Jaki kabel lepszy do projektora hd

dider

New member
Jakim kablem podłączyć projektor fullhd z odbiornikiem hd na odległość 10m hodzi o obraz 1080p bo kupiłem kabel Hdmi VIVANCO i nanim nie odbiera a na 1.5m tym co był w komplecie idzie normalnie.
I teraz nie wiem czy to wina kabla czy długości a może lepszy jest component w takim wypadku oczywiście żeby nie było strat na obrazie
 

lobo77

Member
Graniczna dł. transmisji HDMI wynosi 15m.To albo wina kabla ale tez i interfejs HDMI może być dość kaprysny Czytałem że zdarza sie iż połączenie może sie zerwac albo w ogóle do niego nie dochodzi.Zeby mieć pewność trzeba kupić kabel z certfikatem choć i tanie chińskie moga działać i to na dł 10m tylko że to loteria moim zdaniem.Jesli urządzenia i kabel posiadają certyfikaty HDMI to kłopotów nie ma. Możesz i komponentem podłączyć teoretycznie 1080 p mozna nim przesłać jak jest w praktyce to nie wiem
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Lobo robisz zamieszanie, bo temat znasz tylko z teorii.
Vivanco robi przyzwoite kable, jednak wady samego kabla nie można wykluczyć. Ja kablem tej firmy o długości 15m podłączyłem projektor i wszystko działa, jednak konieczne było użycie wzmacniacza, gdyż pojawiły się zaniki obrazu, rzadko ale jednak.
Jeśli masz możliwość sprawdzenia kabla na innym sprzęcie to zrob to. Może jest po prostu uszkodzony. Może w przypadku twoich urzadzeń konieczne jest zastosowanie wzmacniacza sygnału już prz 10 metrach, ale ta opcja wydaje mi się mało prawdopodobna.
Co do componenta, to długośc 10m nie stanowi tu problemu. Oczywiście warto zainwestowac w dobre kable, bo sygnał moze stracić trochę na jakości.
 

dider

New member
Sprawdziłem ten kabel na innym sprzęcie i też nie chodził a więc chyba jest walnięty bo kupiłem taki zwykły za 50 i jest ok.
 
Do góry