Mój wybór-co o nim sądzicie?

Triax

New member
Witam
Od 7-miu lat jestem posiadaczem
Toshiba TLP 671
Marantz SR4200
Marantz DV4100
Czyli jak widzicie prehistoria:) ,czas na zmiany.
Poczytałem tu i ówdzie z przewagą tu i jestem zdecydowany na zakup;
Epson TW2000
DemonAVR-4308
Sygnał mam z UPC,N-recorder,C+,xbox premium.
Ciekawy jestem waszych opinii bo widzę że wielu forumowiczówma doświadczenie w sprzęcie HD
Pozdr.
 

paprykarz18

New member
tw2000 to obecnie jeden z najlepszych projektorów LCD do kina domowego - każdy ci to powie
mogę się założyć, że po pierwszym uruchomieniu go swoim domu szczęka ci opadnie... zwłaszcza, iż do tej pory korzystałeś z Toshiby TLP 671
 

ludwickik

Member
To bardzo dobry projektor. Lepsze są jeszcze projektrory JVC lub wysokie modele Sony. Nie piszę o projektorach high-endowych bo na nie szkoda pieniędzy.

Do Tego Epsona najlepiej kup dobry odtwarzacz Blue Ray albo podłącz pod Media Center. Czytałem że materiał DVD nie wygląda zbyt dobrze.

Pamiętaj że nie jest to cichy projektor więc musisz mieć dość głośny set-up audio w KD aby nie perzeszkadzało.

No i kup tylko z gwarancją bo nigdy nie wiadomo czy trafisz na słabą sztukę. Ten model jest z Chin i trafiają się probklemy.
 

Bambolo82

Banned
Full wypas. Tw-2000 ponoć wymiata. W końcu to Epson....ale ta cena w Polsce jest naprawdę śmieszna. W USA 1080 UB (amerykańska nazwa tw-2000) kosztuje 2700 $ (6000 zł).
 

Triax

New member
Mam zamiar kupić na firmę z pełną gwarancją w Polsce, a co do głośnej pracy to napewno będzie ciszej niż TLP 671:) .Pozostaje jeszcze kwestia dobrego ekranu, Chcę go podwiesić na suficie przed TV i rozwijać elektrycznie w razie potrzeby, projektor pod sufitem pomędzy tylnymi głośnikami, odległość 5,5m jak to widzicie?
 

tomek67

New member
Triax napisał:
Mam zamiar kupić na firmę z pełną gwarancją w Polsce, a co do głośnej pracy to napewno będzie ciszej niż TLP 671:) .
Myślę, że ta głosna praca to przesada.
Mam TW-680 i w trybie eco jest naprawdę cichy.
Wg danych fabrycznych TW2000 jest jeszcze o włos cichszy.
W Eco nie powinno być problemów.
 

Triax

New member
A propos, a jakiej klasy ekran powinienem zakupić do tego projektora żeby to miało sens cenowo-jakościowy?
 

ludwickik

Member
Triax napisał:
A propos, a jakiej klasy ekran powinienem zakupić do tego projektora żeby to miało sens cenowo-jakościowy?

White matt g=1 ci zupełnie wystarczy. najlepiej elektrycznie zwijany aby się nie fałdował.

No chyba że możesz powiesic ramowy. To najlepsze i najfajniejsze rozwiązanie jak masz odpowiednie warunki:)
 

Triax

New member
ludwickik napisał:
White matt g=1 ci zupełnie wystarczy. najlepiej elektrycznie zwijany aby się nie fałdował.

No chyba że możesz powiesic ramowy. To najlepsze i najfajniejsze rozwiązanie jak masz odpowiednie warunki:)

W grę wchodzi el. zwijany, a możesz polecić jakąś konkretną firmę?
 

Deimos

Banned
Cinematic napisał:
Oficjalnie od maja są nowe ceny na TW1000 i TW2000. Oczywiście nowa cena na TW2000 wynosi 11 490 zł.
No wreszcie i u nas dystrybutor Epsona zmądrzał... może wreszcie pazerni dystrybutorzy się ockną również w innych firmach, pierwszym był Onkyo...
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Triax napisał:
Witam
Od 7-miu lat jestem posiadaczem
Toshiba TLP 671
Marantz SR4200
Marantz DV4100
Czyli jak widzicie prehistoria:) ,czas na zmiany.
Poczytałem tu i ówdzie z przewagą tu i jestem zdecydowany na zakup;
Epson TW2000
DemonAVR-4308
Sygnał mam z UPC,N-recorder,C+,xbox premium.
Ciekawy jestem waszych opinii bo widzę że wielu forumowiczówma doświadczenie w sprzęcie HD
Pozdr.

Taki fajny projektor i bez Blu-ray w zestawie?
 

tomek67

New member
Cinematic napisał:
Oficjalnie od maja są nowe ceny na TW1000 i TW2000. Oczywiście nowa cena na TW2000 wynosi 11 490 zł.
To wciąż jeszcze za dużo.
www.projectorcentral.com
Sanyo Z2000 kosztuje w USA około 2500$, Epson około 3000$
W Polsce Sanyo kosztuje niecałe 7 tys. zł, czyli Epson powinien kosztować około 8.5 tys. zł.
Tw2000 to fajny projektor, ale moim zdaniem w Polsce ciut za drogi.
 

Triax

New member
Witam
Co do blu-raya to już znalazłem-Denon DVD-2500BTCI,ale niestety ten cały zestawik zaczyna coraz mocniej "ważyć":) do tego jeszcze kable.
Będę potrzebował 10-12m HDMI amp.-projektor a to też parę złotych:???:
Ale z drugiej strony na jakiś czas będę osprzętowany:D
 
Do góry