acer h5350

timonek

Member
Bez reklam
Witam mam pytanie odnosnie projektora acer h5350 jest to w tej chwili dosc tani projektor jak nie najtanszy o przeznaczeniu do kina domowego nie mialem jeszcze czasu zerknac czy jest cos lepszego w tej cenie lub niewiele wiekszej wiem ze jest w rozdzielczosci 1280 na 720. Ogolnie mowiac to o ten model zapytal sie mnie moj znajomy, mowil ze mozna go nabyc w cenie ponizej 2200zl a z ekranem zmiescil by sie do 3000zl. Wiec czy ktos widzial jak ten projektor dziala czy wogole wart jest zainteresowania sie jakiegokolwiek. Nie wiedzialem co odpowiedziec znajomemu wiec napisalem tutaj moze ktos go przy okazji ogladal widzial jak dziala itp jakie kolwiek informacje, bo ogolnie mowiac jak ktos ma nie wiele kasy to mozna by uznac ze moze nie byl by taki zly, ale narazie zobaczymy co inni o tym sadza.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Za około 3000 to wolałbym następujący zestaw.
Mitsubishi HC1100 mozna kupić teraz w Prono za 2805 zł
plus ekran Optomy za 275 zł na allegro.
To Mitsubishi ma już sporo pozytywnych opinii,
a ten Acer to spora niewiadomo.
Opis tego ekranu masz kilka wątków niżej.
W tej cenie są też projektory LCD.
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:
Za około 3000 to wolałbym następujący zestaw.
Mitsubishi HC1100 mozna kupić teraz w Prono za 2805 zł
plus ekran Optomy za 275 zł na allegro.
To Mitsubishi ma już sporo pozytywnych opinii,
a ten Acer to spora niewiadomo.
Opis tego ekranu masz kilka wątków niżej.
W tej cenie są też projektory LCD.

DLP kupować w ciemno? Ja bym się nie odważył.

Za 3 tys. można dostać BenQ W500 i kawał białej płachty, którą niektórzy nazywają ekranem.
 

Bambolo82

Banned
Nie skreślałbym tak od razu tego Acera, bo zawsze nowy model może ostro namieszać ceną albo jakością w szyku budżetowych projektorów do kina domowego. W świecie A/V nigdy nie wiadomo kiedy i z której strony przyjdzie nowy przełom...

Najlepiej będzie, jak poczekasz na jakieś recenzje w prasie lub w internecie. Zwłaszcza na tych opiniotwórczych stronach w języku angielskim:

http://www.projectorreviews.com/

http://www.projectorcentral.com/home.cfm

albo na tym międzynarodowym forum: http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=68

Z polskich stron polecam np. tutaj: http://twojepc.pl/ (mieli fajne recenzje Benq w500, Sanyo z5 oraz Epson tw-700; pomogli mi trafnie wybrać projektor; no i są po polsku!)

Kup na własne ryzyko albo poczekaj trochę na pierwsze solidne recenzje.

W wyniku pobieżnego przejrzenia Google natrafiłem tylko na krótkie notki marketingowe na temat marcowej premiery Acer h5350 (np. tu: http://www.film.gildia.pl/dvd/news/2008/03/acer-h5350 ), natomiast nie znalazłem żadnej recenzji.

Na razie trudno o jakąś solidną opinię na temat Acer h5350.

:mrgreen: Hej, zawsze TY możesz być pierwszym recenzentem (na naszym forum)!

PS. Sam posiadam projektor LCD Benq w500 i da się go oglądać w moich warunkach mieszkaniowych tylko dzięki Lens Shift. Acer h5350 to DLP więc Lens Shift nie posiada. Radzę Ci to uwzględnić i przemyśleć przed zakupem bo będzie kiszka z ustawieniem projektora... Dlatego też, kilkakrotnie już pisałem na tym forum, że budowa kina domowego na bazie projektora powinna się zacząć od pomierzenia odległości (warunków) w pokoju projekcyjnym, a dopiero potem należy przejść do wyboru projektora pod te konkretne pomierzone warunki. Różne projektory, mają różną zdolność adaptacji pod konkretne miejsce (korekcja trapezowa, zoom optyczny, chłodzenie, lens shift, throw ratio etc.). Zawsze łatwiej i taniej zmienić projektor niż mieszkanie z umeblowaniem (ewentualnie z małżonką ;)).

