DVD a projektor - optymalizacja

Tidus1024

New member
Bez reklam
Z racji tego, że Władca Pierścieni i wiele innych filmów do dziś nie ma swojej premiery na Blu-ray doszedłem do wniosku, że czas możliwie jak najbardziej bezstratnie dla filmu obejrzeć DVD na dużym ekranie. Jako, że jestem wyczulony na nienaturalne kolory, ziarnienie i inne dolegliwości trapiące MPEG2, postanowiłem sprawdzić kilka opcji i wybrać najlepszą. Jako DVD testowe wybrałem oczywiście Władcę Pierścieni wydanie specjalne, które na małym ekranie LCD 32/40 charakteryzuje doskonała jakość, ale już wyświetlone na ponad 100 calach traci znacznie na jakości.
Na początku wziąłem na ruszt AVS przy czym ten program charakteryzowała typowa dla DVD nieznośna miękkość i dość przygnębiające kolory w dynamicznych scenach.
Wypróbowałem też WinDVD, przy czym jakkolwiek dobry jest to program i posiada wiele znakomitych funkcji nie odpowiada defaultowe ustawienie kolorów, które charakteryzuje zbyt duża jasność i niski kontrast. Program ma ciekawą funkcję wspomagania płynności, ale na dłuższą metę obraz jest nienaturalny i zbyt sitcomowy.
Najlepsze efekty uzyskałem z Cyberlinkiem połączonym z akceleracją Purevideo Nvidii. Kolory były najbardziej nasycone, zachowując przy tym naturalność, oczywiście tak jak tylko jest to na DVD możliwe. Może macie jakieś spostrzeżenia i ktoś testował kilka różnych programów?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
TheaterTek Nvidii - nie do pobicia, choć ja już nie mogę patrzeć na materiał DVD, nawet przeskalowany do 1080p.
Na sieci (torrenty) są ripy trylogii z HDTV.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
a ta część też ?

The Lord Of The Rings - The Two Towers (Extended Edition) 1080i OAR DD5.1


container: .ts
image resolution: 1920*1080 (visible 1920*816)
image compressor: mpeg-2 (variable bitrate)
FPS: 29.97
audio compressor: AC3 5.1 384 kbps 48 kHz
audio language: original only (Eng)
size: 16.9 GiB (18170053360 B)
runtime: 03:42:41

z HDTV to pisze ale nic ponadto
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Najlepsze efekty uzyskałem z Cyberlinkiem połączonym z akceleracją Purevideo Nvidii. Kolory były najbardziej nasycone, zachowując przy tym naturalność, oczywiście tak jak tylko jest to na DVD możliwe. Może macie jakieś spostrzeżenia i ktoś testował kilka różnych programów?
Jak chcesz uzyskać maksimum naturalnośći to kup sobie jakiś przyrząd do kalibracji.
Mam Spyder Expressa za około 300 zł.
Umożliwia on automatyczną kalibrację projektora podłączonego pod komputer.
Efekt moim zdaniem jest całkiem fajny.
Kolory z projektora są bardziej naturalne.
Jak się ktoś uprze to można nim skalibrować zwykłę stacjonarne DVD,
ale to już jest sporo trudniejsze.
W zasadzie już wiem o co chodzi tylko czasu ciągle brak ;)
Osattnio projektor stoi i "rdzewieje".
Mam już kilka filmów Blue Ray, a nie obejrzałem żadnego.
Mam nadzieję, ze w długi weekend nadrobię.
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Too late ;) właśnie wydałem 350 zł na Wii Fit :eek:k:
W sumie w ciągu kilku lat projektory stały się o niebo lepsze.
Kolory teraz są nieporównywalne do starych modeli.
Kiedyś po prostu praktycznie nie dało się ustawić ich prawidłowo.
Teraz są naprawdę ok.
Choć ustawienie tego wszystkiego nie jest łatwe.
Trudno się połapać na początku w tych wszystkich regulacjach w lepszych projektorach. Zwłaszcza, że instrukcje są bardzo oszczędne w wyjaśnieniach.
No i różni producenci stosują różne nazwy do tych samych regulacji.
Fajnie by było gdyby projektory miały wbudowany przyrząd do kalibracji, naciskasz guzik i już ;)
 
Do góry