rozmiaru ekranu projekcyjnego netto i brutto

Bambolo82

Banned
Witam.

po szczesliwym nabyciu i instalacji projektora Bwnq w500 w domu przyszła pora na zakup ekranu. Ustaliłem że moge uzyskac od 88" do ok 105" obrazu 16:9.

Po długim buszowaniu w sieci znalazlem ciekawe oferty:

http://allegro.pl/item341286160_ekran_reczny_kauber_200x117_mw_sklep_wawa.html

albo

http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php?p151,ekran-projekcyjny-panonia-220-cm-szerokosci

albo

http://www.fotograficzna.com/produc...d=910&osCsid=337c84c0ec59f2d8e10de99c3454521d

I juz chciałem składac zamowienie na allegro na ekran Kauber, gdy cos mnie tknęło żeby przeliczyć podawane tam rozmiary obrazu i odkrylem że wiekszość ofert internetowych zawiera niechlujnie (być może umyslnie, nie wiem...) opisane parametry ekranów, o tuż po podzieleniu 200 (szerokość) przez 117 (wysokość) nijak nie wychodzi proporcja 16:9. 16:9 -powinno być 200x112.5 - 90" lub 208x117 - 94").

Okazało sie że trudniej chyba kupic i dobrac (i nie dac się oszukać) ekran niz projektor. Jestem troche zagubiony bo oferty internetowe które znalazlem roją sie od takich zagadek a sprzedawcy nie odpowiadają na maile i telefony (ekrany-projekcyjne.pl nawet telefonu nie podali na stronie - strach zamówic u nich i zaplacic przelewem chociaz oferte mają ciekawą, "upgrade" z allegro ktory oferuje ekran Kauber chyba olewa moje maile).

Może ktos z was mi doradzi w wyborze niedrogiego ekranu zwijanego ręcznie. Jakie rozmiary ękranów deklarowali wam sprzedawcy przed ich zakupem i czy się w tym orientujecie. Pomocy!
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bierz pod uwagę dwa najważniejsze parametry - szerokość, wysokość ekranu oraz długość bezwzględna (czyli całość materiału razem z czarnym pasem nad ekranem).

Proszę nie cytować poprzednika
 

dread

New member
Bez reklam
200x117 to ten ekran ma z borderami. Odejmij po 5cm z obu stron i z gory i z dolu i wychodzi ~190x107 i wszystko sie zgadza :)
 

Bambolo82

Banned
Masz rację. tylko dlaczego tego nie podają w opisie te barany. No ładnie bym sie załatwił bo akurat moj projektor w miejscu którym stoi rzuca najmniej 88" i byłaby kiszka w postaci białej ramki wokól obrazu. Polscy sprzedawcy...ehhh

Proszę nie cytować poprzednika
 

dread

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Masz rację. tylko dlaczego tego nie podają w opisie te barany. No ładnie bym sie załatwił bo akurat moj projektor w miejscu którym stoi rzuca najmniej 88" i byłaby kiszka w postaci białej ramki wokól obrazu. Polscy sprzedawcy...ehhh

No niestety wiekszosc (jesli nie wszyscy) producenci ekranow cwaniakuja mierzac ilosc cali ekranu razem z borderami. Ale jesli porownac to do kosmicznych wyliczen kontrastu czy jasnosci przez producentow projektorow (i nie tylko)... takie czasy, na kazdym kroku oszukuja :(
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
A jaki konkretnie model? Bo nie potrafię na stronce odszukać ekranów z gain=1,2... :(
Z góry dzięki za info!
On ma tylko jeden model ekranu w różnych rozmiarach i sposobie rozwijania (ręczny, auto). Wtedy pisał 1,2 gain. Teraz z tego co widzę pisze 1.0 gain. Nie wiem czemu, podejrzewam, że sam do końca nie wie albo stosuje inny materiał teraz. Jestem pewien, że jeszcze kilka miesięcy temu było 1.2 gain. ;) Chociaż przy samym zakupie jest bardzo konkretny i daje dobre rabaty.

Ja kupiłem taki:
http://cgi.ebay.nl/2-4m-4-3-ou-16-9...Z019QQcategoryZ116638QQtcZphotoQQcmdZViewItem

i jest gain 1.2, chociaż kupiłem zamawiając od niego przez e-mail (nawet nie wrzucałem do koszyka na stronce ani na ebayu).

Ale i tak jeśli ktoś nastawia się na dokładne parametry odbicia, to takiej chińszczyźnie ufać nie powinien.

O jeszcze coś: V4 tego ekranu z tego jest napisane tutaj także miała 1.2 gain.
 
Ostatnia edycja:

dider

New member
Tidus1024 napisał:
On ma tylko jeden model ekranu w różnych rozmiarach i sposobie rozwijania (ręczny, auto). Wtedy pisał 1,2 gain. Teraz z tego co widzę pisze 1.0 gain. Nie wiem czemu, podejrzewam, że sam do końca nie wie albo stosuje inny materiał teraz. Jestem pewien, że jeszcze kilka miesięcy temu było 1.2 gain. ;) Chociaż przy samym zakupie jest bardzo konkretny i daje dobre rabaty.
i jest gain 1.2, chociaż kupiłem zamawiając od niego przez e-mail (nawet nie wrzucałem do koszyka na stronce ani na ebayu).Ale i tak jeśli ktoś nastawia się na dokładne parametry odbicia, to takiej chińszczyźnie ufać nie powinien.