I co da Ci cena niższa o 500 zł, skoro może okazać się że pokój trzeba gruntownie przemeblować, kredens po kochanej cioci przeszkadza oglądać albo mieszkanie (pokój) jest za małe i brakuje np. 0,5 m, trochę zoomu albo lens shift aby uzyskać wymarzone 90" i namiastkę kina ???

Zwieńczeniem inwestycji (dopiero po zainstalowaniu projektora i próbnym rzucie obrazu na gołą ścianę) powinien być dobór odpowiedniej wielkości ekranu (najlepiej ramowego, od biedy "zwijanka").

Lepiej, nie łudzić się tysiącami lumenów i już na starcie pogodzić się z koniecznością zaciemnienia pomieszczenia (jeżeli w nim mieszkamy to sprawę załatwią rolety gumowane).

UPDATE: znalazłem 8 opinii użytkowników starszej amerykańskiej wersji Acera h5350 (na oko ta sama technologia DLP, troszeczkę gorsze "pudełkowe" parametry zadeklarowane przez producenta) - proszę bardzo tutaj: http://www.projectorcentral.com/Acer-PH530-user-reviews.htm
Generalnie Ci użytkownicy są oczarowani (jak to użytkownicy z reguły, no ale coś w tym ich zachwycie może jednak być).
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Witam chcialem od razu powtorzyc ze to moj znajomy chce go kupic i wlasnie ze ma to byc dlp a nie lcd.
Co do odpowiedzi tomka fakt do 3000 by sie zmiescil tylko ze myslal o jakims drozszym ekranie lepszym chyba ze ten za 200zl jest taki dobry to nie wiem czy by sie zdecydowal poniewaz doliczajac taka cene za ekran plus cena tego acera niecale 2200zl to by sie jeszcze zmiescil w 2500zl u nie go jest ograniczony budzet a jak jeszcze by mogl wydac mniej to bedzie znowu bardziej zadowolony :grin: .
Co do odpowiedzi bambolo dzieki za strone jest kwestia ze ja nie znam za dobrze jezyka i nie szukalem na innych stronach niz polskie. W sumie jak ten mitsubishi 1100 mialby byc lepszy od acera to zaproponuje go jeszcze ale pewnie na lcd sie nie zdecyduje bo juz mu proponowalem benq jako tanszy i epsona jako troche droszy, szkoda ze nie ma za wiele informacji na temat tego acrea , ale jak widac jest male zainteresowanie ta firma .
info do bambolo82 skrzynke mam juz wolna.
 
Ostatnia edycja:

trollu

New member
timonek napisał:
Witam mam pytanie odnosnie projektora acer h5350 jest to w tej chwili dosc tani projektor jak nie najtanszy o przeznaczeniu do kina domowego nie mialem jeszcze czasu zerknac czy jest cos lepszego w tej cenie lub niewiele wiekszej wiem ze jest w rozdzielczosci 1280 na 720. Ogolnie mowiac to o ten model zapytal sie mnie moj znajomy, mowil ze mozna go nabyc w cenie ponizej 2200zl a z ekranem zmiescil by sie do 3000zl. Wiec czy ktos widzial jak ten projektor dziala czy wogole wart jest zainteresowania sie jakiegokolwiek. Nie wiedzialem co odpowiedziec znajomemu wiec napisalem tutaj moze ktos go przy okazji ogladal widzial jak dziala itp jakie kolwiek informacje, bo ogolnie mowiac jak ktos ma nie wiele kasy to mozna by uznac ze moze nie byl by taki zly, ale narazie zobaczymy co inni o tym sadza.

