INFOCUS IN74 - Problem z polaczeniem

evr1n

New member
Witam,
kupilem niedawno projektor Infocus In74 i wciaz mam problem z polaczeniem go do laptopa.
Pierwszym sposobem jakim probowalem go polaczyc byl kabel s video. W laptopie mam 7 pinowe wejscie female, w projektorze jest 4 pinowe takze female. Probowalem je polaczyc dwustronnym kablem 4 pinowym ( slyszalem, ze 7 pinowe wejscie widzi 4 pinowy kabel ). Laptop nie wykrywa projektora.
Nastepnie sprobowalem poprzez kabel VGA (RS232). W laptop jest wbudowane 15 pinowe wejscie female a w projektor 9 pinowe wejscie male ( do konca nie wiem czy jest to wejscie czy dodatkowe wyjscie??? ). Po wielu probach zdobylem odpowiedni kabel. Nie dziala nadal.
Trzecim sposobem byl zakup kabla typu Sp-Dvi-A-R M1 to Vga. Laczyl wejscie Vga w laptopie z wejsciem M1-DA w projektorze. W tym przypadku pojawial sie obraz ale chwilowo. Kiedy projektor wykryl obraz, po kliku sekundach zaczynal znow ustalac zrodlo i tak w kolko. Obraz pojawial sie na kilka sekund, bez stabilizacji.
Nie wiem czy to wina kabli, nie mialem okazji ich sprawdzenia na innym sprzecie. Projektor dziala, gdyz sprawdzalem go na innym sprzecie.
Dziekuje za jakakolwiek pomoc.
 

evr1n

New member
Jak juz wspomnialem probowalem przez s video. Jak dotad nie znalazlem kabla 7 pin na 4 pin. Kiedy wybieram prezentacje (Fn + F7) komp zada podlaczenia projektora, czyli nie widzi polaczenia.
 

pawek

New member
4 na 4 pin jest dobre i nie F7 tylko F5. W ustawieniach projektora ustaw ktore wejscie chcesz uzyc.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
evr1n napisał:
Witam,
kupilem niedawno projektor Infocus In74 i wciaz mam problem z polaczeniem go do laptopa.
Pierwszym sposobem jakim probowalem go polaczyc byl kabel s video. W laptopie mam 7 pinowe wejscie female, w projektorze jest 4 pinowe takze female. Probowalem je polaczyc dwustronnym kablem 4 pinowym ( slyszalem, ze 7 pinowe wejscie widzi 4 pinowy kabel ). Laptop nie wykrywa projektora.
Nastepnie sprobowalem poprzez kabel VGA (RS232). W laptop jest wbudowane 15 pinowe wejscie female a w projektor 9 pinowe wejscie male ( do konca nie wiem czy jest to wejscie czy dodatkowe wyjscie??? ). Po wielu probach zdobylem odpowiedni kabel. Nie dziala nadal.
Trzecim sposobem byl zakup kabla typu Sp-Dvi-A-R M1 to Vga. Laczyl wejscie Vga w laptopie z wejsciem M1-DA w projektorze. W tym przypadku pojawial sie obraz ale chwilowo. Kiedy projektor wykryl obraz, po kliku sekundach zaczynal znow ustalac zrodlo i tak w kolko. Obraz pojawial sie na kilka sekund, bez stabilizacji.
Nie wiem czy to wina kabli, nie mialem okazji ich sprawdzenia na innym sprzecie. Projektor dziala, gdyz sprawdzalem go na innym sprzecie.
Dziekuje za jakakolwiek pomoc.
RS232 to nie jest VGA! Port służy do sterowania projektorem za pośrednictwem specjalnych komend a nie wyświetlania obrazu. Od czego jest instrukcja obsługi?!

Możesz spróbować podłączyć przez M1-A i sprawdzić czy masz ustawione 60hz odświeżania i rozdzielczość 1024x576, przy takich parametrach wszystko powinno chodzić dobrze.
 

evr1n

New member
W instrukcji obslugi nie ma mowy o tym porcie. Producent nazwal go serial control. Na stronie Infocusa znalazlem info, ze to odpowiednik RS232. Czekam na nowy kabel DVI - VGA, wiec sprobuje tak.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Sygnał musi iść zwykłym kablem monitorowym. W projektorze jest takie samo wejście jak w monitorze - żeński D-Sub.
Ustaw wcześniej w systemie odpowiednią rozdzielczość (natywną dla projektora) i częstotliwość odświeżania ekranu MAKSYMALNIE na 60Hz.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Sygnał musi iść zwykłym kablem monitorowym. W projektorze jest takie samo wejście jak w monitorze - żeński D-Sub.
Ustaw wcześniej w systemie odpowiednią rozdzielczość (natywną dla projektora) i częstotliwość odświeżania ekranu MAKSYMALNIE na 60Hz.
Nie. W Infocus in74 nie ma D-suba. Tam jest złączka M1-A ale działajaca tak samo jak DVI-I.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Nie. W Infocus in74 nie ma D-suba. Tam jest złączka M1-A ale działajaca tak samo jak DVI-I.

Lipa że nie ma d-sub...producent troche pokpił sprawę bo hdmi maja tylko najnowsze i droższe laptopy (wyprodukowane w II pol 2007 r. i do tego z dedykowaną kartą graficzną), dvi to rzadkośc w laptopach, natomiast każdy laptop ma d-sub.

Brak d-sub w projektorze to spory mankament, zwłaszca w projektorze przenosnym który przecież powinien być z racji swego przeznaczenia bardzo interoperacyjny.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Lipa że nie ma d-sub...producent troche pokpił sprawę bo hdmi maja tylko najnowsze i droższe laptopy (wyprodukowane w II pol 2007 r. i do tego z dedykowaną kartą graficzną), dvi to rzadkośc w laptopach, natomiast każdy laptop ma d-sub.

Brak d-sub w projektorze to spory mankament, zwłaszca w projektorze przenosnym który przecież powinien być z racji swego przeznaczenia bardzo interoperacyjny.

Nie ma złącza d-sub, ale ma DVI-I, więc to tak jakby miał. Ja nie widzę problemu.

evr1n: zasadę działania serial control masz wyjaśnioną bardzo dokładnie w instrukcji obsługi.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Nie ma złącza d-sub, ale ma DVI-I, więc to tak jakby miał. Ja nie widzę problemu.

evr1n: zasadę działania serial control masz wyjaśnioną bardzo dokładnie w instrukcji obsługi.

no nie wiem...dvi-i jest cyfrowe a d-sub analogowe, nie wiem czy to zagra przez jakas przejsciówkę. No i tak jak mówilem, laptopy raczej dvi-i nie mają, jesli już to hdmi.
 

Bambolo82

Banned
jezeli laptop nie ma hdmi ani dvi-i to pozostanie tylko s-video ktore moze dać obraz z zakłóceniami. Jesli ten infocus nie ma też s-video to już wogole moze byc lipa.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo. Używaj opcji Edytuj, żeby nie powielać postów.

Jeśli nie jesteś czegoś pewien, rzuć okiem do wikipedii. DVI-I (I od integrated) w przeciwieństwie do DVI-D może przesyłać także sygnał analogowy (czyli VGA).

Infocus ma wejście DVI-I, które przyjmie zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy. Laptop nie musi więc mieć wyjścia cyfrowego - wystarczy zwykłe vga z przejściówką na dvi.
 

Bambolo82

Banned
W kazdym razie wypuszczenie na rynek przenosnego projektora ktory nie da się podlączyć do wiekszości laptopow na rynku lub chocby utrudnia takie połaczenie to jednak oznaka słabosci produktu i producenta.
 
Do góry