 2200 ANSI świeci bardzo dobrze. Jeśli sala nie jest nasłoneczniona, to myślę, że powinno być ok.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
projektor napisał:
o

Ok, ale ten Benq nie mieści się w zaplanowanym budżecie. Do 2500,00 PLN ciężko znaleźć coś dużej jasności. Ponadto jak producent poda w parametrach jasność np. 3000 ANSI, to wcale nie znaczy, że projektor tyle ma. Czasem projektor,który ma w parametrach mniejszą jasność, w rzeczywistości świeci lepiej od tego, który w parametrach ma mocniejszą.

Epson EMP-X5 nie ma jakoś super mocnej lampy, ale na te 2200 ANSI świeci bardzo dobrze. Jeśli sala nie jest nasłoneczniona, to myślę, że powinno być ok.
:hmm: To, że jasność na papierze, a jasność rzeczywista to dwie różne bajki to oczywista oczywistość. Ale Benq słynie z dobrych mocny lamp, a SP720 to prawdziwa armata. SP720 jest trochę droższy, ale kolega zaoszczędzi na wymianie lampy i będzie miał projektor o klasę lepszy. Zarówno jeśli chodzi o kontrast, jak i jasność.
Z tego co rozumiem, rzecz będzie slużyć do oglądania ruchomego obrazu a nie danych w windowsie, więc kupowanie pj LCD tej klasy to czysty masochizm.
 
Ostatnia edycja:

projektor

New member
Tidus1024 napisał:
:hmm: To, że jasność na papierze, a jasność rzeczywista to dwie różne bajki to oczywista oczywistość. Ale Benq słynie z dobrych mocny lamp, a SP720 to prawdziwa armata. SP720 jest trochę droższy, ale kolega zaoszczędzi na wymianie lampy i będzie miał projektor o klasę lepszy. Zarówno jeśli chodzi o kontrast, jak i jasność.
Z tego co rozumiem, rzecz będzie slużyć do oglądania ruchomego obrazu a nie danych w windowsie, więc kupowanie pj LCD tej klasy to czysty masochizm.

Po pierwsze skąd masz takie informacje, że Benq słynie z dobrych, mocnych lamp, bo ja mam inne doświadczenia.

Po drugie jeśli na projektor wydaje się ok. 4000,00 PLN zamiast 2000,00 (jak planuje kolega blomkoln ), to można się spodziewać nieco lepszego projektora. Lampa do tego Benq to ok 850-900 PLN, do Epsona ok. 900,00. To taka kolosalna różnica?

Po trzecie nie przesadzaj z masochizmem przy wyborze LCD. Historie o przewadze DLP nad LCD przy ruchomych obrazach są bardzo przesadzone. A co powiesz o migotaniu obrazu i efektu tęczy przy DLP?
 

blomkoln

New member
dzieki chlopaki za burzliwa dystkusje.. jednak Benq SP820 jest troche za drogi jak dla mnie cena na skapcu najtaniej to 3,5 tys.. odpada niestety

szukalem jeszcze i znalazlem Benq MP622 ( jasnosc 2700 lum. kontrast 2000:1, rozdzielczosc 1024x768 ) co o tym myslicie??
moze ktos juz mial do czynienia z tym projektorem jesli tak to moze sie pochwali swoimi wrazeniami...
 
Do góry