Cześć
Mam H5350 od 2 tygodni. Kupiony głównie pod sport. Moje spostrzeżenia póki co:
- DLP super sprawdza się w sporcie, żadnego smużenia, skoków - duży plus
- Efekt tęczy, którego niektórzy się obawiają przy DLP - niczego nie dostrzegłem. Być może nowe "koło barwne" Acera redukuje zjawisko do poziomu dla mnie niedostrzegalnego
- Jest cichy, w trybie eko bardzo cichy - super duży plus
- Kolory - super duży plus
- DLP ładnie zmiękcza obraz - sprawia wrażenie kinowego (mam porównanie z kiloma projektorami LCD które miewałem w domu)
- Bardzo ładnie dobiera sobie wielkość obrazu / rozdzielczość (nie wymusza na siłę wyświetlania na pełnym ekranie) - nawet tvp daje się oglądać ;) (ale Euro 2008 będę oglądał na ARD)

Dostrzeżone niedociągnięcia
- Nie daje się ustawić trybu Eco jako domyślnego. Po wyłączeniu projektora ustawienie powraca do opcji standard (a może nie potrafię odnaleźć czegoś w menu lub potrzebna aktualizacja softu?)
- Brak "klawiatury" na projektorze - obsługa tylko z pilota (co prawda montowanego w obudowę, ale co jeśli pilocik wysiądzie?)

Inne uwagi:
Przed zakupem upewnij się, że masz odpowiednio duże pomieszczenie - kalkulator dla tego modelu jest dostępny na stronie acera
http://www.acer.pl/public/wr-resource/629676022/upload/E0Entity3/1/ProjectorCalculator.swf

Mam wrażenie, że przydałby się do niego szary ekran (ta część testów jeszcze przedemną) - na białym biel jest zbyt biała :)

Podsumowanie:
Za te pieniądze (w moim przypadku 2150pln w sklepie) bardzo dobry wybór

pozdrawiam
 

batalona

New member
@trollu dzieki za opinie, zastanawialem sie nad tym modelem szczegolnie pod wzgledem sportu, tez wole DLP od LCD.. [mam teraz lcd] w berlinie ten sprzet kosztuje 1800 pln [530 EUR] , gwarancja acera z tego co wyczytalem obowiazuje w polsce, teraz tylko go zamowic i ogladac mistrzostwa w hd :)
 

itl

New member
Hej,

Też zastanawiam się nad tym projektorem, ale w moim przypadku główne wykorzystanie to PS3. Czy ten sprzęt się do tego nadaje?

FullHD nie jest konieczne - mało która gra na prawdę to obsługuje. Natomiast mam dylemat - DLP czy LCD. W przypadku gier na PS3 występuje duży aliasing ("schodki" na krawędziach obiektów). Może właśnie "niedoskonałość" DLP w zakresie ostrości to zniweluje? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
itl
 

Bambolo82

Banned
No, ciekawe. Szkoda że nie znam ni w ząb niemieckiego, bo Acer ma niska cenę i chętnie bym poznał wynik rywalizacji z Mitsu HC1500
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Próbka możliwości google translate:

"Ale to, co widz może używać jako sportowych Beamer? Wiele zainteresowanych stron, jednostki w salonie chcesz używać możliwe bez silnego abzudunkeln. Wymagania są różne niż w zoptymalizowanej dla kina domowego wyrobu. Są to głównie światło wyjście, videotaugliche przetwarzanie sygnałów i niższą cenę, ponieważ większość chce na duży obraz sportu nie wydać majątku."

Hi hi... Hilfe!!! Nikto nie szwargota???

Już wiem jak wykonano tłumaczenie do uniwersalnego pilota 7 w 1 z Lidla za 29,99 (albo 39,99 nie pamiętam już) pln.... Automat z mandaryńskiego na angielski i z angielskiego na polski...

Za możliwość przeczyrania tej instrukcji warto wybulić nawet 150 pln...

