Mitsubishi HC1100 vs Sanyo Z5

arisotos

New member
Witam,
To mój pierwszy post na forum i na pewno nie ostatni :). Od razu zaznaczam, że przeczytałem wszystko co dotyczy powyższych projektorów.
Proszę o pomoc w wyborze. Budżet ograniczony do 4tys zł na wszystko i chcę jak najlepiej wydać pieniądze i mieć jak najwięcej satysfakcji z kina w domu.
Jeżeli chodzi o HC1100 to martwi mnie tzw. efekt tęczy. Znalazłem w sieci taki test (może komuś się przyda) http://www.ausmedia.com.au/DLP_Sensitive.htm Niestety nie wiem na ile jest on miarodajny. Genralanie dla mnie obraz OK. Czy to znaczy że nie jestem wrażliwy na "rainbow effect"?
Wiem, że na forum jest kilku użytkowników HC1100, ale po napisaniu pierwszych postów brak jest kolejnych informacji jak się sprzęt sprawdza w kolejnych godzinach pracy. Czy mogę prosić użytkowników o opinię w tej sprawie? Czy widać ten efekt? Jak często się pojawia? Czy jest uciążliwy?
Z drugiej strony sprawdzona konstrukcja Sanyo Z5, do której włąściwie nie mam się do czego doczepić. No może poza ceną - jednak 500zł więcej.

Może koledzy orientują się gdzie w Poznaniu można zobaczyć projektory w akcji?

Pozdrawiam
Arisotos
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
arisotos napisał:
Witam,
To mój pierwszy post na forum i na pewno nie ostatni :). Od razu zaznaczam, że przeczytałem wszystko co dotyczy powyższych projektorów.
Proszę o pomoc w wyborze. Budżet ograniczony do 4tys zł na wszystko i chcę jak najlepiej wydać pieniądze i mieć jak najwięcej satysfakcji z kina w domu.
Jeżeli chodzi o HC1100 to martwi mnie tzw. efekt tęczy. Znalazłem w sieci taki test (może komuś się przyda) http://www.ausmedia.com.au/DLP_Sensitive.htm Niestety nie wiem na ile jest on miarodajny. Genralanie dla mnie obraz OK. Czy to znaczy że nie jestem wrażliwy na "rainbow effect"?
Wiem, że na forum jest kilku użytkowników HC1100, ale po napisaniu pierwszych postów brak jest kolejnych informacji jak się sprzęt sprawdza w kolejnych godzinach pracy. Czy mogę prosić użytkowników o opinię w tej sprawie? Czy widać ten efekt? Jak często się pojawia? Czy jest uciążliwy?
Z drugiej strony sprawdzona konstrukcja Sanyo Z5, do której włąściwie nie mam się do czego doczepić. No może poza ceną - jednak 500zł więcej.

Może koledzy orientują się gdzie w Poznaniu można zobaczyć projektory w akcji?

Pozdrawiam
Arisotos

W Poznaniu prawie na 100% nigdzie. Ja bym raczej dołożył do HC3100 niż kupował HC1100. W HC3100 efekt tęczy jest bardziej zredukowany.
 

arisotos

New member
"6. Określenie poziomu WAF (Wife Acceptance Factor)"
Niestety ten poziom to 4 tys. zł. Zdaję sobie sprawę, że HC3100 jest lepszy, ale idąc tym tokiem to dlaczego nie projektor full HD. Proszę więc o opinię na temat powyższych projektorów lub zbliżonych cenowo. (w tym samym poziomie WAF:))
Czy któryś z kolegów widział "rainbow effect" na ww teście?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Jeżeli budżet masz ograniczony to zamiast Z5 rozważ zakup TW700.
Efekt tęczy w normalnej projekcji jest w zasadzie pomijalny.
Ale różnie ludzie na to reagują. Jest procent społeczeństwa, która jest na to bardzo wrażliwa.
 

tomek67

New member
arisotos napisał:
"6. Określenie poziomu WAF (Wife Acceptance Factor)"
Niestety ten poziom to 4 tys. zł. Zdaję sobie sprawę, że HC3100 jest lepszy, ale idąc tym tokiem to dlaczego nie projektor full HD. Proszę więc o opinię na temat powyższych projektorów lub zbliżonych cenowo. (w tym samym poziomie WAF:))
Kolega Meloman jest wielbicielem górnej półki projektorów ;)
Te za około 3tys. też są naprawdę bardzo fajne.
Mam Epsona EMP-TW680, kosztuje teraz około 3 300
Jestem bardzo zadowolony.
Jest cichy w trybie Eco.
Na pewno jest sporo jaśniejszy od Sanyo.
Miałem już poprzednio 2 DLP. efekt tęczy mi nie przeszkadzał,
ale jednak DLP wyraźnie bardziej męczyło wzrok.
Po prostu tam nie masz stałego światła tylko przełączanie,
nawet jak tego nie dostrzegasz to i tak oczy to czują.
Kolory z LCD dla mnie są dużo fajniejsze jak DLP w tej klasie
(przy zakupie oglądałem nowego Infocusa droższego nawet od Sanyo/Epsona)
 

