Niebieska plamka ... :(

Obecny

New member
Od kilku dni testuje moj nowy nabytek PLV Z5 dzis zauwazylem (nie wiem czy wczesniej to bylo czy tez nie) Niebieska plamke (przebarwienie ekranu) wielkosci 5cm na 5cm przy ekranie wielkosci 90'' - nie jest to calkowicie zasloniecie ekranu a tylko lekkie przebarwienie pixeli w tym rejonie kolorem niebieskim tym bardziej niebieski(seledynowy) im blizej srodka ale nawet w samym srodku jest to dosc slabo widoczne, plamka zmniejsza/zwieksza swoja objetosc i widocznosc wraz z ustawieniem zoomu co raczej wydaje sie oczywiste, tzn im wiekszy zoom tym plamka wieksza ale bladsza, nie mam pojecia jak wyglada wypalony pixell na projektorze lcd ale raczej wydaje mi sie to jako punkt wielkosci 1.5mm x1.5mm czyil dokladnie tyle ile on ma bez bocznej poswiaty? obstawiam jakis paproch na wewnetrznej stronie obiektywu gdyz ostatnio malowalem sciany bardzo podobnym kolorem co troche zbilo mnie z tropu :) na zewnatrz szkla nic nie ma a nie wydaje mi sie tez by jakims cudem odstalo sie cos do paneli lcd
ogolnie nie wiem czy to w ogole reklamowac bo przypuszczalnie jak ktos nie wie gdzie to jest to zanim wypatrzy minie troche czasu no ale hmm... jakies pomysly co to moze byc i jak sie go pozbyc ? jest jakas opcja by w prosty sposob dostac sie do wewnetrznej strony obiektywu?
 

Rudeford

New member
Prawdopodobnie masz drobinkę kurzu na panelu "B" czyli niebieskim. Zajrzyj do instrukcji – czyszczenie paneli RGB.
Nie wiem dokładnie jak jest zbudowany „wydech” ale czy czasem mimo najlepszych filtrów drobiny kurzu mogą się dostać „od kuchni” kiedy projektor jest wyłączony???
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Obecny napisał:
Od kilku dni testuje moj nowy nabytek PLV Z5 dzis zauwazylem (nie wiem czy wczesniej to bylo czy tez nie) Niebieska plamke (przebarwienie ekranu) wielkosci 5cm na 5cm przy ekranie wielkosci 90'' - nie jest to calkowicie zasloniecie ekranu a tylko lekkie przebarwienie pixeli w tym rejonie kolorem niebieskim tym bardziej niebieski(seledynowy) im blizej srodka ale nawet w samym srodku jest to dosc slabo widoczne, plamka zmniejsza/zwieksza swoja objetosc i widocznosc wraz z ustawieniem zoomu co raczej wydaje sie oczywiste, tzn im wiekszy zoom tym plamka wieksza ale bladsza, nie mam pojecia jak wyglada wypalony pixell na projektorze lcd ale raczej wydaje mi sie to jako punkt wielkosci 1.5mm x1.5mm czyil dokladnie tyle ile on ma bez bocznej poswiaty? obstawiam jakis paproch na wewnetrznej stronie obiektywu gdyz ostatnio malowalem sciany bardzo podobnym kolorem co troche zbilo mnie z tropu :) na zewnatrz szkla nic nie ma a nie wydaje mi sie tez by jakims cudem odstalo sie cos do paneli lcd
ogolnie nie wiem czy to w ogole reklamowac bo przypuszczalnie jak ktos nie wie gdzie to jest to zanim wypatrzy minie troche czasu no ale hmm... jakies pomysly co to moze byc i jak sie go pozbyc ? jest jakas opcja by w prosty sposob dostac sie do wewnetrznej strony obiektywu?

Bezwzględnie reklamuj.
 

Obecny

New member
Teraz dodatkowo widze ze na bialym tle prawa strona ekranu wpada w lekki róż gdy lewa jest idealnie biala :( hmm.... a mialo byc tak pieknie, no wiec bedziemy reklamowac :(
 

tomek67

New member
Rudeford napisał:
Prawdopodobnie masz drobinkę kurzu na panelu "B" czyli niebieskim. Zajrzyj do instrukcji – czyszczenie paneli RGB.
Nie wiem dokładnie jak jest zbudowany „wydech” ale czy czasem mimo najlepszych filtrów drobiny kurzu mogą się dostać „od kuchni” kiedy projektor jest wyłączony???
Na pewno nie jest to uszkodzony piksel. Bo byłby mały i ostry.
O ile pamiętam to Sanyo jako jeden z niewielu projektorów ma możliwość samodzielnego czyszczenia paneli. Ma chyba specjane otwory w obudowie.
Nawet słyszałem, że dostarczają jakiś zestaw do tego.
Przejrzyj instrukcję.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Sanyo do czyszczenia paneli dostarcza gruszkę. Spróbuj nim będizesz reklamować. Jeżeli nie pomoże to REKLAMACJA jest konieczna. Bo to jest wada produktu!
 

Obecny

New member
hmm... no i niebieskie swinstwo wydmuchane, o dziwo wydmuchalem je dmuchajac w panel czerwony ale pewnie sa tam jakies tory powietrzne i stad taki efekt, no nic, juz jest ok. Martwi mnie jeszcze ta rozowa poswiata widoczna na bialym tle w lewych 25% ekranu, nie jest to dokuczliwe ale poprostu wiem ze jest i meczy moja swiadomosc :) widac to jedynie przy duzym skupieniu swiatla czyli przy calkowitym wykrecniu zoomu do minimum gdy ekran ma jakies 40''
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Różowa poświata to niejednorodność oświetlenia (wada lampy) lub kurz na panelach (na tyle delikatny, że nie widać go na innym tle).
Mimo wszystko - reklamować!

ps. jak wygląda szare tłe? Wpada w odcień zielonkawy?
 

tomek67

New member
Obecny napisał:
hmm... no i niebieskie swinstwo wydmuchane, o dziwo wydmuchalem je dmuchajac w panel czerwony ale pewnie sa tam jakies tory powietrzne i stad taki efekt, no nic, juz jest ok.
Fajny patent z tym dmuchaniem w Sanyo ;)
Zawsze się bałem o mojego Epsona, że przyplącze się jakieś świństwo.
Na razie na liczniku 200 h i nic nie ma.
Pewnie Epson ma dobre filtry (obym nie wykrakał).
Sanyo ma zdaje się jeszcze jedno unikalne rozwiązanie,
można regulować położenie paneli.
W innych firmach jak się nie trafi dobry egzemplarz to kiszka.
W sumie takie nieprawidłowe położenie na 100% wpływa na ostrość.
Mój ma odchyłki poniżej 1/2 piksela, to chyba jest ok.
 

Obecny

New member
szary tez daje minimalne przebrawienia na rozowo dokladnie tak samo jak bialy ale juz znacznie mniej widoczne, tzn jedne jak i drugie sa malo widoczne no ale sa :)
 
Do góry