O jeszcze coś: V4 tego ekranu z tego jest napisane tutaj także miała 1.2 gain.
A na jakiej zasadzie kupiłeś przez meila za pobraniem czy wpłata na konto i ile przesyłka do PL.Jakie daje rabaty i czy jesteś zadowolony z tego ekranu.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
dider napisał:
A na jakiej zasadzie kupiłeś przez meila za pobraniem czy wpłata na konto i ile przesyłka do PL.Jakie daje rabaty i czy jesteś zadowolony z tego ekranu.

Zapłaciłem za ekran 2,4 m 16:9 162 euro razem z przesyłką. Zapłaciłem przez Paypal. Jestem zadowolony, jakość obrazu jest bardzo dobra, nie jest idealnie płaski i to chyba jedyne zastrzeżenie. On jest znany przede wszystkim z tanich wersji elektrycznych. W przyszłości sprawię sobie ekran ramowy, ale to jeszcze dużo wody pewnie upłynie. Na tę chwilę zaspokaja moje potrzeby.
 

Kenjiro

New member
Nie bardzo rozumiem. Czyli, że jak. Rozwijasz i mocujesz dodatkowo na dole i możesz go zwijać i rozwijać czy też mocujesz go raz i zostawiasz na stałe?
Z opisu wynika, że druga możliwość - fragment o opóźnionym wysychaniu czarnej farby...Tylko wtedy jaki sens jest takiego rozwiązania skoro ma na stałe wisieć. Nie lepiej wtedy chyba standardowy ramowy kupić?
 

Bambolo82

Banned
Kenjiro napisał:
Nie bardzo rozumiem. Czyli, że jak. Rozwijasz i mocujesz dodatkowo na dole i możesz go zwijać i rozwijać czy też mocujesz go raz i zostawiasz na stałe?
Z opisu wynika, że druga możliwość - fragment o opóźnionym wysychaniu czarnej farby...Tylko wtedy jaki sens jest takiego rozwiązania skoro ma na stałe wisieć. Nie lepiej wtedy chyba standardowy ramowy kupić?
Kenjiro, a na cene spojrzałeś? Taki ekran ramowy kosztuje z 2500-3000 zł, a zwijany się fałduje, pleśnieje z braku wietrzenia i ma zawodny mechanizm (trudno lub wcale się nie zwija i wtedy "dynda" szara szmata)

Dla wahających się nad tym rozwiązaniem ten producent oferuje ekran w rozijany w kasecie za 400 zł (!!!!!!) z 4 warstw a nawet tzw. dual screen (mozna puszczac projekcje przednią lub tylną!)

Można zamowic dowolny rozmiar powierzchni projekcyjnej oraz borderów. Mozna kupic sam materiał na metry!!!!

Mozna kupic w detallu oraz w celu odsprzedazy (z rabatem!)

Ważne: ekran jest wyrabiany na specjalne zamowienie, tzn. jest wykonywany tuz przed wysyłką i nie leży w kontenerze portowym przez pół roku albo nie jest zmiotem, ktorego nikt w Niemczech nie chciał kupić i jakis cwaniak oferuje go za 1000 zł na Allegro.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Kenjiro napisał:
Czyli rozumiem, że w Twoim przypadku priorytetem była cena, tak?
A nie sposób montażu?

Cena nie byla jedynym priorytetem, bo moglem tam zamowic tradycyjna rozwijankę za 500 z dostawą a ja dalem 600 zl za półramę 91" z dostawą!!! Czemu nie skorzystać z czyjejś inwencji i kupowac byle co z Chin???

Jak tylko go dostane i zamontuję to szczegolowo go zrecenzuje na forum.

W każdym razie obdzwoniłem wszystkich sprzedawcow ekranow na allegro i w internecie i odniosłem wrażenie że albo nie wiedzą co tak naprawdę sprzedaja albo kręcą i próbuja wcisnąć mi jakiś gniot, ktory w Niemczech jest 4 razy tanszy. Jak zadawalem pytania to sie kontakt szybko urywał (nie oddzwaniali np. niejaki albertix11 z allegro i jego firma upgrade ewidentnie probowala wprowadzic mnie w blad).

Kontakt z producentem u ktorego zamowilem mnie zaskoczył i po kilku mailach odniosłem wrazenie ze rozmawiam z kims kto wie co robi i zyje z własnej produkcji (np. zapytano mnie się jaki mam model projektora, doradzono, czlowiek wiedział że Benq w500 jest projektorem ciemnym o wysokim kontrascie i trzeba dobrac tkaninę, pytal się jaki dlugi border ma byc u góry żeby obraz byl na dobrej wysokosci). Ten ktos oferuje projekt na zamowienie co do milimetra tkaniny produkcyjnej.
 
Ostatnia edycja:

Indy01

New member
Co do Pana Albertix11 zgadzam się w zupełności. Rozmawiałem z Nim na gg i nie bardzo wie co sprzedaje.
Żeby offtopu nie było napiszę ,że ja dziś odbieram projektorek ,a jako ekran na próbę biorę podobrazie malarskie ;)
 
Do góry