niebezpieczny projektor

kinderro

New member
Mam pytanie trochę z innej beczki, otóż czy to jest bardzo niebezpieczne jak się patrzy na lampę projektora gdy jest włączony, bo przez sekundę popatrzyłem i trochę miałem blaski w oczach przez jakiś czas.:)

Prosze podzielić sie wrażeniami kto tak uczynił:)


Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie jestem okulistą, ale ewentualnie skutki odczułbyś chyba natychmiast.
Jeżeli mroczki ustąpiły to chyba nic sie nie stało.
Niepokojący mógłby być stan, gdybyś odczuwał cały czas jakiś dyskomfort wzrokowy.
ps. kto Ci kazał patrzeć prosto w świecący obiektyw?
 

kinderro

New member
Bo jestem ciekawskiJ a tak serio to przestawiałem projektor włączony nachyliłem się z 5 cm od lampy i migło mi w oko lewe. W instrukcji nie czytałem co by nie lukaź do lampy bo w firmie mam projektory i musiałem podłączyć.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
kinderro napisał:
No ale napiszczie czy ktoś zalukał do lampy, na bank ktoś tak zrobił.
No to rzeczywiście ważki i nurtujący problem. Ja codziennie zaglądam co słychać u lampy, czy się nie przegrzewa, czy jej dobrze w środku, czy ładnie świeci. Ślepnę od tego na 40 minut, ale później jakoś wzrok wraca, chociaż coraz gorzej, ale warto, warto. Lampa rzecz święta, jak zdrowa głowa.
Napisz jeszcze o jakichś interesujących testach. Np. wkładanie głowy do piekarnika, pralki, języka do kontaktu, inhalacji z rury wydechowej, podglądania słońca teleskopem etc. Może być ciekawie :cool:
 

kinderro

New member
:) Przecież nie robiłem żadnych testów tylko mi migło i chciałem spytać czy ktoś nie ma jakiś efektów ubocznych. Użytkownikowi tidus1024 już dziękuje za wypowiedzi bo jest mało sympatyczny i nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
 

solak

New member
Nie powinno Ci się nic stać w projektorze są stosowane różnego typu filtry w tym niebezpiecznego UV.
 

tomek67

New member
solak napisał:
Nie powinno Ci się nic stać w projektorze są stosowane różnego typu filtry w tym niebezpiecznego UV.
Tu nie chodzi o UV.
Po prostu projektor daje tak silne światło, że jak ktoś w niego spojrzy to może mieć to negatywne konsekwencje dla oczu.
Sporo nowych projektorów ma ikonkę ostrzegającą.
 

Bambolo82

Banned
Temat założony przez Kinderro nie tyle mnie rozbawił, co zirytował.

Generalnie wszystko co ma wtyczkę do kontaktu trzeba użytkować ostrożnie i z głową, nawet jeżeli ma jakieś tam filtry czy zabezpieczenia...

Istnieje ryzyko porażenia prądem, oślepienia światłem lub poparzenia. Samo urządzenie projekcyjne jest drogie i bardzo delikatne (plastik, długie kable, panele, krucha lampa, szklana optyka, ruchome części etc.)

Gorąca lampa jest baaardzo krucha i niebezpieczna! Nie należy jej dotykać gdy jest ciepła, a samo urządzenie należy zostawić w spokoju dopóki się nie schłodzi! Nie wyłączać z gniazdka wyłączonego projektora dopóki słychać szum wiatraka lub obudowa jest jeszcze ciepła!

Oczywiście każdy producent ostrzega o tym i o innych zagrożeniach w każdej instrukcji i pytanie (nawet jakoby żartobliwe), o to czy zaglądanie lub szperanie we włączonym sprzęcie elektrycznym jest niebezpieczne dla zdrowia lub mienia zakrawa o dziecinadę i groteskę!

Na pewno projektor nie jest zabawką dla małych dzieci i Kinderro!

Safety first!
 
Ostatnia edycja:

kinderro

New member
Ale o co chodzi. Spytałem czy ktoś zalukał do lampy i czy nic się nie stało a tu wykład typu nie wkładać palców do kontaktu. Pan Bamblolo82 jest chyba filozofem od spraw niepotrzebnych. Niemniej dziękuje za odpowiedzi.
 

lobo77

Member
Kinderro ja twoj problem potraktowałem zartobliwie natomiast inni jakos tak zbyt serio nie do konca rozumiejac twoje intencje ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a ja kiedys zerknalem w obiektyw podczas projekcji filmu, zrobilo mi sie biało przed oczami, jednak na szczescie po ok 1 min. wzrok powrocil do normalnosci :)
 

Bambolo82

Banned
Ok, Kinderro ;). Żarty żartami, ale już tam nie zaglądaj. Czy jeszcze ktoś się przyzna do podobnego wyczynu? Nie? Pora kończyć wątek.

Są tacy, którzy przy kupnie projektora na serio biorą bezpieczeństwo (patrz niedawno założony temat przez kolegę Abo, który ma małą pociechę w domu i marzy o kinie domowym).
 
Ostatnia edycja:

kinderro

New member
Myślę że można kończyć. Ze swojej strony chciałbym dodać iż mi osobiście nic nie jest, ale bałem się, że będę miał pogorszony wzrok albo coś w tym rodzaju. W każdym razie jest ok :eek:k: , tak samo jak przed mrugnięcia mi lampy do oka. Pozdrawiam wszystkich którzy mieli podobnie kontakty i dzęki za posty. Nie polecam.
 
Do góry