Projektor 480p

Nasty Rudolf

New member
Jako "ogladacza" glownie Div-x'ow, a takze osobnika nie obdarzonego nadmiarem funduszy zastanowila mnie taka wlasnie opcja. Czy warto? Jesli tak, to jakie modele warte sa uwagi (nie potrzebuje zintegrowanego odtwarzacza DVD)? I jak system WindowsXP poradzi sobie z natywna rozdzielczoscia 854x480 po kablu VGA?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nasty Rudolf napisał:
Jako "ogladacza" glownie Div-x'ow, a takze osobnika nie obdarzonego nadmiarem funduszy zastanowila mnie taka wlasnie opcja. Czy warto? Jesli tak, to jakie modele warte sa uwagi (nie potrzebuje zintegrowanego odtwarzacza DVD)? I jak system WindowsXP poradzi sobie z natywna rozdzielczoscia 854x480 po kablu VGA?

Mimo, że obok Tidusa1024 jestem niegodzien odpowiadać na Twoje posty, pozwolę sobie niniejszym na osobistą uwagę:
Jeżeli zamierzasz przez najbliższe 2-3 lata korzystać WYŁĄCZNIE z divxów na projektorze, to oferta projektorów 480p jest godna rozpatrzenia.
WindowsXP bez trudu sobie poradzi z taką rozdzielczością. Kabel VGA nie ma tutaj nic do rzeczy.
 

Nasty Rudolf

New member
A moglbym w takim razie prosic o jakies warte uwagi modele?

Z tego co patrzylem, wiekszosc dziala w DLP i obawiam sie, jak to bedzie wspolgralo z wysokoscia, na jakiej chcialem umiesic projektor - 1,6m (czy ekran nie bedzie zbyt wysoko i czy keystone "wyrobi" w przypadku pochylenia). A lens shifta przy takiej rozdzielczosci chyba nawet w LCD sie nie spotyka...

A co do rozdzielczosci - chodzilo mi o to, ze WinXP w standardowych monitorach zwykle pozwala na ustawienie rozdzielczosci od 800x600 w gore i obawialem sie, co tez moze "wymyslic" w przypadku takiego projektora. Ale przeciez nawet z poziomu odtwarzacza da sie zmienic rozdzielczosc na dowolna, wiec problem byl chyba nieco urojony. ;)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Nasty Rudolf, nie wiem jak w kartach ati lub intel ale ja mam Geforce 7400 i w sterownikach w panelu rozdzielczosc ekranu w nowszych sterownikach nvidia mozna ustawić doslownie dowolna rozdzielczość (wpisujesz liczbe pikseli w pionie i w poziomie). ja w ten sposob usrawilem sobie pulpit Windows na natywna rozdzielczosc Benq W500 czyli 1280x720. Wszytsko powinno dzialac.

a tu http://www.projectorreviews.com/epson/moviemate-25/index.php masz opis jakiego projektora tej klasy, niestety po angielsku, generalnie chwalą, na pewno fajnie sie na tym oglada!!!

Z perspektywy mojego zakupu, uważam ze dla kinomaniaka zakup projektora, nawet jezeli nie jest klasy HD Ready lub Full HD to i tak super sprawa.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Problem w tym, że takich projektorów praktycznie nie ma już na rynku. Po prostu wyszły z produkcji. Można sprobować z drugiej ręki, ale to zawsze ryzyko. I czy niższa cena zrównoważy to ryzyko?
Z 480p szukałbym wyłącznie DLP, bo LCD nie prezentowało wtedy wysokiej jakości. Szkoda pieniędzy, zważywszy co potrafią nowe projektory za 3,5 tysiąca.
Przychodzi mi na myśl tylko jedene godny model - Mitsu HC910 (DLP), ale i tak pewnie będzie w granicach 3 tysiaków.
 

przemowroc

New member
Pomyśl także o OPTOMA H31 Theme Scene (dedykowany do kina domowego)na swoje czasy model ten wstrząsnął rynkiem projektorów budżetowych....( ja swoj sprzedałem za 1700zł z przebiegiem ok 500godz)
 
Do góry