Kalibracja projektora

Obecny

New member
Witam, po podpieciu wszystkiego do kupy przyszedl czas na skalibrowanie projektora, pamieszczenie jest zaciemnione w 99% naprawde nic nie widac :) odpalam projektor na bialym ekranie (rodzaj grubego matowego papieru-klor sniezno bialy) kolor scian pamieszczenia to bardzo ciemna zielen, ekran ustawiony w odleglosci lekko ponad 2,5m od projektora co z maxymalnym zoomem daje niespelna 90'' no i mam problem juz na pierwszym kroku, przywrocilem ustawienia fabryczne i zgodnie z digital video essental probuje ustawic poziom jasnosci, na komputerze widze to co powinienem a na projektorze boczne paski sa w ogole niewidoczne czy to jasnosc jest na max czy na minimum po przelaczeniu protu HDMI w tryb L2 jest juz troszke lepiej bo widze minimalnie zarysy jednego z paskow gdzie powinien sie znajdowac, ale nie wiem dlaej co jest grane, czy to ma zwiazek z ustawieniem przyslony? trybu czarnego L1-L2 itp, jakies wskazowki, gdzie tego szukac? jakies pomysly krok po kroku, czy moze jakis inny dysk do kalibracji polecacie ?

dziekuje i pozdrawiam
 

tomek67

New member
Obecny napisał:
po przelaczeniu protu HDMI w tryb L2 jest juz troszke lepiej bo widze minimalnie zarysy jednego z paskow gdzie powinien sie znajdowac, ale nie wiem dlaej co jest grane, czy to ma zwiazek z ustawieniem przyslony? trybu czarnego L1-L2 itp, jakies wskazowki, gdzie tego szukac? jakies pomysly krok po kroku, czy moze jakis inny dysk do kalibracji polecacie ?
dziekuje i pozdrawiam
Nie mam Sanyo.
W moim Epsonie była opcja DVI/HDMI bodajże Enhanced czy jakoś podobnie,
po jej dopasowaniu do DVD ciemne sceny są 100 lepsze.
Aczkolwiek też nie widziałem wszystkich pasków na DVE.
Te niektóre paski chyba są poniżej poziomu czerni video i niektóre projektory
i DVD je wycinają.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Niestety Snayo ma kiepski "shadow detail".
Niemniej paski powinny być widoczne (przynajmniej skrajne po bokach). Poszukaj w menu projektora opcji rozszerzania kolorów dla hdmi.
Spróbowałeś z innym źródłem, np. stacjonarnym dvd?
 
Do góry