Regeneracja lamp

Meloman69

New member
Bez reklam
seba29 napisał:
Witam. Co sądzicie na temat regeneracji lamp do projektorów. Wychodzi dużo taniej niż zakup nowej lampy. Czy ktoś już to robił?
http://www.allegro.pl/item339980898__lampy_uhp_nsh_shp_do_projektorow_lcd_dlp_fv_.html
http://www.videohead.com.pl/?kat=6&allegro=1

Poza kontrastem i jasnością, najważniejszą sprawą dla jakości jest jednorodność obrazu. Lampy są drogie, ale własnie także z tego powodu.
Zamiennik zawsze niesie ryzyko. Można dobrze trafić, ale równie dobrze wtopić.
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie sądzę, aby różnica miedzy regenerowaną a nową była zauważalna. Chyba, że elementy lampy będą już tak brudne, że tego nie doczyszczą. Nie ma co sie bać przy takiej cenie, w razie czego znajdzie się amator na uzywana lampę na allegro.
Nie zgadzam się z Melomanem, że ceny lamp sa wysokie bo płacimy za jakość. To po prostu zwykłe złodziejstwo, niestety powszechne w świecie oryginalnych akcesoriów wszelkiego rodzaju. Ci goscie od regeneracji pewnie zarabiają na tej operacji 200zł. Nie sądzę, aby koszty materiałów przekraczały 100zł.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie powiedziałem, że cena lampy wynika li wyłącznie z jakości produktu.
Jest tylko jednym z czynników. Innym jest na pewno chciwość producentów i dystrybutorów.
Co do jakości lamp używanych... Nie mam doświadczenia, ale duży odsetek nowych projektorów z oryginalnymi lampami świeci niejednorodnie.
Ktoś uważny łatow to zauważy. Inny nie zwróci na to uwagę.
Jednemu zależy na jakości bez kompromisów, inny zadowoli się byle dużym obrazem.
 

lepp

New member
Bez reklam
Regeneracja to nie to samo co lampa używana. Przecież to lampa używana przez nas, jeśli coś jest nie tak to użytkownik ma tego świadomość. To co się tam wymienia to tylko palnik, ewentualnie szybka. Lampa do projektora to naprawde prosta konstrukcja. Jeśli kiedys uda mi się zajechac lampę, na pewno spróbuję regeneracji.
 

tomek67

New member
lepp napisał:
Nie zgadzam się z Melomanem, że ceny lamp sa wysokie bo płacimy za jakość. To po prostu zwykłe złodziejstwo, niestety powszechne w świecie oryginalnych akcesoriów wszelkiego rodzaju. Ci goscie od regeneracji pewnie zarabiają na tej operacji 200zł. Nie sądzę, aby koszty materiałów przekraczały 100zł.
Też uważam, że ceny lamp są zawyżone.
Nie wiem jak teraz, ale ze 3 lata temu jak przeglądałem cenniki
tanich projektorów do prezentacji NECa
to ceny żarówek były zbliżone do cen ...projektorów z taką żarówką.
 

lepp

New member
Bez reklam
Oryginalna lampa do mojego poprzedniego projektora Philipsa LC6281 kosztuje 2500, za projektor dałem 2999. Zamienniki to koszt około 1400zł. Paranoja.
Na szczęście trudno zajechac lampę przy normalnym użytkowaniu.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Też uważam, że ceny lamp są zawyżone.
Nie wiem jak teraz, ale ze 3 lata temu jak przeglądałem cenniki
tanich projektorów do prezentacji NECa
to ceny żarówek były zbliżone do cen ...projektorów z taką żarówką.

To w sumie jest logiczne. Projektory do prezentacji mają zwykle dużo mocniejsze lampy niż do KD. Zwykle cena idzie w parze z mocą.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Dobra lampa to podstawa dobrego obrazu.
Aby uzyskać jednorodność obrazu na całym ekranie, także w narożnikach naprawdę nie wystarczy zarówka z hipermarketu.
Ale zgodzę się, że sytuacja przypomina zakup tuszy do drukarek.
 

lepp

New member
Bez reklam
Dobre porównanie z tuszami.
Nikt tu nie pisze, że wystarczy lampa z hipermarketu. Na logikę wydaje się, że za dobre rozprowadzenie światła odpowiedzialne jest wnętrze lampy, które odbija wytworzone światło, to przecież zostaje fabryczne.
Ciekawe czy ktoś zrobił kiedyś testy takich regenerowanych lamp. Wszyscy tu teoretyzujemy. Jedyne wnioski można wysnuwać z komentarzy z allegro. tam niektórzy piszą, że lampa swieci lepiej niż przedtem, co wydaje sie logiczne, gdyż przy końcu wszystko było zasyfione, a żarnik mógł być słabszy.
 

