Rankingi projektotów

Meloman69

New member
Bez reklam
Za Cine4home:

Epson TW2000
Bewertung Bild gesamt : 1,6 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 1,3 (Sehr Gut -)
Schärfe & Interpolation 1,9 (Gut)
Farbumfang / -temperatur 1,3 / 1,5
De-Interlacing 2,2 (Gut -)
Sonstige Aspekte 1,5 (Sehr Gut -)

Infocus IN83
Bewertung Bild gesamt : 1,5 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 1,3 (Sehr Gut -) / (1,4)
Schärfe & Interpolation 2 (Gut)
Farbumfang / -temperatur 1,7 / 1,3
De-Interlacing 2 (Gut)
Sonstige Aspekte 1,6 (Gut +)

JVC HD100 (RS2)
Bewertung Bild gesamt : 1,3 (Sehr Gut -)
Schwarzwert & Kontrast 1,0 (Sehr Gut )
Schärfe & Interpolation 1,8 (Gut+)
Farbumfang / -temperatur 1,2 / 1,2 (Sehr gut -)
De-Interlacing 1,6 (Gut +)
Sonstige Aspekte 1,2 (Sehr Gut)

Sanyo Z2000
Bewertung Bild gesamt : 1,9 (Gut)
Schwarzwert & Kontrast 2,1 (Gut -)
Schärfe & Interpolation 1,6 (Gut +)
Farbumfang / -temperatur 1,7 / 1,8
De-Interlacing 2,2 (Gut -)
Sonstige Aspekte 1,9 (Gut +)

Mitsubishi HC4900
Bewertung Bild gesamt : 1,9 (Gut)
Schwarzwert & Kontrast 2,3 (Gut)
Schärfe & Interpolation 1,7 (Gut +)
Farbumfang / -temperatur 1,7 / 1,6
De-Interlacing 2,3 (Gut -)
Sonstige Aspekte 2 (Gut)

Panasonic AE2000
Bewertung Bild gesamt : 1,6 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 1,5 (Gut +)
Schärfe & Interpolation 1,5 ( Gut +)
Farbumfang / -temperatur 1,2 / 1,6
De-Interlacing 2 (Gut)
Sonstige Aspekte 1,3 (Sehr Gut -)

Mitsubishi HC6000
Bewertung Bild gesamt : 1,5 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 1,6 (Gut +)
Schärfe & Interpolation 1,3 (Sehr Gut -)
Farbumfang / -temperatur 1,6 / 1,3
De-Interlacing 1,7 (Gut +)
Sonstige Aspekte 1,3 (Sehr Gut -)

Panasonic AX200
Bewertung Bild gesamt : 2 (Gut)
Schwarzwert & Kontrast 2 (Gut)
Schärfe & Interpolation 2 (Gut)
Farbumfang / Temperatur 1,5 / 1,7
De-Interlacing 2 (Gut)
Sonstige Aspekte 2,3 (Gut -)

Infocus IN82
Bewertung Bild gesamt : 1,6 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 1,3 (Sehr Gut -) / (1,5)
Schärfe & Interpolation 2,0 (Gut)
Farbumfang / -temperatur 1,7 / 1,5
De-Interlacing 2,6 (Befr. +)
Sonstige Aspekte 1,6 (Gut +)

JVC HD1 (RS1)
Bewertung Bild gesamt : 1,3 (Sehr Gut -)
Schwarzwert & Kontrast 1,0 (Sehr Gut )
Schärfe & Interpolation (wegen Chromabug)
1,4 - 4,3 (Sehr Gut bis ausreichend)
Farbumfang / -temperatur 1,3 / 1,2 (Sehr gut -)
De-Interlacing 1,6 (Gut +)
Sonstige Aspekte 1,3 (Sehr Gut)

Sony VW50
Bewertung Bild gesamt : 1,5 (Sehr Gut -)
Schwarzwert & Kontrast 1,4 (Sehr Gut -)
Schärfe & Interpolation 1,3 (Sehr Gut -)
Farbumfang / -temperatur 1,4 / 1,5
De-Interlacing 2,2 (Gut -)
Sonstige Aspekte 1,1 (Sehr Gut)

