Mój wybór-co o nim sądzicie?

Triax

New member
tomek67 napisał:
To wciąż jeszcze za dużo.
www.projectorcentral.com
Sanyo Z2000 kosztuje w USA około 2500$, Epson około 3000$
W Polsce Sanyo kosztuje niecałe 7 tys. zł, czyli Epson powinien kosztować około 8.5 tys. zł.
Tw2000 to fajny projektor, ale moim zdaniem w Polsce ciut za drogi.

Myśle że kupując zestawik projektor,amp,blu-ray,ekran,kabel, będę mógł liczyć na malutki :p upuścik.
 

Bambolo82

Banned
Triax, polecam ci ekrany polskiej produkcji na zamówienie od tego producenta http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php

Jakość duuuuużo lepsza niż na ekranach projecta, kauber, da-lite i innych chińskich zwijanych szmatach i odpadkach z Niemiec. Do tego tańszy (zapłaciłem 600 zł z dostawą i indywidulanymi parametrami)!!!!!

Przeczytaj moja recenzje ze zdjeciami ekranu "Wersal" na tym forum i zauważ że polskie ekrany wogóle sie nie fałdują i nie śmierdzą jak chińskie! Szkoda by było ogladać Epsona tw-2000 na byle jakim zwijanym ekranie z Chin lub Niemiec, gdzie kosztuje on marne 100 Euro (cwaniacy na allegro sa pazerni!). Nie idz na łatwiznę ("zwijaki" kauber, projecta, da-lite i inne gotowce z fabryki) i starannie dobierz ekran!

Jeżeli chacesz jakości i masz miejsce w domu to tylko ekran ramowy lub tzw. półramowy. Każda zwijana tkanina projekcyjna bez oparcia ramy i bez naciagnięcia pofałduje się, a w kasecie dodatkowo zgnije lub spleśnieje (pamiętasz jak wyglądały szkolne mapy na geografii lub historii - pofałdowane, brudne i z zaciekami grzybicznymi).

Do kina tylko ekran 16:9!

Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnego ekranu na zamówienie!

Możesz zamówic w dowolnej technologi (staly, zwijany, półramowy, ja mam półramowy i żadnych fałdek!) i w dowolnym rozmiarze co do centymetra.

To chyba twój pierwszy projektor? Jeśli tak, to zamiast szastać kasa i się ekscytować powinieneś dobrze sobie pokoj pomierzyć i zaciemnić (rolety podgumowane!), uzyc kalkulatora projekcji, zaplanować ustawienie sprzętu i rozmiar obrazu projekcyjnego, ustalić jaki zakres lens shift i zoom optyczny ciebie urzadzi itd. itd.

Obojetnie ile masz do wydania pieniedzy, pamietaj, że projektor to nie telewizor i sam wybor i zakup to jeszcze mało! Projektor to delikatne urządzenie ktore pracuje dobrze tylko w określonych warunkach (miejsce, zaciemnienie, dobór ekranu, odległości, kable, wentylację etc.)!!!

Udanych zakupów i miłego oglądania życzę!
 
Ostatnia edycja:

Triax

New member
Do Bambolo82

Bardzo dziękuje za komentaż, tylko dwie uwagi;
1. Nie szastam kasą, tylko chce kupić dobry sprzęt za rozsądne pieniądze i przez kolejnych parę lat cieszyć się z doznań AV
2. To nie jest mój pierwszy projektor(7lat oglądania śmiesznej Toshiby też jest jakimś doświadczeniem :D )

Co do pomiarów i całej reszty to pełna zgoda a nawet więcej najpierw projetor,test,obliczenia,potem ekran(liczę na ewentualną pomoc,bo chyba to forum m.in to tego służy)

P.s. Bardzo dziękuje za Twoje uwagi co do ekranów bo w tym temacie opinie są bardzo rozbieżne, a ja nie mam żadnego doświdczwnia.
Pzdr.
 

Triax

New member
I jeszcze jedno;
"Obojetnie ile masz do wydania pieniedzy, pamietaj, że projektor to nie telewizor i sam wybor i zakup to jeszcze mało! Projektor to delikatne urządzenie ktore pracuje dobrze tylko w określonych warunkach (miejsce, zaciemnienie, dobór ekranu, odległości, kable, wentylację etc.)!!!"
To było nie na miejscu!!
 

