Tw700 i Z5

klezmer

New member
Witam. Śledzę to forum od kilku tygodni i mój wybór ograniczył się do tych dwóch modeli. Widzialem tw700 w akcji przez kilka godz (oglądaliśmy mecz w tv i koncerty z dvd) i jak dla mnie rewelacja. Chciałbym jednak żeby wypowiedziały się osoby, które miały kontakt z tw700 jak i z5. W/g parametrów technicznych jasność w epsonie jest wyższa a biorę pod uwagę możliwość oglądania przy nie tylko pełnym zaciemnieniu pokoju. Czy z sanyo obraz będzie równie czytelny? Pokój mam 5m/3.40m. Chętnie porozmawiam na gg 9003566 (pisać nawet jak niewidoczny) jeśli tylko będą chętni do udzielenia pomocy. Pozdrawiam, klezmer
 

Bambolo82

Banned
Każdy z projektorów do kina domowego dobrze się ogląda tylko w zaiemnionym pomieszczeniu. W dzień, chocby projektor miał 2000 lumenów efekt będzie żałosny. Nie tędy droga! Zamiast zawracać sobie głowę tysiącami ansi lumenów, pomyśl o dogodnej instalacji pod konkretny model, ekranie oraz przede wszystkim o zaciemnieniu pomieszczenia roletami.

W innym wypadku kup telewizor.

Zgadzam się doświadczonym kolegą Melomanem69, iż jasność nie powinna być rozpatrywana li tylko w kontekście ogladania w jasnym pomieszczeniu, a raczej zdolności do rzucania jasnych dynamicznych scen z zachowaniem wysokiego kontrastu.

Uwierz mi, że jak kupisz projektor do kina to bedziesz zadowolony z filmu ogladanego w pokoju ciemnym jak jaskinia w ciemnym trybie kinowym, ktory daje na ekran raptem z 400 lumenow.

Jeżeli nie podejdziesz tak do zagadnienia, to bedziesz zawiedziony z kazdego amatorskiego projektora do kina domowego.

Niedawno ktoś na tym forum założył wątek z pytaniem: ile tysięcy lumenów muszę miec żeby obejrzeć w dzień film bez zaciemnienia. NIEWYKONALNE (projektor to nie telewizor; zastanów się dlaczego w kinie gaszą światła lub nie wyświetlają "pod chmurką"). Na razie nie mam jeszcze rolet zaciemniajacych i przed pełnym zachodem słońca nawet przez myśl mi nie przejdzie aby włączyć projektor!
Sanyo z5 i epson tw-700 to wspaniałe projektory i owoc wielu lat doświadczeń i pracy inżynierów (inne LCD tej klasy to Benq w500 i epson tw-680).
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Ja wybrałem Sanyo i jestem bardzo zadowolony i pewnie byłbym również z Epsona. Nie widziałem w akcji żadnego projektora z wyższej półki tak jak Meloman69 więc obraz jak dla mnie jest rewelacyjny. Jeśli chcesz uzyskać obraz max 90-100” to Z5 spełni swoje zadanie. Oglądanie w „jasnych” warunkach to kiepski pomysł, ekran jest biały/szary i nawet niewielka ilość światła powoduje spadek kontrastu.
 
Do góry