Epson TW1000
Bewertung Bild gesamt : 1,82 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 1,9 (Gut)
Schärfe & Interpolation 2,2 (Gut -) (Wegen rotem Chroma Delay!)
Farbumfang / -temperatur 1,6 / 1,5
De-Interlacing 2,2 (Gut -)
Sonstige Aspekte 1,5 (Sehr Gut -)

Sanyo Z5
Bewertung Bild gesamt : 1,7 (Gut +)
Schwarzwert & Kontrast 2 (Gut)
Schärfe & Interpolation 1,5 (Sehr Gut -)
Farbumfang / -temperatur 1,4 / 1,7
De-Interlacing 2,3 (Gut -)
Sonstige Aspekte 1,7 (Gut +)

Jeżeli znacie inne rankingi to proszę o wpisywanie źródła i ocen.
 

tomek67

New member
Ech Niemcy uwielbiają wszystkie testy przedstawiać w cyferkach ;)
Interesuję się ciut fotografią i w tej dziedzinie też jakość zdjęć przedstawiają w cyferkach.
Czasem odnoszę wrażenie, że w liczbach usiłują przedstawić to co jest niemierzalne.

Nie znam niemieckiego.
Czy "Bewertung Bild gesamt " oznacza całkowitą jakość obrazu ??
Szczerze mówiąc zamiast takich testów wolałbym, żeby jakaś firma
w Polsce choćby z raz na rok robiła jakieś porządne pokazy różnych projektorów.
 

ludwickik

Member
Ciekawy ranking Meloman. Dzięki.

Słabo rozumiem po niemiecku, ale ja bym uważał na dosłowne interpretowanie tych liczb. Z cyferek wynika że Z5 jest lepsze od Z2000, a jako użytkownik Sanyo od kilku lat mogę z doświadczenia powiedziec że tak nie jest:). Widze więcej takich kruczków.

No i chyba nie da się zmierzyc w cyfrach odczuc jakie daje projektor z oglądania a te są chyba najważniejsze.

Podrzuce później ranking ze stronek amerykańskich. Coś bardziej opisowego:D.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
To co mnie zaskakuje w rankingu cine4home to dość słabe osiągi Infocusa IN83 opartego przecież na DC4. W teście brakuje nie tylko modeli BenQ (głównie DLP), ale również Optomy (zwłaszcza nowe modele - HD75, HD800x czy HD803). Nie wspominając o Mitsubishi czy Sim2.
Bardzo jestem ciekaw obrazu z JVC. Czy niessamowity kontrast on/off rekompensuje braki w kontraście ANSI? Jak wypada na tle np. Sim2 D80 Evo?
Tego ostatniego widziałem i wiem, że to już zaczątek prawdziwego high-endu.
Zaskakująco słabo wypada Z2000 i rzeczywiście wynika, że powinien świecić porównywalnie do Z5. Co oczywiście nie jest prawdą.
Ciekawe testy ma niemiecki magazyn Audiovision, ale pobranie recenzji jest płatne.
Jest jeszcze dość ciekawy Heimkino.
Gościu z projectorreviews kiedyś stwierdził, że gdyby zabrano mu JVC RS1, to z trzech modeli - TW2000, VW40 oraz W5000 wybrałby Epsona.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Gościu z projectorreviews kiedyś stwierdził, że gdyby zabrano mu JVC RS1, to z trzech modeli - TW2000, VW40 oraz W5000 wybrałby Epsona.
Tylko, że Epson w USA ma zupełnie inna politykę cenową przy tym modelu
jak u nas.
U nas jeśli chodzi o cenę to ten Epson nie jest w klasie cenowej Mitsubishi czy Sanyo.
W Polsce jednak wybrałbym, albo Mitsubishi 4900, albo Sanyo.
Różnica w cenie to 5 tys. za te pieniążki mógłbym sobie kupić z 80 filmów Blue Ray.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Tylko, że Epson w USA ma zupełnie inna politykę cenową przy tym modelu
jak u nas.
U nas jeśli chodzi o cenę to ten Epson nie jest w klasie cenowej Mitsubishi czy Sanyo.
W Polsce jednak wybrałbym, albo Mitsubishi 4900, albo Sanyo.
Różnica w cenie to 5 tys. za te pieniążki mógłbym sobie kupić z 80 filmów Blue Ray.