arisotos

New member
Witam,
Jak narazie:
HC1100 - 0 głosów
Sanyo Z5 - 0 głosów
Epson TW680/700 - 2 głosy. Nie wiem czym one się różnią poza zumem, ale w zasadzie to chyba ten sam model.
Jedyny minus to, że w Poznaniu TW680 w sklepie stacjonarnym kosztuje min. 3600zł. No i ten "kosmiczny" wygląd.:)
A co koledzy sądzą o ww teście? Czy może on być miarodajny? Tzn. czy na jego podstawie można stwierdzić, że należę lub nie należę do grupy osób wrażliwych na obraz z DLP.
Jaki budżetowy ekran pasuje do TW680? Najlepiej podwieszany do sufitu ręcznie rozijany? Boję się, że budżet zostanie przekroczony.
Jeszcze jedno pytanie do kolegi tomka67. Czy projektory DLP były kinowe i miały prędkość koła barwnego porównywalną do obecnych modeli czy raczej były to stare konstrukcje?
Tak naprawdę każdy z nas widzi trochę inaczej. Dla mnie obraz z TV/monitora CRT jest ładniejszy niż z LCD. Dlatego bardziej skłaniam się do technologi DLP niż LCD.
 

tomek67

New member
arisotos napisał:
Witam,
Jak narazie:
HC1100 - 0 głosów
Sanyo Z5 - 0 głosów
Epson TW680/700 - 2 głosy. Nie wiem czym one się różnią poza zumem, ale w zasadzie to chyba ten sam model.
Jaki budżetowy ekran pasuje do TW680? Najlepiej podwieszany do sufitu ręcznie rozijany? Boję się, że budżet zostanie przekroczony.
Jeszcze jedno pytanie do kolegi tomka67. Czy projektory DLP były kinowe i miały prędkość koła barwnego porównywalną do obecnych modeli czy raczej były to stare konstrukcje?
Tak naprawdę każdy z nas widzi trochę inaczej. Dla mnie obraz z TV/monitora CRT jest ładniejszy niż z LCD. Dlatego bardziej skłaniam się do technologi DLP niż LCD.
Ten Infocus co oglądałem był kinowy, te co miałem były zwykłe.
Obraz z kineskopowego monitora/telewizora ma swoje zalety,
ale dużo bardziej męczy wzrok.
Nawet monitory co miały 100Hz dużo bardziej mnie meczyły jak LCD.
Podobnie jest z DLP.
Po co ryzykować, oczy ma się tylko jedne.
680 od 700 różni się tylko obiektywem. Kilka osób na grupie już ma 680,
poczytaj opinie.
Jeszcze nie widziałem negatywnych u użytkowników na naszej grupie.
Tylko Ci co nie mają tego modelu czasem go krytykowali ;)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
arisotos napisał:
Tak naprawdę każdy z nas widzi trochę inaczej. Dla mnie obraz z TV/monitora CRT jest ładniejszy niż z LCD. Dlatego bardziej skłaniam się do technologi DLP niż LCD.

To nie nowina, że technologia CRT pod względem jakości obrazu (głównie natywnego kontrastu, głębi czerni) nadal jest lepsza od plazmy czy LCD.
DLP rzeczywiście charakterem obrazu przypomina CRT.
LCD ma bardziej pastelowe kolry, ale po części wynika to także - ze słabszej jasności i gorszego kontrastu ANSI.
Mnie osobiście też podoba się obraz z CRT. Mój obecny TW2000 zbliża się w tym kierunku...
 

arisotos

New member
W takim razie będzie Epson. Czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy tymi projektorami (TW680 a TW700), poza ceną oczywiście? Wiem, że różnią się zoomem, gdzieś wyczytałem że ponoć TW680 ma optykę z tworzywa, ale nie za bardzo w to wierzę. Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę się podzielić. Z czegoś w końcu musi wynikać różnica 700zł.
Raczej skłaniam się do TW680 z racji ceny niewiele wyższej niż Mitsubishi HC1100, no i najważniejsze 3 letniej gwarancji na lampę (w przypadku Mitsubishi jest to 12m-cy, a lampy są stosunkowo drogie).
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Do góry