Bambolo82

Banned
Triax, wybacz, bez obrazy! Przykro mi jeśli Ciebie uraziłem. Nie miałem wcale takiego zamiaru! Za ton wypowiedzi bije się w pierś, ale sens mojej wypowiedzi podtrzymuję...8)
 

Triax

New member
Bambolo82 nie ma problemu, a wracając do meritum to na stronie którą podałeś(ekrany) nie ma niestety elektycznie sterowanych, a taki mnie interesuje.
 

Bambolo82

Banned
Triax napisał:
Bambolo82 nie ma problemu, a wracając do meritum to na stronie którą podałeś(ekrany) nie ma niestety elektycznie sterowanych, a taki mnie interesuje.

Zapytaj mailem, czy Ci nie zrobią na zamówienie. To w końcu rzemieślnicy, a mechanizmy elektryczne można kupić (zobacz w niemieckich sklepach jak się odbywa produkcja takiego ekranu elektrycznego, który u nas kosztuje 1800 zł he he)
 

projektor

New member
Projektor i ekran

Witam,

Bambolo82, a jakie masz doświadczenie z ekranami Kauber, Projecta, Viz-art czy jakimikolwiek innymi?
Tak wychwalasz ten swój ekran Wersal, bo pewnie innego w życiu nie widziałeś. Spojrzałem na stronę producenta, którą podałeś na forum i już widzę jaka jest jakość wykonania tego ekranu. Jaka cena, taka jakość.
Dobry ekran, to 50% sukcesu dobrej instalacji kinowej. Jeśli ktoś szuka taniego rozwiązania, to może kupić sobie taki ekran jak masz Ty, lub tanie ekrany VizArta, Projecty, Aversa, czy Kaubera. Jeśli jednak ktoś ceni sobie jakość wybierze wyższe serie znacznie lepiej wykonane, z zupełnie innych materiałów.
Jeśli warunki w pomieszczeniu pozwalają polecam montaż ekranu ramowego (ostatnio instalowałem u klienta Stewarta Videomatte 200, 203x114 i efekt jest świetny). Jeśli takich warunków nie ma można wybrać ekran elektryczny np. Jowisza z VizArtu lub BlueLabel'a z Kaubera (akurat ten model posiadam i muszę powiedzieć, że jest to dobry wybór).
Co do Epsona EMP-TW2000, to polecam, rzeczywiście model godny polecenia. Sprzedałem w ciągu 2 miesięcy kilka sztuk i jak narazie pełne zadowolenie. Teraz cena spadła do ok. 11.500, więc bardziej przystępny dla ludzi.
 

Deimos

Banned
No ciekawe, to co Kolega napisał, przejrzałem oferte Kaubera i wygląda to dość interesująco, zwłaszcza model ekranu HD. Może już czas zmienić moją trzy-letnią Projecte?
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
projektor napisał:
Witam,

Bambolo82, a jakie masz doświadczenie z ekranami Kauber, Projecta, Viz-art czy jakimikolwiek innymi?
Tak wychwalasz ten swój ekran Wersal, bo pewnie innego w życiu nie widziałeś. Spojrzałem na stronę producenta, którą podałeś na forum i już widzę jaka jest jakość wykonania tego ekranu. Jaka cena, taka jakość.
Dobry ekran, to 50% sukcesu dobrej instalacji kinowej. Jeśli ktoś szuka taniego rozwiązania, to może kupić sobie taki ekran jak masz Ty, lub tanie ekrany VizArta, Projecty, Aversa, czy Kaubera. Jeśli jednak ktoś ceni sobie jakość wybierze wyższe serie znacznie lepiej wykonane, z zupełnie innych materiałów.
Jeśli warunki w pomieszczeniu pozwalają polecam montaż ekranu ramowego (ostatnio instalowałem u klienta Stewarta Videomatte 200, 203x114 i efekt jest świetny). Jeśli takich warunków nie ma można wybrać ekran elektryczny np. Jowisza z VizArtu lub BlueLabel'a z Kaubera (akurat ten model posiadam i muszę powiedzieć, że jest to dobry wybór).
Co do Epsona EMP-TW2000, to polecam, rzeczywiście model godny polecenia. Sprzedałem w ciągu 2 miesięcy kilka sztuk i jak narazie pełne zadowolenie. Teraz cena spadła do ok. 11.500, więc bardziej przystępny dla ludzi.
co nie zmienia faktu że znalazlem i polecam sklep gdzie jest taniej i wygodniej......

