Epson PowerLite Home Cinema 1080=old Epson TW1000?

mispaf

New member
Witam,
Czy Epson PowerLite Home Cinema 1080 to stary Epson TW1000?
Mam zamiar kupic w stanach a nie chce "zonka" popelnic ;-)
Meloman69 - odezwij sie:)

pawel
 

Deimos

Banned
Mnie się nie udało znaleźć żadnej różnicy między wersją amerykańską, a europejską. Tyle tylko, że Epson Polska honoruje gwarancje europejskie, amerykańskich niestety nie.
Ja też kombinowałem taki zakup przez znajomka mieszkającego u nas, ale mającego kumatego kolesia w USA. Kable Monstera wszystkie mi stamtąd ściągnął, ale z projektorem jakoś nie widzi sposobu , a chciałem JVC DLA-HD100... za niecałe 6000$
Co do tamtego sklepu to wyślij maila i Ci odpowiedzą, ale potem jak tu zaczną cło doliczć, to nie wiadomo ile wyjdzie, jedyna opcja to żeby ktoś stamtąd do nas jechał, ale czasem można się dogadać z tymi co sprowadzają auta z USA...
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
"ale z projektorem jakoś nie widzi sposobu " - why?

Mam kolezanke na miejscu i planujemy tak:

1. Zamowic projektor. Przesylka ze sklepu za darmo przy "ground shipping".
2. Nadac paczke na poczcie.
BARDZO WAZNE: Zadeklarowac na poczcie wartosc przesylki nie wiekszy niz $70 a w opisie wpisac "old kitchen devices" lub "old, useless electronics"
Chodzi o to by celnicy nie czepiali sie zawartosci.
Dobrze by bylo rowniez - jesli paczka bedzie "ladna" pomazac ja pisakiem, etc. Zeby nie rzucala sie w oczy:).

Co o tym sadzisz?
 

Deimos

Banned
Jest to jakiś pomysł, ale jak celnicy zajrzą do paczki? Chociaż spróbować warto. Daj znać jak już coś będzie jasne w tej sprawie...
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
> BARDZO WAZNE: Zadeklarowac na poczcie wartosc przesylki nie wiekszy niz > $70 a w opisie wpisac "old kitchen devices" lub "old, useless electronics"

Odradzam - no chyba, ze chcesz koniecznie zasponsorowac projektorek panu z poczty ;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
"ale z projektorem jakoś nie widzi sposobu " - why?

Mam kolezanke na miejscu i planujemy tak:

1. Zamowic projektor. Przesylka ze sklepu za darmo przy "ground shipping".
2. Nadac paczke na poczcie.
BARDZO WAZNE: Zadeklarowac na poczcie wartosc przesylki nie wiekszy niz $70 a w opisie wpisac "old kitchen devices" lub "old, useless electronics"
Chodzi o to by celnicy nie czepiali sie zawartosci.
Dobrze by bylo rowniez - jesli paczka bedzie "ladna" pomazac ja pisakiem, etc. Zeby nie rzucala sie w oczy:).

Co o tym sadzisz?
Po pierwsze wysyłając projektor bez ubezpieczenia z podaną wartością kilkudziesiąciu dolców zrzekasz się jakichkolwiek roszczeń w wypadku zaginięcia paczki. Po drugie celnicy to inteligentni ludzie, a paczki o określonej wadze są otwierane zawsze. Gdy zobaczą zadeklarowaną wartość kilkadziesiąt dolców a w środku nowy sprzęt, poproszą cię o dostarczenie wszystkich dowodów zakupu i od cła i Vatu się tak czy siak nie wywiniesz. Wygląd paczki nie ma znaczenia - no i wysyłając USPS taki sprzęt to trochę tak jakby zrzucić go z dachu i liczyć, że na dole będzie cały.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Po pierwsze wysyłając projektor bez ubezpieczenia z podaną wartością kilkudziesiąciu dolców zrzekasz się jakichkolwiek roszczeń w wypadku zaginięcia paczki. Po drugie celnicy to inteligentni ludzie, a paczki o określonej wadze są otwierane zawsze. Gdy zobaczą zadeklarowaną wartość kilkadziesiąt dolców a w środku nowy sprzęt, poproszą cię o dostarczenie wszystkich dowodów zakupu i od cła i Vatu się tak czy siak nie wywiniesz. Wygląd paczki nie ma znaczenia - no i wysyłając USPS taki sprzęt to trochę tak jakby zrzucić go z dachu i liczyć, że na dole będzie cały.

