projektor - wielkosc obrazu

tomasz_kozak

New member
witam
jestem mobilnym djem/karaoke, kupilem sobie projektor wlasnie do karaoke, z tym ze najtanszy model acera 1160, spoko mi wystarcza, ale jednak nie do konca. problem polega na wielkosci obrazu, mam ekran 150x120, ale czasami (w zaleznosci od pomieszczenia) musze sie ustawic 5m od ekranu lub 10m, no roznie to bywa i tu sie zaczynaja schody, bo nie mam regulacji wielkosci obrazu, z tego co mialem doczynienia z projektorami ta regulacja jezeli nawet juz jest, to tez nie jest duza, co zrobic zeby to jakos skorygowac ? moze jest jais soft/sterowniki ktorymi mozna zmieniac wielkosc obrazu, czasami potrzbuje duzy obraz z malej odleglosci, lub maly obraz z duzej odleglosci.
 

lobo77

Member
expertem nie jestem ale do regulacji wielkości obrazu słuzy zoom optyczny i myślę że tylko tak można wielkość obrazu regulowac
 

Bambolo82

Banned
Jest tak jak napisał przedmówca. Ale może można kupić jaki dodatkowy obiektyw albo konwerter optyki do tego projektora. Zadzwoń do producenta może takie coś oferują.
 

tomasz_kozak

New member
tak... to by bylo dobre, ale cena zabija, a moze ktos w polsce handluje tym jakos po taniosci takimi obiektywami ? narazie problem rozwiazalem ze ustawiam czarne tlo i zmniejszam okienko od karaoke na taki rozmiar jak chce i w sumie jest ok.... na czarno swieci poza ekranem, i bardzo tego nie widac a na ekran to co chce to ustawiam.
 
Do góry