Nie zgadzam się, że zawsze cena=jakość. Naprawdę w to wierzysz?

Spojrzałeś na stronę i już wiesz wszystko....hmmm......winszuje samozadowolenia i pewności siebie. Zawsze tak staranne robisz zakupy a potem innym doradzasz?

Mam pytanie: czy próbujesz wmówić ludziom że ekran vizart ktory kosztuje w stanach 300$ jest gorszy od tego samego ekranu viz-art w Polsce za 1200$ ??? Chyba tak, no skoro dla ciebie cena=jakość. Coś logika tutaj kuleje....

Dokładnie na takie zjawisko zwracam uwagę tzn, na chore ceny w Polsce i snobizm. Skoro ceny i praktyki handlowe sie utrzymują to znaczy że w Polsce są na takie "okazje" i "jakość" nabywcy...
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
To i ja sie podepne do tematu - kupilem recznie rozwijana Projecte ProCinema kierujac sie glownie dosc pozytywnymi recenzjami m.in na tym forum, oraz Epsona TW2000.

O ile z projektora jestem poki co bardzo zadowolony (obraz nie jest jakos przesadnie ostry, ale nie przeszkadza to w generowaniu swietnej jakosci obrazu) to co do ekranu mam mieszane uczucia biorac pod uwage to ile za niego zaplacilem.

Zacznijmy od tego, ze mam sufit z plyty karton-gips (ekran wisi wlasnie na suficie), dwa dolaczone uchwyty jakos nie budza mojego zaufania przy ekranie wazacym prawie 15kg, a jak ekran poleci na ziemie to zabierze ze soba jeszcze troche sprzetu...
Dodatkowy uchwyt na srodku, lub najlepiej dwa sprawilyby, ze spalbym znacznie spokojniej - problem w tym, ze od ponad tygodnia bezskutecznie probuje zalatwic (odplatnie) dodatkowe uchwyty, poki co dostalem jednego maila od producenta z prosba o dokladniejsze info co do sufitu i na tym kontakt sie skonczyl. I co... mam teraz kupic nowy ekran zeby dostac te uchwyty ? :???:

Co do samego ekranu to brzegi do idealnych nie naleza, ale nie widac tutaj nic niepokojacego podczas ogladania.
Najgorsze jest to, ze po prawej stronie mam ukosna kilkudzesieciocentymetrowa czesc ekranu, ktora jest troszke ciemniejszej barwy od reszty ekranu - jest to tylko zauwazalne gdy w tym miejscu tlo jest jednolitej barwy. Probowalem sie dokladniej przygladac i w tym miejscu nie widze, zadnego pofaldowania czy cos w tym stylu, tez nie jest to wina projektora, bo przesuwajac go w poziomie problem pozostaje caly czas w tym samym miejscu. Bede sie jeszcze przygladal temu miejscu dokladniej przy swietle dziennym, ale ekran na 100% pojdzie do reklamacji.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Wygląda na to, że z ekranem miałeś zwyczajnego pecha, ja swój użytkuje bezproplemowo już trzy lata na fabrycznych uchwytach i trzymają bez zarzutu. Sam ekran nic nie stracił na jakości i w dalszym ciągu daje jednolity obraz bez podejrzanych plam i przebarwień.
Faktycznie pozostajie Ci go reklamować. Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
"kilkudzesieciocentymetrowa czesc ekranu, ktora jest troszke ciemniejszej barwy od reszty ekranu"

Ile dałeś? 1000 zł? Projecta....

fałduje sie bo ekran pływał po oceanach świata a potem....leżał.

Border był już twardy od paru miesięcy jak dostałeś ekran do domu

No ale oczywiście fani szybkich i drogich zakupów i to potrafią wytłumaczyć..."miałeś pecha, a projecta jest OK" :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

projektor

New member
Ekrany, ekrany

Bambolo82 jeśli jesteś zadowolony ze swojego wyboru, to bardzo dobrze. Na Twoje potrzeby wystarczy taki właśnie ekran i fajnie. Natomiast nie zmienia to faktu, że za wyższą kwotę można kupić lepszy ekran. I tak dla przykładu Kauber posiada zarówno ekonomiczną serię Entry Line, gdzie ekran 203x152 kosztujeok.700 PLN, jak i wyższą serię BlueLabel, gdzie ekran tej samej wielkości kosztuje ponad 2000 PLN. I moim zdaniem warto dopłacić, bo otrzymujemy wtedy ekran o znacznie lepszej powierzchni,w eleganckiej kasecie, z bardzo dobrym napędem Somfy. Podobnie jest u innych producentów.