To nie polityka cenowa tylko brak VATu. Po drugie w samej tylko Unii masz 23 języki urzędowe, przy czym policz, że w każdym kraju masz różną infrastrukturę drogową, różne urzędy, prawa, pocztę, koszty, podatki etc. Dopóki Unia nie przerodzi się w ścisłą federację, dopóty będzie drogo. Prosty przykład - policz koszty reklamy w Unii Europejskiej i Stanach. W Stanach robisz jeden spot dla 300 mln obywateli. Jeśli chcesz wejść na cały rynek unijny musisz ich zrobić 20 razy więcej dbając przy tym by nie urazić któregoś z państw bo co kraj to obyczaj. U nas ciągle bronimy interesów narodowych, ale zarazem chcielibyśmy, żeby było tak jak w Stanach. Zjeść ciastko i mieć ciastko, a tak się nie da.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Różnica w cenie to 5 tys. za te pieniążki mógłbym sobie kupić z 80 filmów Blue Ray.

Zgoda, tylko znajdź mi 80 tytułów BD z polskimi napisami lub lektorem.
Tylko proszę mi nie pisać o znajomości języków obych, bo póki co nie czuję się Angolem, a Polska póki co nie jest kolejnym stanem.
 

ludwickik

Member
Meloman69 napisał:
Zgoda, tylko znajdź mi 80 tytułów BD z polskimi napisami lub lektorem.
Tylko proszę mi nie pisać o znajomości języków obych, bo póki co nie czuję się Angolem, a Polska póki co nie jest kolejnym stanem.

No to możesz przeznaczyć na porządne nagłośnienie (wzmacniacz + głośniki) albo na odtwarzacz BR, na dobry ekran itp...
 

ludwickik

Member
Jak obiecałem wrzucam poniżej podsumowanie porówniania projektorów z bardzo renomowanego i poważanego serwisu projectorreviews.com. Zainteresowanych odsyłem do pełnego raportu na tej stronie.

Home Theater Projectors: Best Overall Image Quality:

As with judging skin tone quality, determining the best Image - or should I say, Picture Quality, is very subjective.
It's sort of which projectors have the strengths you like the most, and the faults that bother you the least. That will differ from person to person. That said, there are real differences.
While I consider brightness to be a key factor in everyone's final decision when choosing a projector, for purposes of recommending projectors based on overall image quality, I have excluded brightness. It's up to you to reject projectors that don't have enough brightness for your screen size, room setup, and type of viewing (movies ony, sports with a fair amount of ambient light, etc.)
Projectors in each category, are in no particular order. Price is not a factor, either.
Best of the Best: JVC DLA-RS2 - A no brainer. In my opinion, nothing else comes close, when you factor out brightness. By far, the best black levels, superb shadow detail, and it looks better, color wise, right out of the box, than most do after a basic calibration!
Next Best - still awesome, and a cut above everything else: JVC DLA-RS1, DLA-RS1x, Sony VPL-VW60. Of these three (two really, since the RS1x is an updated RS1), black levels are not quite as good as the DLA-RS2. The JVC's will give you excellent colors out of the box, while the Sony will require some effort to get them right.
Note, all the projectors above are LCoS - my how things change in a couple of years. Also, all of the projectors above, have one thing in common - none of them would be classified among the sharper projectors (sharpness is a factor). Still, they produce a picture, that is "a cut above".
Still Pretty Excellent: Sharp XV-Z2000, Epson Pro Cinema 1080 UB, Epson Home Cinema 1080 UB, InFocus IN82, Optoma HD81-LV, Sony VPL-VW40. All of these have better than average black level performance, with the Epson's being the best of the group. The Sharp, by the way, is also extremely impressive, but very, very pricy. Sharpness varies a lot in this group, as does black level performance - some of the trade-offs.
Merely very good: Panasonic PT-AE2000U, Sanyo PLV-Z2000, Optoma HD81, HD80, HD8000, Mitsubishi HC6000, BenQ W5000. These are all very respectable projectors, but typically weaker on black level performance than those above. Again, sharpness varies all over the place.
Still very respectable (there are no 1080p projectors that offer anything short of a most impressive image, when set up properly): Mitsubishi HC4900, Optoma HD803. It just goes to show you, for example, the Mitsubishi HC4900, while very sharp, has the worst black level performance, still when you consider its price, and brightness, this is going to be a top choice for many, especially those more focused on sports/HDTV, and TV, rather than movies.
That leaves one unknown, of the four projectors not actually reviewed (out of 20). The other three were easily put into one of these groups, since two were essentially identical to tested units (Epson Pro, and Optoma HD80, and the JVC DLA-RS1x, is simply an improved version of teh tested DLA-RS1.