NorthPole

New member
Gdy ostatnio szukałem usług regeneracji lamp, to znalazłem stronę jakiejś firmy na północy Krakowa. Mają chyba płaskie ceny 350,- i szerokie spektrum typów i mocy wymianianych żarówek. Za tę cenę warto już chyba sprawdzić efekty na własnej skórze (no oczywiście naciągacze taż tak myślą i od tego m.in. mamy to forum, aby nie dać naciągaczom zarobić ;)). Niestety naciąganie nie zawsze od razu się zauważy, bo np. lampa działa nieźle przez tygodnie lub parę miesięcy, ale w końcu czym dłużej taka "wada celowo ukryta" pozostanie ukryta, tym lepiej, prawda?

Teoretycznie są rzeczy, które z regeneracji na regenerację wcale nie muszą się pogarszać (np. prawidłowe umiejscowienie żarówki w reflektorze, jakość samej żarówki) i takie, które mają tendencję pogarszać się z czasem z przyczyn oczywistych (refleksyjność reflektora lub jego profil).

Co do "ekonomii drukarkowej" jakikolwiek komentarz jest zbędny. Nie tylko producenci drukarek i projektorów ją stosują.
 

lepp

New member
Bez reklam
Wierzyć mi sięnie chece, że z Japonii będzie porównywalna cena do regeneracji. Rzuć jakąs stronę z tymi lampami, chetnie zobaczę.
 

dread

New member
Bez reklam
Roczna gwarancja na projektor realizowana tylko w Japonii, a koszty wysylki do serwisu na Twoj koszt i juz nie jest tak rozowo z ta cena.
 

Bambolo82

Banned
Deimos napisał:
Na tej stronie zainteresowały mnie ceny na projektor Epson TW-2000.
i niestety, ale nie można w nie wierzyć, ja nigdzie w Europie nie znalazłem takiej ceny jak oni podają na Epsona TW-2000 (poniżej 2000euro)...no chyba, że to nie są ceny detaliczne tylko hurtowe...
http://www.pricejapan.com/front/e_result_goods.php
Deimos, nie traktuj Polski i Eurolandu jako wykładni. W cywilizowanych wiodących karajach takich jak USA i Japonia tw-2000 kosztuje w przeliczeniu na zlote ok 6000 (2700$). Europa, a tym bardziej jej dziki wschód to prawdziwy zaścianek audio/video.

Sprawdz sobie ceny w USA, ja zresztą pare dni temu podawalem link do pierwszej lepszej strony gdzie amerykanie oferowali tw-2000 za 2700$ (6000 zl) z 3,5 letnia gwarancją na lampę i 5 letnią projektor (!!!!!!!!), a za 1300$ (3000 zł) dawali z taka sama gwarancją zestaw: projektor HD ready mitsu hc 1500 z ekranem 90", uchwytem, kablami component i hdmi i odtwarzaczem dvd z hdmi (!!!!!!!)

Zanim kupilem projetor duzo siedzialem na amerykańskich stronach poswieconych projektorom dla amatorów i zorientowałem się ze z punktu widzenia amerykańskiego rynku tw-2000 to sprzęt amatorski, przyjemna zabawka dla masowego odbiorcy i napewno nie żadne "Ferrari" kina domowego. Na projectorcentral i projectorreviews amaerykanie zaszeregowali ten projektor do grupy tzw "under 3000$" czyli "masówka" ktora jest nieco lepsza niż tzw. "entry level" do którego zaliczają się zabawki takie jak np w500, tw-700 lub mitsu hc 1500.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Oczywiscie, że TW2000 jest dla Amerykana masówką.
Dla więszkości wydatek rzędu 3000$ to jak splunięcie.
Zresztą - pisałem, Ci, to niejednokrotnie. Nie skupiaj się tylko na rynku RTV.
W USA samochody klasy Mondeo to zabawki dla bezrobotnych. U nas zaliczane są do segmentu wyższego...
 
Do góry