Benq W500 i pare pytan

npm

New member
Witam!

Planuje zakup projektora - BenQ W500. Projektor bedzie sluzyl do ogladania tv cyfrowej i jakichs tam filmikow. Mam mozliwosc umocowania go przy suficie - ok. 4m od ekranu projekcyjnego - i w takiej odleglosci mniej wiecej bede siedzial ogladajac projekcje:)

Dla 4m maksymalny obraz uzyskiwany z BenQ w formacie 16:9 to ok. 115" (ok. 250cm x 150cm). W zwiazku z tym mam pare pytan:

1) Czy BenQ W500 to dobry wybor w tej klasie cenowej?
2) Czy najlepsza wielkoscia obrazu dla odleglosci od ekranu 4m jest wlasnie to max 115" czy moze troszke mniej?
3) Na co zwracac uwage przy kupnie ekranu projekcyjnego (niezbyt drogiego)? Na allegro znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/item354962256_ekran_projekcyjny_260_x_200_gwar_f_vat_od_ss_hit.html
Warto? Ekran projekcyjny ma byc zawieszony na stale na sciane wiec na jakichs chowanych itp. mi nie zalezy.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
npm
 

Bambolo82

Banned
npm napisał:
Witam!

Planuje zakup projektora - BenQ W500. Projektor bedzie sluzyl do ogladania tv cyfrowej i jakichs tam filmikow. Mam mozliwosc umocowania go przy suficie - ok. 4m od ekranu projekcyjnego - i w takiej odleglosci mniej wiecej bede siedzial ogladajac projekcje:)

Dla 4m maksymalny obraz uzyskiwany z BenQ w formacie 16:9 to ok. 115" (ok. 250cm x 150cm). W zwiazku z tym mam pare pytan:

1) Czy BenQ W500 to dobry wybor w tej klasie cenowej?
2) Czy najlepsza wielkoscia obrazu dla odleglosci od ekranu 4m jest wlasnie to max 115" czy moze troszke mniej?
3) Na co zwracac uwage przy kupnie ekranu projekcyjnego (niezbyt drogiego)? Na allegro znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/item354962256_ekran_projekcyjny_260_x_200_gwar_f_vat_od_ss_hit.html
Warto? Ekran projekcyjny ma byc zawieszony na stale na sciane wiec na jakichs chowanych itp. mi nie zalezy.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
npm

1) Mam Benq W500. Polecam. Najpopularniejszy projektor do kina domowego w Polsce. Wystarczy zobaczyć ile osób przeczytało wątek W500 na tym forum. 50% tego forum poświęcone jest tej maszynie bo jest dobry i jest w zasięgu cenowym Polaków.
2) ja oglądam 91" z 3 metrów i ciesze się że nie skusiłem się na 106" ekran (a był 10 zł drozszy i miałem straszna chcicę; teraz juz wiem że większe nie zawsze oznacza lepsze!). Zanim kupisz ekran obejrzyj kilka filmow na ścianie i sam zdecyduj. Moim skromnym zdaniem 115" z 4 metrów to za duzo. Efekt może bedzie, ale głowa Ci pęknie i szyja rozboli od oglądania czegoś dłuzszego od "Dobranocki".
3) Myśle że raczej słabo wybrałeś, te ekrany nie mają bordera, pofaldują się i przedewszystkim nie mają formatu 16:9. One nadają się do prezentacji a nie do filmów. Poszukaj czegoś tutaj:
http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php
Za 400 zl możesz miec dobry ekran 16:9 z czarnym borderem, a za 540 zł wysokiej jakości nie faldujący się ekran półramowy (sam taki mam, warto mieć ekran stały a nie zwijankę ktora się pofałduje).
 

npm

New member
Bambolo82 napisał:
3) Myśle że raczej słabo wybrałeś, te ekrany nie mają bordera, pofaldują się i przedewszystkim nie mają formatu 16:9. One nadają się do prezentacji a nie do filmów. Poszukaj czegoś tutaj:
http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php
Za 400 zl możesz miec dobry ekran 16:9 z czarnym borderem, a za 540 zł wysokiej jakości nie faldujący się ekran półramowy (sam taki mam, warto mieć ekran stały a nie zwijankę ktora się pofałduje).

Dzięki za odpowiedź.
Co do ekranu to podałem tamten jako przykładowy. Wiem że nie jest on w formacie 16:9 ale w moim przypadku to będzie troszkę inaczej rozwiązane. Na zamówienie będzie robiona rama aluminiowa w formacie 16:9 i przekątnej 115" i w niej na stałe będzie umieszczony ekran - przycięty do odpowiednich rozmiarów. Nie powinien się więc fałdować. Chyba, że się mylę?

Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
npm napisał:
Dzięki za odpowiedź.
Co do ekranu to podałem tamten jako przykładowy. Wiem że nie jest on w formacie 16:9 ale w moim przypadku to będzie troszkę inaczej rozwiązane. Na zamówienie będzie robiona rama aluminiowa w formacie 16:9 i przekątnej 115" i w niej na stałe będzie umieszczony ekran - przycięty do odpowiednich rozmiarów. Nie powinien się więc fałdować. Chyba, że się mylę?

