lens shift

mispaf

New member
Witam,
Czy mozecie powiedziec ile max mozna przesuwac w poziomie obraz?
Zastanwiam sie czy to kwestia kilkunastu cm czy tez tak z 0,5m;-)
Mam nietypowe ustawienie projektora (dlp) i czysto teoretycznie zapytuje jakiej skali jest to uzytecznosc

pozdrawiam
pawel
 

Bambolo82

Banned
Zle postawione pytanie. Przesunięcie maksymalne podaje sie nie w cm, a w % (cm są tutaj względne). Typowa regulacja lens shift pozwala przesunać obraz w poziomie ok. 40%, a pionie ok 60-80% (w zaleznosci od modelu).

Przyklad: obraz o szerokości 200 cm mozna przesunać o maks. 40% w poziomie, czyli o 80 cm w lewo bądz w prawo itd. (zadaj sobie pytanie jakie masz rozmiary obrazu i policz sobie).

Uwaga: regulacja w poziomie ogranicza regulację w pionie (i na odwrót), dlatego np.: maksymalne przesuniecie obrazu w poziomie ogranicza do zera % regulację obrazu w pionie.

Cos chyba pomieszałeś, bo projektory DLP w cenach przystepnych dla ludzi biedniejszych od Billa Gates'a nie mają regulacji lens shift (masz w DLP lens shift? Jesteś pierworodnym Jana Kulczyka? Raczej nie w to nie wierze).

Regulacja lens shift jest obecna w prawie wszystkich, nawet najtanszych modelach projektorow LCD do kina domowego (np. Benq w500).

Regulacja lens shift jest koniecznością gdy nie mamy w pomieszceniu pełnej swobody w wyborze miejsca z ktorego projektor będzie pracował.
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
dzieki za info
komentarz odnosnie J. Kulczyka zachowaj dla siebie
nie napisalem, ze dlp ma lens shifta a ze mam nietypowe ustawienie projektora (w domysle rozwazam zakup lcd)
 

Bambolo82

Banned
mispaf napisał:
dzieki za info
komentarz odnosnie J. Kulczyka zachowaj dla siebie
nie napisalem, ze dlp ma lens shifta a ze mam nietypowe ustawienie projektora (w domysle rozwazam zakup lcd)

Oczywiście przepraszam za ten badziewny tekst o Kulczyku, przykro mi ze Ciebie uraziłem, to było głupie :???:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
Witam,
Czy mozecie powiedziec ile max mozna przesuwac w poziomie obraz?
Zastanwiam sie czy to kwestia kilkunastu cm czy tez tak z 0,5m;-)
Mam nietypowe ustawienie projektora (dlp) i czysto teoretycznie zapytuje jakiej skali jest to uzytecznosc

pozdrawiam
pawel

Zależy jaki model. Wszystkie parametry są zawsze dokładnie opisane w instrukcji obsługi - na projectorcentral.com znajdziesz je wszystkie.
 
Do góry