22% sumy kosztów przesyłki i rzeczywistych kosztów towaru. Cła chyba na projektory nie ma, ale mogę się mylić.
 

Deimos

Banned
Poniżej wklejam w całości bez przeróbek pewne zmagania gostka co ściągnął sprzęt z USA:

Witam
Wlasnie jestem po akcji sprowadzenia Playstation 3 i paru pierdół z USA, mówiąc szczerze droga przez mękę. Najlepiej to zrobić przez rodzinę w USA. Ja swojej siostrze wysłałem karte debetowa czyli nasza taka do bankomatu, ona wybierają tam pieniądze jest to najtańszy sposób wysłania kasy. Oplata to troszku wyższy kurs no i to co bank doliczy ok 2%, przy większych sumach naprawdę opląty nie sa wielkie. Paczka została wysłana przez Fedex po 2 dniach była w Polsce no i zaczęły sie schody. Trafiła do oclenia Fedex poinformował mnie o tym po 2 dniach, musiałem opisać co jest w paczce i ile to kosztuje. Clo na elekt. jest 0% ale naliczany jest podatek VAT 22%. Do ceny sprzętu naliczany jest koszt wysyłki i z tego dopiero naliczają VAT. Siostra wysłała sprzęt wyciągając z pudelek oryginalnych i do środka nie może trafić żaden rachunek. Napisała wartość paczki i po dużej zniżce bo ma znajomego w Fedexie co ma zniżki wysłała sprzęt koszt wysyłki 9kg paczki 129 $ po zniżkach. Paczka ubezpieczona na 200$, po 7 dniach dostałem rachunek za VAT i oplata za oclenie - 260 zl. Na moje szczecie sprzęt został uznany za używany bo mogło być znacznie gorzej. Wiec naprawdę 3ba sie zastanowić czy warto ja w paczce miałem troszku więcej sprzętu i do przodu bylem z 300 zl. Jedyny plus ze gry na PlayStation w USA sa przez pól. Najważniejsze zasady to:
- zero oryginalnych pudelek
- brak rachunków w środku
- wysyłką z prywatnego adresu a nie sklepu czy firmy
- isc w zaparte ze sprzęt jest używany i od rodziny
Mozna wysłać paczkę przez Polamer ale morska prawie wogole nie cla i napisać ze w środku sa piżamy ale jak zginie to pozostanie zmula. Fedex jest bezpieczny ale cla wszystko i nie ma przeproś.
Ciekawostka paczka w z drugiej strony USA po 2 dniach w Polsce, a w Polsce była 7 dni.
JEST TAM WIĘCEJ POMYSŁÓW:http://**********.com/index.php?showtopic=9982
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Dla mnie osobiscie bez sensu jest zabawa ze sprowadzaniem TW2000 z USA biorac pod uwage, ze za nasza zachodnia granica bez problemu kupisz go za 8k PLN razem z 3 letnia gwarancja na projektor i lampe.

Jak paczki nie ubezpieczysz i przesylka zaginie (a jest sporo osob ktore tylko czekaja na taka okazje) to zegnasz sie z cala kasa, a jak ubezpieczysz to masz pewny vat. Tylko rok gwarancji na projektor, a przy jakiejkolwiek usterce niemale koszta wysylki w obie strony. Naprawde warta jest ta cala zabawa dla potencjalnego zaoszczedzenia ~2 tysiakow ?
 

dread

New member
Bez reklam
Tutaj chocby masz za 2499eur (cena do negocjacji) razem z kalibracja do D65.

Jesli szukasz jeszcze ciekawszych ofert to na forum beisammen.de mozna napisac temat, ze interesuje cie tw2000 i prosisz o oferty, tylko troche ostroznosci od kogo sie kupuje... zeby to nie byla jakas firma krzak :)
Na owej stronie jest tez banner z podaniem o platynowa karte mediastar - ponoc tez daja bardzo dobre oferty cenowe, a przy tym nie zajmuja sie jedynie internetowa sprzedaza, ale rowniez maja sklepy w prawie kazdym wiekszym miescie w Niemczech, wiec sa raczej dosc wiarygodni...
 

czeczot

New member
w Polsce jak po negocjujesz po sklepach to dostaniesz za 10 000. Z ekranem firmowym 2m tydzień temu kupiłem za 10700 z przesyłką. wiec drożej niż w Niemczech o koło 1500 zł - różnica pewnie mniejsza bo zagraniczna przesyłka też trochę kosztuje. Za to kupujesz w sprawdzonym sklepie, płacisz przy odbiorze i masz pewność że jest z polską gwarancją.
 
Do góry