:eek:k:
 

trollu

New member
Jest test Acera H5350 na stronie Chipa. Z niezrozumiałych powodów nie mogę wkleić linka... ale wystarczy w googlach wpisać "chip h5350 acer"

Może pomoże zainteresowanym. A Euro ucieka ucieka ....
 

markiok

New member
Witam,
mam ten projektorek Acera w domu, podłączony do niego jest na stałe PS3 gry w fullHD miodzio, jakby kto się zastanawiał czy jest dobry do tej konsoli to mówię wprost jest idealny:) odległość tak 5m od ekranu i jest ok.
P.S. filmy w BDRip (.mkv) - nie zauważalna różnica między orginalnymi Blue-Ray ( każdego zwali z nóg ten widok ) psiadam jeszcze jeden projektor Benq MP 612c ale tu nawet nie porówuje bo nie ma sensu:)

Pozdrawiam.
 

Woj.K

New member
projektor Acer H5350

Witam
Parę uwag na temat projektora. Ale po kolei.
Salkę "kina domowego" - pomieszczenie w piwnicy 4x6, robię od lutego. Kable wymieniałem dwa razy. Wiedza czerpana głównie z internetu, trochę matematyki i dwie wizyty w dedykowanym pomieszczeniu - sklepie - firmie robiącej instalacje i dobierającej sprzęt do "kina domowego". Uwaga pierwsza - jak sie ma pieniądze to tylko firma, dwa tygodnie i zrobione. Jak się ma ograniczony budżet to niestety. Pracy jest bardzo dużo. Ja wykonywałem od przerobienia instalacji elektrycznej, wkucia kabli do głośnikow, wykończenia ścian i sufitu - zostało mi jeszcze wykonanie zasłon i kotar :). Ale po zaczepieniu ekranu (szer. 240 cm) efekt niesamowity, prawie jak w kinie. Przez miesiąc miałem projektor lcd epsona. Od 36 godzin swiecenia lampy wisi Acer H5350. Sygnał z DVD skalowany do 720p (dedykowana rozdzielczość dla tego modelu projektora), z komputera max 1600 x 1200 !!!. Jakość obrazu przy odtwarzaniu filmów bardzo dobra, kolory wyraźne, soczyste i przyjemne dla oka (i pierwsza wada dla mnie za jasne, ale ekran jest biały - pewnie przy szarym będzie lepiej). Obraz z komputera w grach wymiata - trzeba zobaczyć!, filmy z dvix i inne formaty ok. Wyświetlane zdjęcia - dopiero przy takim przedstawieniu zdjęć z wakacji można zrobić na kimś wrażenie - kiedyś tak się oglądało slajdy. projektor bardzo cichy. Ogólnie na dzień dzisiejszy jest to mój najlepszy zakup do "kina domowego". Pewne jest, że drogie np. Optomy będa jeszcze lepiej wyświetlały obraz ale za różnice w cenie można kupić o parę klas lepsze nagłośnienie, szary, elektrycznie sterowany ekran, .... .
Jako pierwszy projektor jest dobry i w zupełności wystarczający aby znajomi zrobili duże oczy przy ogladaniu filmu.
Jeżeli ktoś miałby pytania chętnie odpowiem. wojtek_ku@o2.pl
pozdrawiam
 

seba672

New member
H5350

ja rowniez pomoge w razie pytan dotyczacych Acera H5350. Na scianie ekran 90" z laminatu WilsonArt Fashion Grey D381-60 na MDFce 12 z czarna ramą( jak dla mnie idealny !!! ) bez hotspotu i dodtakowego krycia ekranu ;-)

EKRAN bajka lepszego za taka kase nie idzie zrobic z niczego laminat koszt 40 brytyjskich ( 3,10 m x 1,35 m ) + klej + mdf + listwy na rame + farba na listwy

sprzet nowy kupiony( 12/10/2009 ) za 440 brytyjskich ( około 2100 po aktualnym kursie ) wiec taniej juz sie chyba nie da
 
Do góry