Moje 6-letnie doświadczenie w sprzedaży projektorów i ekranów pozwala mi z dużym prawdopodobieństwem określić jakość tych ekranów, które nam pokazałeś. Są one warte swej ceny, ale nie przedstawiaj ich w ten sposób jakby były najlepsze na świecie.

Nikomu niczego nie wmawiam, ale uwierz mi w tej branży często jakość idzie w parze z ceną. Nie porównuję cen sprzętu w Polsce i USA, bo to osobna bajka.

Dread, co do projecty procinema, to jest to jedna z tańszych linii projecty, aczkolwiek trochę tych ekranów sprzedałem i problemów nie było. Co do montażu są takie specjalne kołki (motylki) do montażu w karton-gipsie, nie ma szans ,żeby spadło.

Prześlij zdjęcia powieszonego ekranu, wtedy postaram się Ci coś podpowiedzieć.

Zrób też zdjęcie tego przebarwienia o którym piszesz, bo ciężko mi to sobie wyobrazić. Jeśli jest to wada materiału, to reklamuj. Kiedyś w Projectcie zdarzyła się taka sytuacja, że pracownicy sabotowali produkcję i trafiło dużo uszkodzonych ekranów, ale bez problemu wymieniali.

Reasumując polecam nie oszczędzać na ekranie jeśli kupuje się projektor za blisko 12.000, tak samo jak warto zainwestować w dobre okablowanie.
Mam nadzieję, że moje porady okażą się dla kogoś przydatne.
 

ludwickik

Member
Je ekran robiłem w Polsce na zamówienie w podwarszawskiej firmie. Materiał sprowadzali do Polski, ale nie wiem skąd. Wiem że to da-lite white matt.

2 lata temu zapłaciłem około 1500-1800. Dokłatdnie nie pamiętam.

Póki co sprawuje się OK tylko silnik jest głośny, ale pilot łapie idealnie.
 

Bambolo82

Banned
A, no jesli jest Pan sprzedawcą ekranów "markowych"....to trochę zmienia postać rzeczy i kontekst całej dyskusji.

Pracownicy sabotowali produkcję?!?!?!? Moze Pan to wyjaśnić?

Czy ja napisałem ze ekrany WERSAL są najlepsze na świecie? Napisałem że są tańsze i wygodnie je sie tam zamawia na "rozmiar" i są wysłane od razu po wyprodukowaniu (rozprostowaniu, skrojeniu i namalowaniu bordera) i tyle.
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Projektor,

A jaki Ekran bys polecił o g=1.2 o szerokości ok.200cm , do powieszenia na ścianę sterowany z pilota? I o jakie mniej wiecej cenie mówimy?

Oczywiście z modeli dostępnych do kupienia u nas.

Projektor LCD full HD.
 

dread

New member
Bez reklam
projektor napisał:
Dread, co do projecty procinema, to jest to jedna z tańszych linii projecty, aczkolwiek trochę tych ekranów sprzedałem i problemów nie było. Co do montażu są takie specjalne kołki (motylki) do montażu w karton-gipsie, nie ma szans ,żeby spadło.

Uchwyty sa zamontowane na motylkach, ale przed zawieszeniem kasety zrobilem maly test uzywajac troche sily na tych uchwytach i nie wygladalo to za ciekawie.
Kuzyn, ktory mi pomagal przy montazu mial na tyle watpliwosci co do stabilnosci, ze nastepnego dnia z samego rana dzwonil dowiadujac sie czy ekran jeszcze wisi na suficie. W kazdym razie boje sie na razie wlaczac subwoofera ;)
Nie wiem, moze jestem troche przewrazliwiony na tym punkcie... tak jak wczesniej pisalem dodatkowy uchwyt na srodku na pewno sprawilby, ze spalbym spokojniej i w tym momencie jestem niemile zaskoczony brakiem pomocy ze strony producenta. No nic, bede probowal do nich pisac dalej, tak latwo sie mnie nie pozbeda :D

Co do fotek ekranu to zrobie je przy najblizszej okazji.
 
Do góry