Combining both Lens Shift and Lens Throw here is how I rank them:

Excellent: All JVC, All Epson, Panasonic PT-AE2000U, Sanyo PLV-Z2000,
Very Good: All Sony and Mitsubishi projectors
Good: BenQ W9000 and W10000, Sharp XV-Z20000
Poor: All Optoma's and the InFocus IN82

Audible Noise Levels:

For those really after the absolute best environment for their viewing, fan noises (and dynamic iris noise, and DLP color wheel whine), can be an issue. Almost all projectors are very quiet to effectively silent when in low lamp mode, as their fans run much quieter. It's when you use full power lamp mode that some get noisy enough to be noticed, and annoy some folks on quiet scenes, and a few are noisier still.
For this reason, for my listings below, the operative parameter, is noise while the lamp is running at full power (bright).
Excellent: Both Mitsubishi projectors, Panasonic PT-AE2000U, Sanyo PLV-Z2000
Acceptable (to almost all): Both Epson's All JVC's, Both Sony's, Both BenQ's, InFocus IN82
Worst: All Optoma's, Sharp XV-Z20000
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Zgoda, tylko znajdź mi 80 tytułów BD z polskimi napisami lub lektorem.
Tylko proszę mi nie pisać o znajomości języków obych, bo póki co nie czuję się Angolem, a Polska póki co nie jest kolejnym stanem.
Ja ciut sobie poprawiłem znajomość angielskiego właśnie dzięki filmom.
Wciąż nie rozumiem 100%, ale już moge oglądać.
Ostatnio kupuję filmy blue Ray amazon.com, muszę jeeszcze tylko kupić odtwarzacz Blue Ray w przyszłym miesiącu.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Ja ciut sobie poprawiłem znajomość angielskiego właśnie dzięki filmom.
Wciąż nie rozumiem 100%, ale już moge oglądać.
Ostatnio kupuję filmy blue Ray amazon.com, muszę jeeszcze tylko kupić odtwarzacz Blue Ray w przyszłym miesiącu.

Oczywiście nie mówię, żeby nie znać angielskiego. Ale jako polski klient mogę żądać pewnych rzeczy.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Oczywiście nie mówię, żeby nie znać angielskiego. Ale jako polski klient mogę żądać pewnych rzeczy.
Na amazonie ceny filmów są całkiem ok.
Wychodzi po ciut ponad 50 zł za sztukę.
Niestety większość filmów Blue Ray ma blokadę regionalną :(
 

tomek67

New member
dread napisał:
Osobiscie bardziej bym wierzyl danym na tej stronie niz tym co podaje amazon i inne sklepy na swoich stronach.
edit: - http://www.dtvforum.info/index.php?showtopic=50447
King Arthur: Director's Cut- Buena Vista (locked) - Review (WARNING: Packaging says A,B,C)

Nietety miałeś rację :(
Napaliłem się na obejrzenie tego filmu wczoraj,
nawet na pudełku pisze A,B,C (trudno winić Amazon w tej sytuacji)
A okazuje się, że jednak ma blokadę.
Zamówiłem też tam:
Pearl Harbor
Road Warrior (Mad Max2)
5 element
Te pozostałe filmy są ok.
 

Deimos

Banned
Coś tu zeszło z tematu "Ranking projektorów"
No to wróćmy do tematu:

JVC DLA-HD100 (DLA-RS2)


Zdecydowanie najlepszy projektor w swojej klasie.



Zdobywca tegorocznej nagrody dla najlepszego profesjonalnego projektora cyfrowego wg Stowarzyszenia TIPA, czyli Technical Image Press Association (stowarzyszenie zrzeszające 30 branżowych pism z 13 krajów)
 

ludwickik

Member
Ten JVC jest super. Nie dośc że w obrazie wypada najlepiej, ma najlepszą czerń, jest jasny to jeszcze ma świetny zoom i lens shift. Można go kupić za 17k PLN w warszawie. Kurcze 10k więcej od mojego Sanyo:( Ciekawe ile by wyszło ze stanów zakładając że osobiście bym sobie przywiózł w bagażu podręcznym.
 
Do góry