Pozdrawiam
Nie będzie się fałdować jeżeli tkanina będzie się miała na czym opierać (będzie jakoś naciągnięta na całej szerokości i wysokości na ramę). Dowiedz się jak to technicznie rozwiążą i jak tkaninę przymocują do aluminium, bo jeśli tylko zahaczą na jakiś tam kołek do ramy to może byc kiepsko. Tkanina nie może tylko wisieć na ramie, ona musi się na niej opierać i być równomiernie naciągnięta bez żadnych luzów. U mnie siła naciągu wynosi 3 kg i rozkłada się na całą szerokość dolnej i górnej listwy (mam tzw. półramę). ŻADNYCH FAŁD CZY ZAŁAMAŃ ŚWIATŁA :eek:k: dzięki temu! Boczne krawędzie bez ramy stałej są naprężone i podtrzymywane przez zaschnięty w pozycji rozwiniętej border o szerokości 50 mm, dzięki czemu "efekt poduszki" (wybrzuszenie lub zapadanie się centrum ekranu) jest minimalny (dlatego tak ważne jest aby ekran zamontować w 10 dni od daty produkcji kiedy to składniki i olejki eteryczne bordera jeszcze nie wyschły a border twardnieje i "ściąga" ekran).

NAJPIERW KUP PROJEKTOR< POOGLĄDAJ OBRAZ NA ŚCIANIE< ZNAJDŹ NAJLEPSZE MIEJSCE I WIELKOŚĆ OBRAZU A DOPIERO POTEM ZAMÓW EKRAN!!!!!

Miłych seansów!
 
Ostatnia edycja:

renegade

New member
To jakieś 800zł taniej, ciekawe tylko ile by kosztowała przesyłka? no i problem z gwarancją :???: chyba gra nie warta świeczki.

Pozdrawiam
renegade
 

Bambolo82

Banned
Jeżeli juz sprowadzać ze USA to najlepiej sprzęt klasy co najmniej Epson Tw-2000, bo dla 800 zł to nie warto się bawić ale dla 6000-7000 zł już tak.
 

lobo77

Member
w500 to słabizna nie polecam mialem okazję porównać w500 oraz epson tw680 i sanyo plv z5 prezentacja choć krótka to jednak jasno i wyrażnie dała mi do zrozumienia ze w500 trzeba sobie darować jakość obrazu wbrew opnii niektórych forumowiczów jest kolosalna pomiedzy tymi projektorami. Za za w500 nie dał bym więcej niz 2000 zł.Co do ekranu to bierz ramowy lub pół ramowy chodzi o naciągnięcie powierzchni tanie ekrany zwijane nie zapewniają dostateczngo naciągu ich powierzchni chodzi o pofałdowanie które jest mniej lub bardziej widoczne(mam taki tani ekran to wiem) teraz bym wział ramowy.
 

Bambolo82

Banned
lobo77 napisał:
w500 to słabizna nie polecam mialem okazję porównać w500 oraz epson tw680 i sanyo plv z5 prezentacja choć krótka to jednak jasno i wyrażnie dała mi do zrozumienia ze w500 trzeba sobie darować jakość obrazu wbrew opnii niektórych forumowiczów jest kolosalna pomiedzy tymi projektorami. Za za w500 nie dał bym więcej niz 2000 zł.Co do ekranu to bierz ramowy lub pół ramowy chodzi o naciągnięcie powierzchni tanie ekrany zwijane nie zapewniają dostateczngo naciągu ich powierzchni chodzi o pofałdowanie które jest mniej lub bardziej widoczne(mam taki tani ekran to wiem) teraz bym wział ramowy.
Kolosalna tak, ale nie różnica miedzy tymi projektorami a nieprawda w tej wypowiedzi. Kolega się "jasno i wyraźnie" rozminął z rzeczywistością. Nie mam pretensji, bo taka frustracja która ogranicza spostrzegawczość nawet najlepszym się zdarza (zwłaszcza na tym forum). ;)

"prezentacja choć krótka to jednak jasno i wyraźnie dała mi do zrozumienia ze w500 trzeba sobie darować"...wow...klękajcie narody, użytkownicy i eksperci którzy pozytywnie śmieli ocenić Benq W500. Wszyscy się mylą, bo kolega Lobo77 rzucił okiem i wydał genialny, jedynie słuszny "jasny i wyraźny" werdykt: "Benq w500 to słabizna!" :rolleyes:

Ja też ostatnio miałem takie "jasno i wyrażnie" przewidzenie. Byłem w Media Markcie i oglądałem "krótko" telewizory stojące obok siebie na półce: Sony,Philips i Samsung. "Prezentacja choć krótka to jednak jasno i wyraźnie dała mi do zrozumienia ze telewizor Sony Bravia trzeba sobie darować" bo "to słabizna" a telewizor Philips wyświetlał "KOLOSALNIE" lepiej. Normalnie taaaaaaki trójwymiar Philips wyświetlał, że hej! Sony Bravia słabizna, słabizna, nic nie widać...nie polecam! I wtedy się obudziłem... :roll:

Uwaga na temat doboru ekranu jednak jak najbardziej trafna. ;)

Panowie, trochę więcej obiektywizmu i mniej emocji, błagam!
 
Ostatnia edycja:

lobo77

Member
Zapewniam ,że sfrustrowany nie jestem.Moja ocena jest subiektywna i nikomu nie mam zamiaru mówić jaki projektor ma kupic bo za słaby jestem w te klocki.Jedna tylko rzecz zanim kupicie projektor to najlepiej pojdzcie do sklepu i sami na własne oczy przekonajcie sie jaka jest różnica pomiedzy wytypowanymi projektorami.Jeżeli myslicie ze roznic niema lub ze sa znikome to jesteście w błędzie
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Bambolo
Jeżeli nie mówimy o PRZEMYCIE to do kosztów zakupów (cena w sklepie) z USA musisz dodać jeszcze cło oraz nasz VAT.
Niestety wtedy okazuje się, że nie jest to już tak opłacalne.
 
Do góry